SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[Dziennik] - WŚ

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 40353

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Do brzuchów jak Ci już wychodzi te 5x8 zrób 5x8 i 1x5 albo swoim sposobem wbij na 6x8. Trzeba katować:D
Ja miałem okres czasu w dipsach, że zacząłem robić 8-10 sekundowe dipy... Wtedy to naprawdę, był problem aby utrzymać napięcie i zrobić następne powtórzenia.. :P
Nogi z waty, ale przynajmniej nie będą zapałki!

L-Sitem pomyśl sobie tak, że z nim się podciągasz, a więc statycznie wytrzymać to już tylko formalność :D


Rozrywa mnie energia od przerwy w treningach i staram się nawet nie próbować podchodzić do drążka, ale nawyk jest za silny i wczoraj 10 pompek zrobiłem sobie różnego rodzaju z nudów....
Mózg chyba już też nie wytrzymuje, bo ciągle o treningu rozmyślam:P
Staram się tutaj siedzieć troszkę, ew. pomagać..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 802 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 11706
Chory jesteś? Jeśli tak to szamaj czosnek młody! Owoce, warzywa, staraj się ubierać ciepło, ale nie tak, aby się zapocić, nie pij zimnych napojów, a jeśli już masz pić to przetrzymaj z 10 sekund w ustach aż się zagrzeję i wtedy przełknij. Niby drobiazgi, ale łatwo o przeziębienie.



Trening nr 28 (gimnastyka)


1. Dips 5s x 5p +10kg
2. Chin-ups-L(R) 5s x 5p
3. Brzuszki skośne 5s x 8p
4. Pistolety 5s x 5p
5. Mostek zapaśniczy 5s x 8p

6. Handstand 3s x 25sek
7. L-Sit 3s x 20sek

Czas odpoczynku:

a)między seriami: 2 minuty
b)między ćwiczeniami: 2 minuty
c)między dynamicznymi, a statycznymi: 3 minuty

Czas treningu: 3:08

(R) - rings, na kółkach robię.


Napisałem odpoczynek miedzy seriami 2 minuty z tym że w większości ćwiczeń (brzuszki,pistolety,mostek) starałem się robić po 1.5 minuty, aby się powoli wprawiać i podkręcać intensywność treningową.


1. Mniej pary niż na poprzednim treningu, ale mimo wszystko ładnie poszło. Zastosowałem w ostatniej serii 2 sekundowe zatrzymania izometryczne w połowię i ostatnie powtórzenie to już na takim wrzasku wręcz zrobiłem, bo już mnie w dół ciągnęło, ale udało się.

2. Tutaj zauważyłem, że jest progres. Idzie to w dobrym kierunku, zaczynam spinać te plecy, ale nie zawsze albo nie zawsze trzymam prostych nóg do L-hang, ale ładnie w górę idzie i cieszy mnie to.

3. Położyłem drugą dłoń podczas pracy i wyczuwałem fajną pracę skośnych, i przez skróconą przerwę brzuch był tak skatowany jak nigdy. Nawet na AB rollerze tak nie odczuwałem mięśni.

4. Po skróceniu przerw między seriami, niby 30 sekund, ale wymęczyło mi nogi. Zrobiłem wszystko, ale ostatnią serię już tak cisnąłem, a uda puchły.

5. Lajtowo. Myślałem nad jakimś ćwiczeniem, które poruszy przednie rejony karku, bo ten mostek zapaśniczy tylko tył mi tyra.

6. Ustałem wszystko mimo, że wczoraj na w-f'ie zrobiłem sobie 6s x 25sek, nie czułem wczorajszego zmęczenia i było OK.

7. W ostatniej serii wywinąłem orła, bo brzuch był tak skatowany po poprzednim zestawie, że dosłownie pod koniec 2-3 sekundy wytrzymałem, ale wywróciłem się, bo podciągałem te nogi wyżej, a rękami 'opadałem' jakby za siebie i gleba
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Już zbieram siły na nowy tydzień :) Prawie zdrowy. Jeszcze żołądek się przyswaja po jelitówce ;P
Napisałem u siebie jeden dzien treningowy nowy, czekam na jakieś sprawdzenie :P

Handstand to takie ćwiczenie, które możesz całymi dniami tyrać, więc bez oporów podchodź do niego ;P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 802 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 11706
Wiem, staram się robić kiedy mogę, ale tu jeszcze jazdy, czasem na basen pojadę, a na wiosnę jeszcze będzie trzeba kondycję robić, bo bardzo ważna rzecz

Trening nr 29 (gimnastyka)


1. Dips 5s x 5p +10kg
2. Chin-ups-L(R) 5s x 5p
3. Brzuszki skośne 5s x 8p
4. Pistolety 5s x 5p
5. Mostek zapaśniczy 5s x 8p

6. Handstand 3s x 25sek
7. L-Sit 3s x 20sek

Czas odpoczynku:

a)między seriami: 1.5 minuty
b)między ćwiczeniami: 2 minuty
c)między dynamicznymi, a statycznymi: 3 minuty

Czas treningu: 3:00

(R) - rings, na kółkach robię.


Większa intensywność, zmniejszyłem w końcu ten czas odpoczynku między seriami do zalecanego przez Sommera i was poniekąd.

1. Trzeci tydzień z obciążeniem, ale idzie tylko do przodu. Dziś skróciłem czas, więc na razie wystarczy te 10kg + ewentualne zatrzymania izometryczne w ostatnich seriach.

2. Mimo, że mniej odpoczywałem to nie było źle. Zmieniałem sobie również chwyt podchwyt/neutral, zobaczymy co z tego wyjdzie. Niby atakuje te same mięśnie, ale pod innym kątem.

3. Z oporami, ale elegancko wszedł brzuch, nawet odczuwałem przy brzuszkach te mięśnie z '8-paka' tj na wysokości miednicy.

4. Nic dodać, nic ująć. Nadal do przodu, nogi puchną po treningu, a ja równowagę już jakoś złapałem. Wiadomo robię z tym 5 kg przed sobą, ale mimo tego lubię to ćwiczenie. Myślę, że mogę powiedzieć, iż nogi są moja mocniejszą stroną, bo jak na takiego świeżaka to nieźle mi to wychodzi.

5. Stosowałem już zatrzymania izometryczne, bo łatwo idzie i myślałem nad 2.5 - 5kg na klacie, aby ciężej było. Również wpadł mi do głowy już podział na następny cykl i możliwe, że będę trenował raz przód karku(kładę się na brzuchu i staram się unieść ciało na samej głowie - ciężkie, ale z czasem będzie lepiej tak sądzę), no i tył mostkiem zapaśniczym.

6. Dobrze, ale wydaję mi się, że czasem za bardzo blisko podejdę ściany, bo muszę ciągle dociskać opuszkami, aby nie wyrżnąć :D

7. Dowalenie do pieca jeśli chodzi o brzuch, ładnie dzisiaj to poszło.


Dziś w rozciąganiu zamiast klasycznego mostku robiłem zapaśniczy i rozciągałem plecy w ten sposób. Zauważam w ćwiczeniach, które niedawno dodałem progres, lepiej to wchodzi, nie czuję takiego oporu w niektórych pozycjach, to cieszy. Zobaczmy co czas przyniesie, może jakiś szpagacik? Chociażby francuski
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Superowo, oby tak dalej. Nogi rzeczywiście masz żelazne... :D
Dobry pomysł z zatrzymaniami izometrycznymi.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 802 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 11706
Dzięki za motywację :D

Trening nr 30 (gimnastyka)


1. Dips 5s x 5p +10kg
2. Chin-ups-L(R) 5s x 5p
3. Brzuszki skośne 5s x 8p
4. Pistolety 5s x 5p
5. Mostek zapaśniczy 5s x 8p

6. Handstand 3s x 25sek
7. L-Sit 3s x 20sek

Czas odpoczynku:

a)między seriami: 1.5 minuty
b)między ćwiczeniami: 2 minuty
c)między dynamicznymi, a statycznymi: 3 minuty

Czas treningu: 2:57

(R) - rings, na kółkach robię.


1. Nadal 10 kg przy pasie i idzie tylko do przodu, na razie zostanę przy tej dyszce. Zastanawiam się jakbym to zdjął czy aż tak bym odczuł tą różnicę i wręcz by mną miotało przy robieniu dipsów bez kg.

2. Dziś w tym ćwiczeniu zaprezentowałem kaszanę. 3 pierwsze serie z oporami, a 2 ostatnie to dosłownie w ostatnich powtórzeniach musiałem się lekko wspomagać nogą o ziemie, bo już ciężko. Mimo tego nie martwię się, idę do przodu :D

3. Do przodu, brzuch ładnie pracuję to się podoba.

4. Zastanawiam się czy nie zastosować tutaj zatrzymań izometrycznych, ale boję się, że mi nogi urosną i potem będę miał problemy z niektórymi statykami

5. W każdej serii i każdym powtórzeniu zatrzymania izometryczne gdzieś ok 3 sekundy. I było o wiele trudniej, na +!

6. Po wczorajszym staniu nie dałem rady w ostatniej serii manewrować tym kręgosłupem, ale zrobiłem wszystko i jestem zadowolony.

7. Słabo było w ostatniej serii i wydaję mi się, że te 20 sekund jest jeszcze dla mnie za dużo, bo dopiero co z L-sitem zacząłem, ale nie zmieniam, zobaczymy co czas pokaże.


W rozciąganiu, a zwłaszcza w jednym ćwiczeniu zauważam ciągły postęp i to cieszy. Trzeba się rozciągać, aby drewnem nie być.

Zmieniony przez - WŚ w dniu 2014-01-15 21:56:19
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
4. Rób zatrzymania i nie martw się. Jakbyś jakieś super obciążenie dodał to może wtedy bym się martwił, a tak to na plus idzie :)
W handstandzie i tak dobrze. = )
Zamiast próbować wszystko zwiększać skup się na 2 ćwiczeniach co trening, lepsze efekty są przynajmniej według mnie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 12867 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 90343
Jak nie trzymasz dużego dodatniego bilansu kalorycznego to ciężko, żeby Ci coś urosło. :P

Trening bez nóg, to jak seks bez orgazmu.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 802 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 11706
Nie wiem ile kcal wchłaniam dziennie, ale jem ok 5-6 posiłków dziennie + jakieś przekąski. Tzn nie pilnuje tego po prostu już głód ode mnie wymaga tego. Można powiedzieć, że "żre ile chce, kiedy chce i co chce".

Trening nr 31(gimnastyka)


1. Dips 5s x 5p +10kg
2. Chin-ups-L(R) 5s x 5p
3. Brzuszki skośne 5s x 8p
4. Pistolety 5s x 5p
5. Mostek zapaśniczy 5s x 8p

6. Handstand 3s x 25sek
7. L-Sit 3s x 20sek

Czas odpoczynku:

a)między seriami: 1.5 minuty
b)między ćwiczeniami: 2 minuty
c)między dynamicznymi, a statycznymi: 3 minuty

Czas treningu: 2:20

(R) - rings, na kółkach robię.

1. Słabiej niż poprzednio, ale wszystko zrobiłem.

2. Tutaj była moc, nieźle bicki spompowało.

3. Znakomicie, nie musiałem się ani razu wspomagać i bardzo dobrze pracowały boczki.

4. Jak od pewnego czasu - bardzo dobrze.

5. Ostatniej serii prawie bym nie zrobił, ale dałem radę, bo zatrzymania izometryczne nawet niekiedy robiłem do 5 sekund i ładnie tyrało.

6. Słabo, ale wystałem ile trzeba było

7. Tragedia :D


Ogółem miernie poszedł mi dziś trening, może przez to, że tak późno? Może przez to, że popijałem wodą z kranu, a potem kompotem , bo po wodę mi się nie chciało lecieć 500m dalej.

2:20 czas treningu, bo skróciłem rozciąganie, ale i tak jest okej.


Będę musiał zawiesić treningi na tydzień, bo zbliża mi się egzamin na prawko, a ja szczerze mówiąc nie miałem jeszcze pozytywnego na teście z płytki, także muszę się wziąć, spiąć poślady, zdać co by nie dać zarobić gościom w WORDzie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nie martw się, wrócisz i będzie lepsza forma. Pora też gra rolę, bo organizm jest przyzwyczajony tak jak go nauczono.

Powodzenia z egzaminami.!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

[ Dziennik treningowy ] //Trening trzema ćwiczeniami //

Następny temat

Pompki i Podciąganie

WHEY premium