SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

Brzuch w domu

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2455

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 226
Witam. 3 tygodnie temu zacząłem chodzić na siłownię do kolegi. Robię tam wszystkie partie z wyjątkiem brzucha i nóg (nóg nie mogę ze względu na kontuzję kolana). Ale brzuch mógłbym jak najbardziej, tylko, że tam nie ma zbytnio jak. I chciałbym robić go w domu, ale nie wiem do końca jak. Robiąc "spięcia" zwykłe i skośne mocno czuję brzuch z wyjątkiem dolnych partii. A gdy próbuję zrobić jakieś unoszenie nóg itp. to albo po chwili boli mnie dolny odcinek pleców, albo strzela mi w miednicy (mam to od zawsze, nawet przy zwykłych brzuszkach), albo to i to naraz.
Jakie są najlepsze ćwiczenia na dolne partie mięśni brzucha? Czy którekolwiek z nich nie obciążają kręgosłupa/pleców?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 9627 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 44430
Właśnie, ewentualnie rób sobie wysokie zakresy powtórzeń (15-20), progresując co trening - i technika i bezpieczeństwo masz, a do tego i masa ruszy

Zmieniony przez - Cokta w dniu 2012-02-26 16:30:10
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1859 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 31643
https://www.sfd.pl/Legendarny_ABS_II-t180570.html
Polecam przeczytać całe dokładnie ;)

NIGDY SIĘ NIE PODDAWAJ!

...
Napisał(a)
QUEBLO Moderator
Ekspert
Szacuny 2349 Napisanych postów 30806 Wiek 42 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 271991
a ja polecam wybrac sie do lekarza i dokurowac bo ze zj**anym kolanem nie wyćwicysz dolnych rejonów ciała a co za tym kręgosłup będzie Cię wicznie bolał.
Że już nie wspomne o tym że ćwicząc tylko górę narobisz sobie dysproporcji które jeszcze bardziej negatywnie wpłyną na Twój kręgosłup

Zmieniony przez - QUEBLO w dniu 2012-02-14 18:48:34

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 226
Kolano miałem leczone, trzema zastrzykami i najprawdopodobniej około kwietnia będę już mógł robić dół. Nie jestem idiotą i wiem, że należy rozwijać całe ciało.

Zmieniony przez - Unknown w dniu 2012-02-14 20:50:38
...
Napisał(a)
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 9627 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 44430
Trening nóg to rozwinięcie większej masy całego ciała, więc i góry

Poza tym, najlepszym stymulantem mięśni brzucha są ćwiczenia wielostawowe - to one go rozwijają i wzmacniają. Izolacje w duże ilości tylko niszczą kręgosłup, co nie znaczy ze nie rozwiną brzucha, ale to kosztem zdrowia.



Zmieniony przez - Cokta w dniu 2012-02-14 21:32:35
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 226
Ćwiczenia wielostawowe - czyli jakie? Chciałbym po prostu, żeby brzuch przeżywał to samo co reszta, czyli trening na masę. Na razie nie zależy mi na żadnym kaloryferku.
...
Napisał(a)
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 9627 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 44430
Przysiad, wiosłowanie sztangą w opadzie, martwy ciąg, wyciskanie leżąc trójbojowe (czyli z mostkiem), wyciskanie stojąc.
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 226
Zacząłem ABS II, poziom A. Przy "Wypchnięciach nóg w leżeniu", a dokładniej w momencie kończenia powtórzenia/zaczynania następnego, kiedy nogi są prawie poziomo do podłoża sporadycznie mi przeskakuje w miednicy (dosyć basowy odgłos, nie takie typowe strzykanie), jednakże nie mogę powiedzieć, że to boli, bo nie boli, raczej trochę dziwne uczucie. Czy powinienem się tym przejmować?

Zmieniony przez - Unknown w dniu 2012-02-15 01:52:07
...
Napisał(a)
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 9627 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 44430
Raczej tak, to przemieszczenie kręgów.
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 226
Kiedyś natrafiłem na temat, gdzie kilku ludzi pisało, że też takie coś u nich występuje i u wszystkich od zawsze, tak jak u mnie. Jak mogę mieć "przemieszczenie" kręgów od urodzenia? Trochę naciągane.
...
Napisał(a)
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 9627 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 44430
No co to jest Twoim zdaniem? To normalne podczas treningów, kiedy angażujemy lędźwie - rób rozciąganie grupy kluszowo-goleniowej po trenie i nic nie będzie. (odcinek 4 TV SFD).
Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

[HST] + [DROP SET'S] Co myślicie o takim połączeniu ?

Następny temat

Trening klaty w domowych warunkach

electro
Polecane artykuły