SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

Brzuch w domu

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2457

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 226
Poczekam do kontroli z kolanem i wtedy opowiem ortopedzie o tym strzelaniu w lędźwiach.
Mam jeszcze takie offtopowe pytanie: Czy obciążenia rzędu 20/30kg przy ćwiczeniach na stojąco na barki/biceps mogą mieć jakiś negatywny wpływ na rozwój tkanki kostnej (wzrost)?
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 226
Post do kasacji.

Zmieniony przez - Unknown w dniu 2012-02-19 02:02:15
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 226
Odpowie ktoś na to offtopowe pytanie? To dla mnie ważne, a podobnego wątku nie znalazłem.
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 590 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3901
Na wzrost raczej nie mają wpływu.

Stop talking! Just train!

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 226
Zakładając, że będą jakieśtam sensowne przyrosty, przy jakich obciążeniach powinienem przystopować i poczekać, aż zakończy mi się formowanie tkanki kostnej? No i czemu "raczej"?
Albo może po prostu spytam: czy są jakieś alternatywne ćwiczenia na barki, które nie są robione w pozycji "wciskającej" w ziemię? Na pewno wznosy sztangielek na boki mi nie zaszkodzą, bo jest to łącznie sporo mniejszy ciężar niż na sztandze, i jest na boki, a nie w góre, ale to nadal tylko 1 ćwiczenie, a przecież nie robić tylko jednego, bo to trochę bezsensowne.

Zmieniony przez - Unknown w dniu 2012-02-25 01:10:55
...
Napisał(a)
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 9627 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 44430
A co my wróżki? Albo coś zadziała, albo nie zadziała- każdy organizm jest inny. Możesz olać całkowicie ćwiczenia i urosnąć, a możesz też nie urosnąć wcale.
...
Napisał(a)
QUEBLO Moderator
Ekspert
Szacuny 2349 Napisanych postów 30806 Wiek 42 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 271991
unoszenie na boki też "wciska w ziemię" choć nie jest to oczywiscie tak odczuwalne ze wzgledu na znacznie mniejszy ciężar oraz na nieco okrężny ruch

O wpływie ciężaru na wzrost już było tu miliard razy pisane,za każdym razem to samo,więc wystarczy troszke chęci by się dowiedzieć...

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 226
Znaalazlem tylko, że rozsądnie dobierane ciężary nie mają wpływu, ale nigdzie nie było napisane, co to znaczy "rozsądnie". Mogę przecież robić delikatne serie z obciążeniami 15-25kg a mógłbym też w przypływie głupoty zarzucić 50kg i próbować aż podniosę, by się popisać. Chodzi mi o zdefiniowanie bezpiecznych ciężarów i o to właśnie proszę. Dane: 172cm wzrostu, 65kg masy ciała, 17.5 roku (zdjęcie rentgenowskie wykazało wiek kostny opóźniony o około 2 lata).

Zmieniony przez - Unknown w dniu 2012-02-26 02:36:57
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 11205 Napisanych postów 52113 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
Bezpieczne ciężary to takie, przy których nie szarpiesz się z powtórzeniami
...
Napisał(a)
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 9627 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 44430
Właśnie, ewentualnie rób sobie wysokie zakresy powtórzeń (15-20), progresując co trening - i technika i bezpieczeństwo masz, a do tego i masa ruszy

Zmieniony przez - Cokta w dniu 2012-02-26 16:30:10
Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

[HST] + [DROP SET'S] Co myślicie o takim połączeniu ?

Następny temat

Trening klaty w domowych warunkach

electro
Polecane artykuły