Witam. 3 tygodnie temu zacząłem chodzić na siłownię do kolegi. Robię tam wszystkie partie z wyjątkiem brzucha i nóg (nóg nie mogę ze względu na kontuzję kolana). Ale brzuch mógłbym jak najbardziej, tylko, że tam nie ma zbytnio jak. I chciałbym robić go w domu, ale nie wiem do końca jak. Robiąc "spięcia" zwykłe i skośne mocno czuję brzuch z wyjątkiem dolnych partii. A gdy próbuję zrobić jakieś unoszenie nóg itp. to albo po chwili boli mnie dolny odcinek pleców, albo strzela mi w miednicy (mam to od zawsze, nawet przy zwykłych brzuszkach), albo to i to naraz.
Jakie są najlepsze ćwiczenia na dolne partie mięśni brzucha? Czy którekolwiek z nich nie obciążają kręgosłupa/pleców?
Jakie są najlepsze ćwiczenia na dolne partie mięśni brzucha? Czy którekolwiek z nich nie obciążają kręgosłupa/pleców?
Krzysztof Piekarz