SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

Dieta redukcyjna - 99kg

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 6066

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
rkarpinski Natural SFD Team
Ekspert
Szacuny 1577 Napisanych postów 56736 Wiek 42 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 264396
Witam
Na początek poczytałem i wyliczyłem sobie zapotrzebowanie kaloryczne.
Waga: 99kg
Treningi 3xtyg + 30min aerobów.
Wyszło mi z tego prostszego wzoru 2880kcal przy współczynniku aktywności 1,2

Białka ustaliłem na 200g co daje 800kcal
Co z węglami? Przy redukcji napisane jest nie więcej niż 20% dziennego kcal jeśli dobrze rozumiem. Więc wrzucę 200g węgli co daje 800kcal i reszta tłuszcze czyli
2880 - 800 - 800 = 1280kcal na tłuszcze co daje 1280/9 = 142g tłuszczy.

Chciałbym wiedzieć czy na początek to jest ok?
Jeśli dobrze dobrałem kcal i g to zaraz zacznę układać dietę.

Z góry bardzo serdecznie dziękuję za pomoc.

Zmieniony przez - rkarpinski w dniu 2011-08-24 10:37:50

Doświadczenia wszystkich kulturystów są podobne
Ludzie się na nich gapią, wytykają palcami
Są jak wybryki natury ale nie mają cyrkowego namiotu aby się w nim skryć.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 6924 Wiek 37 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 117946
rozkład wydaje się ok, napisz cos więcej na swoj temat - wzrost, wiek, codzienna aktywnośc poza treningiem
...
Napisał(a)
rkarpinski Natural SFD Team
Ekspert
Szacuny 1577 Napisanych postów 56736 Wiek 42 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 264396
27 lat, 183cm wzrostu
W sumie od roku chodzę regularnie na siłownię. 3,4 treningi w tygodniu.
Jak były 4 to w sobotę robiłem nogi oddzielnie.
Czasami jezdze na rowerze, czasami biegam.
Regularnie 3 tren/tyg
pn - klatka,biceps
sr - plecy, tri
pt - braki, nogi

Na kazdym treningu brzuchy + na koniec 20-30 min rowerka

Doświadczenia wszystkich kulturystów są podobne
Ludzie się na nich gapią, wytykają palcami
Są jak wybryki natury ale nie mają cyrkowego namiotu aby się w nim skryć.

...
Napisał(a)
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 431 Napisanych postów 56364 Wiek 39 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 184874
jedz spokojnie na 2800 efekty na pewno będą

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

...
Napisał(a)
rkarpinski Natural SFD Team
Ekspert
Szacuny 1577 Napisanych postów 56736 Wiek 42 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 264396
Ok, układam po woli i nasuwa mi się pytanie.
Pracuję od 8 do 16. Treningi pn, sr, pt zawsze na 17:30.
Jak rozłozyć posiłki?
Mam taką pracę, że czasami siedzę po nocach. Nie dojadam wtedy, chodzi o to, że układanie posiłku na 2h przed snem nie bardzo zda egzamin :)

pozdr,

Doświadczenia wszystkich kulturystów są podobne
Ludzie się na nich gapią, wytykają palcami
Są jak wybryki natury ale nie mają cyrkowego namiotu aby się w nim skryć.

...
Napisał(a)
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 431 Napisanych postów 56364 Wiek 39 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 184874
spozywasz jakieś przekąski mieso z warzywami podjadasz warzywa dajesz pełnowartościowe posiłki orzechy itp

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

...
Napisał(a)
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6449 Napisanych postów 79271 Wiek 41 lat Na forum 23 lat Przeczytanych tematów 774631
Rozloz tak jak Ci pasuje. 1 rano, 2 w pracy, 3 przed treningiem, 4 po treningu, i ostatni jak Ci pasuje. Byle nie bezposrednio przed snem.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
rkarpinski Natural SFD Team
Ekspert
Szacuny 1577 Napisanych postów 56736 Wiek 42 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 264396
Czy B/WW/TŁ w kaszy gryczanej liczyć przed czy po ugotowaniu? Mam kaszę na której napisano, że po ugotowaniu 100g jest 300g z czego porcja 150g zawiera 1/2 b/ww/tł co 100g surowego produktu. Które liczyć?

Czy na początek mogę wcinać te płatki czy czysty owies?
http://www.tabele-kalorii.pl/kalorie,Płatki-z-pełnego-ziarna-pszenicy-i-ryżu-z-dodatkiem-płatków-w-polewie-jogurtowej-Just-Fit.html

pozdr,

Zmieniony przez - rkarpinski w dniu 2011-08-25 08:40:27

Doświadczenia wszystkich kulturystów są podobne
Ludzie się na nich gapią, wytykają palcami
Są jak wybryki natury ale nie mają cyrkowego namiotu aby się w nim skryć.

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 4097 Wiek 45 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 28862
przed ugotowaniem liczysz wszystko, jak masz 50g kaszy to pół worka obojętnie ile waży po ugotowaniu

czysty owies, górskie albo zwykłe

Zmieniony przez - grrubas w dniu 2011-08-25 08:50:07
...
Napisał(a)
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6449 Napisanych postów 79271 Wiek 41 lat Na forum 23 lat Przeczytanych tematów 774631
Platki zbozowe a nie w poleach z dodatkiem cukru. Poszukaj owsianych, zytnich, orkiszowych czy jeczmiennych dla urozmaicania.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
rkarpinski Natural SFD Team
Ekspert
Szacuny 1577 Napisanych postów 56736 Wiek 42 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 264396
B/WW/T

I posiłek : (godzina między 9 a 10)

Placki owsiane

60 g płatków owsianych górskich - 6/31/3,6
1 jajo całe - 12,5/0,6/9,7
50ml mleka - 1,7/2,4/1
5g oliwy - 0/0/5

Razem: 20,2 - białka, 34 - węglowodany, 19 - tłuszcze

II posiłek: (ok 13)

Placki owsiane

60 g płatków owsianych górskich - 6/31/3,6
1 jajo całe - 12,5/0,6/9,7
50ml mleka - 1,7/2,4/1
5g oliwy - 0/0/5

Razem: 20,2 - białka, 34 - węglowodany, 19 - tłuszcze

III posiłek: przed 16

150g piersi z kurczaka - 32,2/0/1,9
100g kaszy gryczanej prażonej - 14/70/1,4

Trening (17:30-19:30)

IV posiłek: ok 20

150g piersi z kurczaka - 32,2/0/1,9
100g kaszy gryczanej prażonej - 14/70/1,4

V posiłek: ok 22

No właśnie, co tutaj wrzucić. Z wczesniejszych posiłków zużyłem B 104,8; WW 208; TŁ 40,8
Co daje: 1618 kcal :D Mało troche. Gdzie jest błąd?

Doświadczenia wszystkich kulturystów są podobne
Ludzie się na nich gapią, wytykają palcami
Są jak wybryki natury ale nie mają cyrkowego namiotu aby się w nim skryć.

Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Redukcja od 75kg do 60kg [16lat]

Następny temat

Dieta na mase 82kg do oceny

electro
Polecane artykuły