SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

dieta redukcyjna, ok. 3-5 kg

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 965

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Wiek 38 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 679
Płeć : kobieta
Wiek : 23
Waga : 56,5
Wzrost : 160
Obwód bioder : 85
Obwód ramienia : 27
Obwód talii : 69
Obwód uda : 55
Obwód łydki : 37
Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej : ?
Aktywność w ciągu dnia : studia, sport
Uprawiany sport lub inne formy aktywności : 5x w tygodniu KK (razem 6 h), raz siłownia raz basen (po godzinie) + bieganie (30 min 3-4 razy w tygodniu)
Odżywianie : mam słabość do słodyczy, ale staram się ograniczać, jak odpuszczę sobie dietę to mogę wpaść nawet w kompulsywne jedzenie (to chyba skutek b. niskokalorycznej diety bo przed nią tak nie miałam, ale to było sość dawno temu...)
Cel : redukcja rozłożona w czasie
Ograniczenia żywieniowe : brak
Stan zdrowia : dość dobry (mam tendencje do lekkiej hipoglikemii )
Preferowane formy aktywności fizycznej : KK, pływanie, bieganie
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : -
Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów : nie
Stosowane wcześniej diety : nieskokaloryczna(3 lata temu)
wg znalezionego programu do liczenia zap. kalorycznego wyszło mi straaasznie dużo bo 2500...

no więc postanowiłam trochę schudnąć, przede wszystkim z brzucha (z reszty jestem nawet zadowolona), a przy okazji poprawić kondycję i nabrać troche siły. Jesli chodzi o sport to nie będzie problemów jako że praktycznie codziennie mam jakąś jego formę zapewnioną.
Wiem z doświadczenia, że liczenie w moim przypadku się nie sprawdza, wychodzę z założenia że jeśli będę się trzymać w miarę rozsądnej diety to powinnam osiągnąć swój cel. Dlatego kalorii liczyć nie będę, skupię się na przestrzeganiu pór posiłków i w miare rozsądnym ich komponowaniu.

rano owoc i szklanka wody z łyżką miodu (przed biaganiem)
śniadanie(6.30):
6 łyżek płatków owsianych, suszone owoce, maślanka/jajecznica z 3 jajek+kromka chleba pełnoziarnistego, warzywa
II śniadanie jogurt naturalny, do tego 2-3 łyżki otrębów/kanpapka z chleba pełnoziarnistego z serkiem białym lub wędliną (zależy co wybrałam na śniadanie)
przekąska I sałatka warzywna z serkiem wiejskim/owoc
obiad (15.30): najczęśniej jakaś sałatka z kurczakiem/fetą/łososiem etc + łyżeczka oliwy z oliwek - raczej nie ma szans na jedzenie w domu
przekąska II - przedtreningowa baton musli
kolacja : twaróg półtłusty z maślanką i warzywami

może być? nie mam doświadczenia w zdrowych dietach poprzednim razem obcięłam po prostu wszystko do 900kcal...ale drugi raz mi się to już nie usmiecha
thx
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
W zasadzie to pierwsza część nie jest najgorsza, bo jakieś podstawy tam są. Ale przed i po treningu - czyli najważniejsze posiłki - TRAGEDIA! Pod moim postem masz linka do podstaw układania diety. Przeczytaj
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Wiek 38 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 679
czyli na posiłek przedtreningowy mógłbybyć np. ciemny ryż (ok 30 g)+ pierś kurczaka na parze? od razy po treningu jakieś węgle - łyżka miodu albo banan/kiść winogron (ale to już będzie godzina 19) a po powrocie do domu twaróg może zostać? jesli jest dobry na noc...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
przed treningiem ciemny ryż i kurak, po treningu to samo. Możesz zamiast ryżu dać owoce. Z miodem uważaj, po treningu może oczywiście być.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Wiek 38 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 679
ok, dziękuję:)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pomoc przy ułożeniu diety ( dla trenującego sporty walki )

Następny temat

Prawidłowe odżywianie dla 14 latka

WHEY premium