SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

Jak to jest z tymi treningami na masę ? Mój trening.

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1221

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 1931 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 30553
Witam mam pytanie, na treningach sporo katuje i nie wiem czy to dobrze czy źle zaraz rozpiszę swój trening który stosuje już spory czas jak czytałem wszyscy robią po 3-4 ćwiczenia na np klatkę. Mój trening wygląda tak:

Poniedziałek:

Wyciskanie sztangi leżąc 5x10
Wyciskanie sztangi leżąc skos 5x10
Rozpiętki leżąc 4x8
Rozpiętki skos 4x10
Wyciskanie sztangi skos z głową w dół 4x10
Unoszenie sztangielki zza głowy leżąc 3x8

Czy ten trening nie jest za hm ostry? stosuje go jakiś czas ćwiczy mi się dobrze nie męczę się obciążenie mam dokładnie dobrane ale jak widziałem to niektórzy robią tylko 3 ćwiczenia na klatkę więc czy dobrze robię czy źle?. To jeden przykładowy dzień.

Nie siłą lecz odwagą zdobywaj!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 181 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 34419
spieprzysz jak bedziesz dalej cwiczyl tym planem co cwiczysz. i nie ma czegos takiego jak cykl na bialku. pozdr
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 520 Napisanych postów 21399 Wiek 31 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 141207
Co to w ogóle jest ? Gdzie reszta partii ?

Nie nadaje się...

Ankieta.

Na mase to jest dieta.

Zmieniony przez - Viren w dniu 2011-04-14 21:45:10
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 181 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 34419
ło kórva 25 serii na klate. przeladowany fest ten plan
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 1931 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 30553
Reszta partii jest w środę i piątek :D podałem przykładowy dzień. nie wiem właśnie czy ten plan jest dobry ale ćwiczę na nim sporo i jakoś idzie, dieta jest suplementy są:) tylko chciałem zapytać czy owy trening ma szanse bytu i czy da radę wogóle na nim coś zbudować?. Zawsze katowałem na treningach i może do tego się przezwyczaiłem dlatego sam nie wiem czy to wada czy zaleta. Trening ograniczyć czy zostawić jak jest?

Nie siłą lecz odwagą zdobywaj!

...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 520 Napisanych postów 21399 Wiek 31 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 141207
Nie ma szansy bytu.

Katowanie się to zdecydowanie wada.

Trening do zmiany, pokaż reszte partii i ankiete.
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 181 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 34419
piszemy ci przeciez ze jest za bardzo przeladowany i do niczego sie nie nadaje
daj caly plan i ankiete
edit: troche sie spoznilem

Zmieniony przez - karolb w dniu 2011-04-14 22:28:45
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 1931 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 30553
Płeć : Mężczyzn

Wiek : 17 lat

Waga : 72 kg

Wzrost : 170cm

Cel treningowy : Masa

Staż treningowy na siłowni : 1.5 roku

Uprawiane inne sporty : Obecnie brak.

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki) : Sztanga / Sztangielki / Atlas / Ławeczki / Wyciąg / Rowerek / bieżnia. (średnio wyposażona gminna siłownia)

Dieta : Masa. jeszcze do ustalenia bo poważny cykl zaczynam dopiero od 9 maja

Przeciwskazania medyczne : Brak

Zażywane suplementy : Obecnie brak

Ostatnio przerabiany plan:

Poniedziałek:
Klatka:

Wyciskanie sztangi leżąc 5x10
Wyciskanie sztangi leżąc skos 5x10
Rozpiętki leżąc 4x8
Rozpiętki skos 4x10
Wyciskanie sztangi skos z głową w dół 4x10
Unoszenie sztangielki zza głowy leżąc 3x8

Biceps:
Gryf łamany modlitewnik 4x10
Sztangielki na modlitewniku 3x8
Unoszenie sztangi prostej 3x10

Środa
Plecy:

Ściąganie na wyciągu górnego tył 4x12
Ściąganie na wyciągu dolnym 4x10
Ściąganie na wyciągu górnym przód 3x10
Wiosłowanie sztangą w opadzie 3x10

Nogi:

Przysiady 5x12
Wznosy na łydkach 5x15

Piątek
Barki:

Wyciskanie przód 4x10
Wyciskanie tył 3x10
Wznosy sztangielek 4x10
Wyciskanie sztangielek przód z obracaniem 3x10

Triceps:

Ściąganie wyciągu górnego 4x10
Francuskie wyciskanie leżąc 4x8
Wyciskanie wąskie płasko 3x10

Ciężary w podstawowych ćwiczeniach Przysiad 60kg. Martwy -. wyciskanie na ławce leżąc 82kg

Zmieniony przez - Trimax49 w dniu 2011-04-15 11:30:39

Nie siłą lecz odwagą zdobywaj!

...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 520 Napisanych postów 21399 Wiek 31 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 141207
Przysiad słabo.

Plan jest do wymiany.

Ja bym proponował zrobić FBW [np. 15-10-5 WODYN'a] lub plan którym ćwiczysz partie częściej niz tylko raz w tygodniu.
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 1931 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 30553
Interesowało by mnie raczej 3x w tyg przy rozłożeniu takie jakie mam czyli Pon Klatka Biceps i tak dalej. Przysiad słabo dlatego że coś mi "Skrzypi" w prawym kolanie, byłem u lekarza rodzinnego ten skierował mnie do ortopedy i czekam właśnie na przyjęcie ale to dopiero za 3 mieś.lekarz rodzinny nakazał nie przesilać kolana dlatego jeszcze przez jakiś czas muszę ćwiczyć lekkimi ciężarami, a robię to tylko po to aby się nie zastać. fbw? Rozumiem to tak że np wyciskanie robię 15 ruchów potem 10 potem 5 maxymalnym ciężarem? i robię tylko 3 serie np na klatkę?

Nie siłą lecz odwagą zdobywaj!

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 1931 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 30553
Koledzy czy ten plan będzie lepszy? czy w ogóle coś da ta zmiana? co do tego FBW przeczytałem spory artykuł na SFD o tym , niestety mogę zarezerwować na siłownie tylko Poniedziałek Środa Piątek bez zmiany na wtorki itp, mój trening osobiście mi pasował ale skoro mówicie że jest do wymiany to wolałbym wymienić na coś lepszego choć nie dramatycznie się różniącego. Dlatego opracowałem nowy plan i proszę o komentarze ewentualne zmiany i czy on coś w ogóle zmieni? czy da lepsze efekty?. Zamieszczam Plan :



Poniedziałek :
Klatka+ Biceps

1. Wyciskanie płasko - 4x12-10-8-6 powt.
2. Rozpiętki płasko - 3x8 powt.
3. Rozpiętki skos - 3x12 powt.

1. Uginanie ramion na modlitewniku z gryfem łamanym szeroko 3x - 12-10-8 powt.
2. Tzw "Arnoldki" 3x - 10 powt.
3. Uginanie ramion ze sztangielkami chwytem młotkowym 3x - 12 powt.

Środa:
Plecy+Nogi

1. Ściąganie wyciągu górnego przód 3x - 12-10-8
2. Ściągannie wyciągu dolnego 3x - 12-10-8
3. Wiosłowanie hantlami w opadzie - 3x - 10
4. Ściąganie wyciągu górnego tył 3x - 12-10-8

1. Przysiady - 4x 14-12-8
2. Unoszenie na łydkach - 4x 15-12-10

Piątek:
Barki+Triceps

1. Wyciskanie sztangi przód - 3x 12-10-8
2. Wyciskanie sztangi tył 3x 12-10-8
3. Wznosy sztangielek 3x-10
4. Wznosy sztangielek z przekrętem przód 3x-8

1. Ściąganie wyciągu górnego 4x12-10-8-6
2. Wyciskanie francuskie gryfem łamanym 4x 10


Zmieniony przez - Trimax49 w dniu 2011-04-15 15:36:05

Nie siłą lecz odwagą zdobywaj!

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 155
Wyciskanie na klatę daj 12<10<10<8
I jedne z rozpiętek zamień np na wyciskanie np górny skos.

Arnoldki są na barki wiec zmień np na więc zamień. :)

Nie ma sensu robić dwóch sciągań (tz przód tył) bo oba pracuję prawie tak samo wiec jedno zastąp MC którego przed wszystkim brakuje ;/

Co do barków tak samo, nie rób przód, a potem tył, Ja bym jedno z nich zastąpił np podciąganiem wzdłuż tułowia :) I zamiast tych wznosów dałbym jedne w opadzie :)

I to by było na tyle :)
Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

trening wytrzymałościowo siłowy na brzuch!

Następny temat

split !

electro
Polecane artykuły