SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak to jest z tą progresją w treningach na mase ?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2157

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 846 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 7861
Witam
Mam takie pytanie. Nie wiem dokładnie jak to jest z progresją w treningach na masę tzn. jak zwiększać ciężar .
Np w treningu klatki. Dajmy na to 80kg pierwsza seria i robię 12 powtórzeń (ciężar jest tak dobrany , że pozwala wykonać tylko 12 powt i nic więcej w tej serii) następnie dokładam powiedzmy 4kg i mam tym zroibć 10 powtórzeń ? Chodzi mi o to jaki ciężar mam dobierać czy taki , który pozwoli mi wykonać kolejno w seriach TYLKO 12, 10, 8, 6 powtórzeń i nic więcej ? Czy ciężar tak dobrany , że mam mieć w zapasie kilka powt więcej ale ich nie robię ?
Proszę o łopatologiczne wyjasnienie progresji na masie
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 846 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 7861
pomożecie ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 184405
Nie ma czegoś takiego jak progresja na masę, nie wiem czemu uparłeś się na piramidkę.

W zapasie powinieneś mieć 1-2 powtórzenia góra.

Zmieniony przez - Pandarek w dniu 2013-04-23 08:51:27
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 846 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 7861
Czyli jak radziłbyś mi ćwiczyć ? Mam nie zwiększać ciężaru ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 184405
Masz multum metod. Możesz robić serie na tym samym ciężarze, możesz rampować, to jest dodawać kg na takiej samej ilości powtórzeń, możesz szybko dojść do głównej serii i robić regresy itp itd
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 846 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 7861
A jak mam dobrać ciężar w treningu na masę ? Tak jak to klasycznie opisane 60%-80% swoich możliwości siłowych ?
CZyli np wyciskam max 100kg
To zaczynać pierwszą serię 60kg i w kazdej dodawać np po 5kg ?
CZy lepiej stałym ciężarem np 70kg tak , żęby móc wykonać tylko 12 powt potem 10,8,6 i zwiększać co tydzień np o parę kilo ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 184405
I to i to ma swoje uzasadnienie... Pierwsza- piramida albo rampa, drugie to wersja objętościowa.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 846 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 7861
Pandarek no a jeśli wykonuję 60%towym ciężarem swoich max możliwośći w pierwszej serii to ile wykonać mam powtórzeń wtedy ? Wiadomo , że takim ciężarem wykonam dużo więcej niż 12powt. Wykonuje ich więcej aż do załamania czy tylko 12powt mimo, że mogę dużo więcej ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 184405
Nie patrz na żadne procenty, dokładaj tyle ciężaru żeby zrobić maks 15 powt i jedziesz, 1 powt zapasu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 846 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 7861
Czyli w pierwszej serii mam dobrać taki ciężar , żębym max zrobił 15powt ? Ale wykonuje te 15 czy tylko 12powt zaplanowanych ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 170 Wiek 26 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1590
Pierwsza seria powinna być rozgrzewkowa. A na mase jest 70-80% max. ciężaru. Przedział powtórzeń to 8-12.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Następny temat

zejde do takiego bf do wakacji?

Wiecej