SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

nogi rosną, a pupa nie... + plan treningowy

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1482

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

kobieta

Wiek

19

Waga

55

Wzrost

161

Cel treningowy

rozwój mięśni pośladkowych

Staż treningowy na siłowni

rok

Uprawiane inne sporty

bieganie

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

full sprzęt siłownia

Dieta

1650kcal, a dzień treningu nóg 2000kcal (moje zapotrzebowanie)

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

niedoczynność tarczycy

Zażywane suplementy

odżywka białkowa
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Wiek 26 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 282
Mój problem polega na tym, że przy treningu siłowym moje mięśnie na nogach rozbudowują się bardzo szybko, a mięśnie pośladkowe praktycznie wcale...
Mięśnie na nogach ogólnie rozbudowują mi się dość szybko i nie chciałabym żeby one rosły szybciej niż pośladkowe

Mój plan treningowy na nogi (ze skupieniem na pośladkach) wygląda tak:
1).Przysiady ze sztangą - na jednym treningu klasycznie ze sztangą na barkach, a na drugim treningu sumo na suwnicy smitha - 4 serie po 10-12 powtórzeń
2) hip trusters ze sztangą - 3 serie po 12 powtórzeń
3) prostowanie tułowia na ławce rzymskiej z obciążeniem - 3 serie od 12-15 powtórzeń
4) odwodzenie nogi w tył na wyciągu dolnym - 3 serie po 12 powtórzeń na każdą noge lub odwodzenie nogi w tył w klęku z suwnicą smitha
5) marsz wykroczny - 2 lub 3 serie po 12-15 powtórzeń na każdą noge

to jest moja podstawa, a dodatkowo czasami robie:
1) martwy ciąg klasyczny (robie często, ale częściej przy treningu pleców) - 4-6 serii po 8-10 powtórzeń
2) wspięcia na box lub ławke - 3 serie po 12 powtórzeń na noge
3) odwodzenie nóg na maszynie - 3 serie: 10 powtórzeń po 10-12 razy i superset z 12 powtórzeniami na zredukowanym ciężarze

Czy macie jakieś propozycje co można by zmienić? Albo może jakieś rady jak mocniej zadziałać na pośladki bez większego obciążenia nóg?
Przyznam, że najszybciej rozbudowuje mi się mięsień dwugłowy uda.

Planuje od tego tygodnia dodać również przysiady bułgarskie do planu, jak myślicie: dobry pomysł?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
Podaj obciązenia w treningu. Jeśli jesz równo z zapotrzebowaniem, mięsnie nie będą rosły. Musi być nadwyżka kaloryczna. Generalnie nadmiernie rozbudowane uda u kobiety to na tym forum taki mityczny jednorożec, często o nim piszą, nikt nie widział. Może zdjęcia wrzuć. Plany na pośladki sa w dziale ladies, dzienniki w tytule mają sformułowanie "BAD ASS"

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Wiek 26 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 282
Słyszałam różne opinie i kilka z nich mówiło, że kobieta żeby sie "nie zalać" może jeść zgodnie z zapotrzebowaniem i mięśnie - powoli, bo powoli, ale będą sobie rosnąć
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Wiek 26 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 282
Ale popatrze jeszcze na plany innych i może spróbuje dorzucić jakąś nadwyżke... w każdym razie dziękuje :)


Zmieniony przez - noullax w dniu 2016-08-01 21:28:07
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
zerknij do działu ladies, obcnie jest program BAD_ASS_SQUAD i kilka dziewczyn prowadzi dzienniki pod okiem trenera i tylko w jednym celu, posladki.
jest też fajny temat
https://www.sfd.pl/Klinika_Estetyki_Pośladków_dr_Obliques_i_dr_Martuccy_:_-t941332.html 

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 307 Napisanych postów 3118 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 69220
Przysiad robisz do ziemi, czy zatrzymujesz gdzieś w połowie drogi?
...
Napisał(a)
Usunięty przez anubis84 za pkt 5 regulaminu
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 150 Wiek 25 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1091
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Wiek 26 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 282
do ziemi :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
A umiesz aktywowac posladki w ćwiczeniach? Nie masz zadnych wad postawy ?

Poza tym moze byc tak, ze posladki po prostu sa zajechane Jesli jest przysiad i hip thrust to tam naprawde wiecej nie potrzeba. Moze nagraj te dwa cwiczenia.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening sylwetki - porady

Następny temat

Martwy ciąg - ryzyko kontuzji

WHEY premium