SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

moja osobista przemiana 2012/ pierwszy etap str.20

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 37045

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ładnie, ładnie, ćwicz siłowo, pamiętając o progresji ciężaru z serii na serię i z treningu na trening. Co do biegania to radzę uważać. Zyrafka Ci powie, dlaczego

Jeśli chodzi o michę, to wolałabym, żebyś ją rozpisała na posiłki, bo tylko w ten sposób uda się wyłapać błąd, który powoduje u Ciebie ciągoty do syfu

A na wymiary wpadnę, a jakże
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Martucca
ładnie, ładnie, ćwicz siłowo, pamiętając o progresji ciężaru z serii na serię i z treningu na trening.

-tzn mam np zaczynać trening w pierwszym obwodzie z mniejszym ciezarem, tak zeby drugi i trzeci był większy? wiem, ze bardzo ważne jest żeby ciężary zmieniać i wtedy jest optymalny trening.

Co do biegania to radzę uważać. Zyrafka Ci powie, dlaczego

-z tym moim bieganiem to nie jest tak to był bardziej szybki trucht (predkosc na biezni okolo 5,6)

Jeśli chodzi o michę, to wolałabym, żebyś ją rozpisała na posiłki, bo tylko w ten sposób uda się wyłapać błąd, który powoduje u Ciebie ciągoty do syfu

-to co mam teraz rozpisywać "ręcznie" np. śniadanie: jajecznica (3 jaja) 2 kromki razowego chleba (70g), słonina 10,
II śniadanie banan i migdały,
obiad: kurczę, kasza itd..???
co do tych ciągot to może ja Ci od razu powiem z skąd się one biorą... z łakomstwa mojego

A na wymiary wpadnę, a jakże


-wymiary...





* nie mam pojęcia dlaczego moje wypowiedzi sa napisane kursywą :/


Zmieniony przez - milenawawa21 w dniu 2012-05-10 06:54:29
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 3597 Wiek 42 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 24639
Milenko odnosnie pisania michy to radze wpisywać dzielone posiłki i opisuj co w nich jadasz, po ile wagowo (przede wszytskich ww), godziny posiłków i częstotliwość jedzenia też sa istotne, to pomoże Szefowym Ci pomagać

Odnośnie biegania - ja w mojej karierze sportowej też biegam truchtemwiadomo nieraz wolniej, nieraz szybciej, ale jest to raczej wciąż trucht. Nie ważne jak biegasz, bo zawsze występuje nacisk na stwy, a Ty teraz powinnaś na nie bardzo uważać! Ja tak własnie spokojnie zaczełam truchtać niedaleko od porodu i szybciutko zrezygnowałam - raz, że Szefowe mi dokładnie i sensownie wytłumaczyły, a dwa - moje stawy nie były zadowolone z tejże aktywności!!!!!!!!!ból, problemy, gotowanie wywarów z kości dla ich wzmocnienia - zatem na tym etapie odradzam, a w zamian polecam szybki marsz, ja ostatnuio szybko pomaszerowałam i tętno utrzymywało się na takim samym poziomie jak przy biegu, a było przyjemniej i bez bólu.

Zmieniony przez - Zyrafka198 w dniu 2012-05-10 10:04:13
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Żyrafka dzięki, kojarzę właśnie, że pisałaś w swoim dzienniku o stawach, z powodu biegania płakać nie będę bo jakoś nigdy miłością nie pałałam do tej aktywności, a marsz mi pasuje :) Zresztą na mojej siłowni jest bardzo duży wybór różnych przeróżnistych ustrojstw więc mam w czym przebierać

Zmieniony przez - milenawawa21 w dniu 2012-05-10 21:27:31
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
suplement: dla karmiących i magnez
treningu brak
micha:
śniadanie 6.30
placki owsiane (70g), siemię lniane 20g, jajo - jogurt 50 g - 1/4jabłka i banan
II śniadanie 9.30
fava (gotowany groch łuskany z oliwą z oliwek 50g) 150g, kromka razowego chleba 35g
obiad 14
cyc kurczęcia 150g, kasza perłowa 50g, szpinak
podwieczorek 18
jedno zielone jabłko
kolacja 20
serek wiejski 200g łyżka domowej konfitury

i dziś byłam w gościach i wypiłam lampkę czerwonego wytrawnego
ps. czuję się super, ćwiczę silną wolę bo w niedzielę komunia chrześniaka, ach ten los po raz kolejny bardzo wystawia moją silną wolę na próbę

Zmieniony przez - milenawawa21 w dniu 2012-05-10 21:39:46
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 6363 Wiek 46 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 140149
Zresztą na mojej siłowni jest bardzo duży wybór różnych przeróżnistych ustrojstw więc mam w czym przebierać
Ale pamiętasz, że i tak najlepszy dla stawów naturalny marsz w terenie? Najlepiej tak jak w awatarze :rozmarzony:

łyżka domowej konfitury
No i znów się drażnisz cukrem

ach ten los po raz kolejny bardzo wystawia moją silną wolę na próbę
Ostatnio gadałam z kuzynką i wyszło nam, że kiedy jak kiedy, ale na imprezach, jak ktoś patrzy to jesteśmy grzeczniutkie, że można za wzór stawiać. Gorzej potem w domu, jak już się wróci. To chyba jakiś mechanizm wynagradzania sobie tej grzeczności. Aktualnie nad tym panuję, ale kiedyś to była norma :/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 3597 Wiek 42 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 24639
milenawawa21
Żyrafka dzięki, kojarzę właśnie, że pisałaś w swoim dzienniku o stawach, z powodu biegania płakać nie będę bo jakoś nigdy miłością nie pałałam do tej aktywności, a marsz mi pasuje :) Zresztą na mojej siłowni jest bardzo duży wybór różnych przeróżnistych ustrojstw więc mam w czym przebierać



Marsz jest tez fajną formą aktywnośći
Jak ćwiczysz na siłce to możesz sobie urozmaicać, fajnie, ale unikaj stepera orbitreka !!!!!!!!!!!!/na razie, rower wskazany, ale bez szaleńst i przy odpowiednim ustawieniu siodełka, coby nie obciążać stawów!

Ja biegać bardzo lubiłam i po urodzeniu bardzo tęskniłam, mimo to wystopowałam, bo oczywiście zdrowie ważniejsze niż chęci

Odnośnie wypisek z menu to najlepiej byłoby używać dalej tabelk, które stoswałaś, z tym, że tam dziel posiłki - wtedy oprócz dokładnych danych, będą jeszcze obliczone wartości kcal/ ww/b/t.


Zmieniony przez - Zyrafka198 w dniu 2012-05-11 11:07:53
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
shrimp2

łyżka domowej konfitury
No i znów się drażnisz cukrem

bo ja tak sobie wytłumaczyłam, że może tak bardzo mi nie zaszkodzi i pewnie tak jest bo na miske moze duzego wpływu nie ma ale na głowę na pewno tak

ach ten los po raz kolejny bardzo wystawia moją silną wolę na próbę
Ostatnio gadałam z kuzynką i wyszło nam, że kiedy jak kiedy, ale na imprezach, jak ktoś patrzy to jesteśmy grzeczniutkie, że można za wzór stawiać. Gorzej potem w domu, jak już się wróci. To chyba jakiś mechanizm wynagradzania sobie tej grzeczności. Aktualnie nad tym panuję, ale kiedyś to była norma :/


a u mnie jest na odwrót już sie nauczyłam, że o moich wiecznych odchudzaniach nikomu już nie mówię bo wtedy najczęściej jest ten temat wałkowany na wszystkie strony i dobija mnie stwierdzenie, że mi szczupłość nie pasuje i nie wyobrażają sobie mnie w wersji odchudzonej. Tak więc jak nadaża siię okazja to milenka stosuje zasadę ŻP żryj połowę i jem połowę każdego rodzaju ciasta, a w domu mam takie wyrzuty sumienia i kaca moralnego, ze aż miło zresztą miałyście już mnie na takim etapie poznać...
Shrimp zresztą to jest bardzo fajny temat może z tego wątek warto byłoby zrobić: jak reaguje otoczenie na nasze zmiany nawyków żywieniowych, zmiany w naszej fizjonomii, czy są dla nas wsparciem, czy może wręcz na odwrót -"eee zjedź jedno ciasteczko, poczęstuj się nic Ci przecież nie zaszkodzi..."
ja swoją drogą jestem na etapie rozszerzania diety Jonki (mojej córy) i już jestem ta zła bo nie zamierzam ją paść słodzonymi deserkami, chrupkami itp Tak źle i tak nie dobrze
Ps Shrimp chciałąm pogratulować super efektów!!!
mam nadzieję ze i mi się to uda niesamowita motywacja!

Zmieniony przez - milenawawa21 w dniu 2012-05-11 21:34:46
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Zyrafka198

Odnośnie wypisek z menu to najlepiej byłoby używać dalej tabelk, które stoswałaś, z tym, że tam dziel posiłki - wtedy oprócz dokładnych danych, będą jeszcze obliczone wartości kcal/ ww/b/t.

a właśnie się tak zastanawiam czy ta tabelka na tym etapie jest mi potrzebna. bo póki karmię nie mam żadnych wymagań co do wartości WW/B/T, a mam skupić się na czystej i wartościowej misce. Więc jak nie jest to konieczne to wolałabym wypisywać miche bez tabelki

Zmieniony przez - Zyrafka198 w dniu 2012-05-11 11:07:53
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
suplement dla karmiacych i magnez
trening:
1.wspięcia na palce siedząc - na maszynie-m.łydek obciązenie 4 kg (stoję na jednej nodze a drugą mam zgietą i robie tak 15 powtórzeń na każdą)
2.wypychanie suwnicy nogami do góry-m.czworogłowe ud 60 kg
3.zginanie nóg na maszynie stojąc-m.dwugłowe ud 5kg
4.wypychanie ramienia maszyny klęcząc(lub odwodzenie nogi w tył na dolnym wyciągu lub "wahadle"-m.pośladkowe 20 kg
5.przywodzenie nogi na maszynie lub wyciągu dolnym stojąc-m.przywodziciele 24 kg
6.przyciąganie rączki dolnego wyciągu do klatki waskich chwytem w siadzie-m.górnego grzbietu 20
7.wyprosty tułowia na ławce rzymskiej lub maszynie-m.dolnego grzbietu
8.Uginanie ramion ze sztangielkami naprzemiennie-m.dwugłowe ramion (bicepsy) 5kg
9.Podciąganie drążka wyciągu dolnego do brody-m.naramienne (barki) 7,5kg
10.Wyciskanie sztangielek leżąc na ławce skośnej-m.klatki piersiowej 4kg
11.rozpiętki siedząc na maszynie butterfly-m.klatki piersiowej 20kg
12.prostowanie przedramienia zza głowy ze sztangielką-m.trójgłowe ramion (tricepsy) 4kg
13.spinanie brzucha na maszynie-m.brzucha 30kg
14.unoszenie do boków zgiętych nóg wisząc na łokciach-m.brzucha
10 min streching
po południu szybki marsz/spacer z wózkiem

micha:
SNIADANIE 7.00
3 kanapki (105g chleb razowy, masło 15g, szynka 20g, ser żółty 10g)
II SNIADANIE 11
makrela 200g, 35g chleb razowy
OBIAD 14
łosoś na parze 150g, kasza perłowa 60g
PODWIECZOREK 17.30
fava 100 g gotowanego grochu łuskanego, oliwa z oliwek 30 g
KOLACJA 20
chleb razowy 70g, twaróg półtłusty 70g
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Aero przed treningiem siłowym

Następny temat

Witam wszystkich

WHEY premium