SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

karate SHOTOKAN - dlaczego nie?!?!

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 50377

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 493 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1000
1> pochylacie sie robiąc kata i kihon co powoduje brak równowagi - wasz trener tłumaczył ze to tak aby dosiegnoć przeciwnika... (no comment) poto jest przeciez ruch bioder...
2> robicie niepotrzebny ruch przy blokach co doprowadza do braku czasu na reakcje, blok przed mawashi jodan (nie wiem jak sie to zapisuje) jest stosowany dwoma rekoma co doprowadza do odsłoniecia reszty ciała... bardzo wysokie pozycje podczas kumite - az sie prosi aby podchaczac :P
3> na obozie kiokuchów było co najmniej 3 brozowe pasu co sie przewracały w kihon i kata... myslałem ze taki stopien dostają jedni z lepszych...

Pozatym u nas nie ma full kontakt dlatego ze nasze techniki są doprowadzane do tego aby przciwnika powalic jednym ciosem a jak sie biją 4 danowcy to jak bym był full kontakt to by sie pozabijali, a wasze walki to kopanie bez sensu aby kogos poturbowac jak znajdzie sie wiekszy silniejszy to nic nie zrobicie... A tak pozatym to wasze karate wywodzi sie z naszego - i wyszło tak ze znalazł sie burak co pomyslał ze ja sobie wszystko zmienie na co reszta pracowała 500 lat bo jestem kul... tak powstał kiokushin - nasze techniki dopracowywało 1000 sensejów aby były idealne - a tu jestem niedouczony buntownik wymyslił cos innego czego wszyscy sie uczą... Jak tylko wrzuce film na serwer zamieszcze link... Teraz ty dziewczynko podaj kontrargumenty ... Jolcik nie jedź juz ich o to buraki

LIGHT WEIGHT BEJBE !!! LOOOO!!:)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 449
Tricownik
Ad1 - Nie będe dociekał kto gdzie jak i tak robi, ale u mnie w klubie czegoś takiego nie ma - i chyba w żadnym porządnym jakiegokolwiek karate...
Ad2 - Gdzie jakiś miepotrzebny ruch widzisz? Przy kichon, to sie faktycznie robi pełen blok, ale w walce na to czasy nie ma... No i powodzenia w kopaniu mawashi jodan wykonując równocześnie jeszcze inne uderzenie... i oczywiście powodzenia w blokowaniu mocnego mawashi jedną ręką...
Ad3 - No to te brązowe pasy to były chyba bardzo brudne pomarańczowe...

No racja, a te knockdowny po jednym mawashi w kyokushin to bajki, tak naprawde to trzeba z 10takich wykonać... pozatym skąd wiadomo że shotokanowcy by się pozabijali jak nikt tego nie próbował ?
A co do tego niedouczonego buntownika - gdyby to co wymyślił było kiepskie to by dawno odeszło w zapomnienie...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 353 Wiek 42 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 6083
Tricownik : To ze Masutatsu Oyama zmienil to smieszne karate ktore cwiczysz i udowodnil ze zmiany sa potrzebne jest faktem i nie pisz takich bzdur bo az glowa boli.
A co do kata to jest najwieksza zmora karate (+kihony). Jest wiele SW w ktorych nie ma tego wcale i radza sobie duzo lepiej niz ktos kto kata klepie a pozniej chce walczyc.
Jeden cios ktory powali przeciwnika - jasne a przeciwnik bedzied lezal i czekal az go zadasz nie badz smieszny widziales zeby ktos na mistrzowskim poziomie np w K1 (elita uderzaczy) zadal 1 cios ktory odrazu konczy walke. Ciost takie padaja ale dzieje sie to po wielu innych ktore maja raczej marny marny skutek, zeby zadac taki cios trzeba wiele razy porbowac ( na poziomie mistrzowskim o ktorym piszesz). Ale pewnie o K1 nie slyszales...
Od klepania kata ci sie cos w glowie poprzestawialo.

Bylo sobie zycie....

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
OloKK www.olokk.pl
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 34575 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 195972
Tricownik:
"pochylacie sie robiąc kata i kihon co powoduje brak równowagi - wasz trener tłumaczył ze to tak aby dosiegnoć przeciwnika... (no comment) poto jest przeciez ruch bioder... "
Mylisz się. Podczas kichon i kata nie pochylamy się do przodu, tylko kręcimy wokół osi własnego ciała. Nie ma żadnego odchyłu od pionu.

"robicie niepotrzebny ruch przy blokach co doprowadza do braku czasu na reakcje"
Nie znam stylu, gdzie sa jeszcze krótsze bloki niż w KK Bliki z kichon a z kumite zdecydowanie się od siebie różnią. To, co robisz w kichon różni się od tego co robisz w walce.

" blok przed mawashi jodan (nie wiem jak sie to zapisuje) jest stosowany dwoma rekoma co doprowadza do odsłoniecia reszty ciała..."
Bo dwiema rękami szansa zblokowania jest bardziej realna niż niepołamania jednej ręki

"bardzo wysokie pozycje podczas kumite - az sie prosi aby podchaczac :P "
W Kyokushin można podchaczać. Widać ta pozycja jest wystarczająco stabilna, jeśli ta ewentualność jest przyjęta

"na obozie kiokuchów było co najmniej 3 brozowe pasu co sie przewracały w kihon i kata... myslałem ze taki stopien dostają jedni z lepszych... "
Może to był obóz jakichś parakarateków?

"Pozatym u nas nie ma full kontakt dlatego ze nasze techniki są doprowadzane do tego aby przciwnika powalic jednym ciosem "
Kyokushinowcy są od początku uczeni uderzania z jak największą możliwą siłą. Z tym, że oni cwiczą to na żywym przeciwniku. Jeśli w walce celem jest znokałtowanie przeciwnika, to oczywistym jest, że uczymy się walić tak, żeby nie trzeba było poprawiać. Praktyka jednak pokazuje, że zabijanie jednym ciosem to bajka...

"jak sie biją 4 danowcy to jak bym był full kontakt to by sie pozabijali"
Prawdopodobnie mogłoby się to dla nich skończyć tragicznie, bo nie są przyzwyczajeni do przyjmowania ciosów

"a wasze walki to kopanie bez sensu aby kogos poturbowac jak znajdzie sie wiekszy silniejszy to nic nie zrobicie... "
W zasadzie racja. Z tym, że jeśli trafimy na mniejszego i słabszego to mamy szanse przeżyć. Co innego ci, którzy nie są uczeni jak bić...

"A tak pozatym to wasze karate wywodzi sie z naszego - i wyszło tak ze znalazł sie burak co pomyslał ze ja sobie wszystko zmienie na co reszta pracowała 500 lat bo jestem kul... tak powstał kiokushin - nasze techniki dopracowywało 1000 sensejów aby były idealne - a tu jestem niedouczony buntownik wymyslił cos innego czego wszyscy sie uczą... "
To się nazywa rewolucja. Przed Oyamą karatecy generalnie nie walczyli, przyszedł Oyama i spuścił wszystkim łomot. Czemu? Bo wszyscy ci, którzy uczyli się starego karate uważali się za mistrzów w walce. Oyama tylko zweryfikował ten pogląd, że ich karate w walce przegrywa z jego karate. Nie wyzywał ich do kata, kichonu. Pokazał, że to nad czym siedzieli dziadkowie przez parę pokoleń okazuje się w bezpośredniej walce bezradne wobec tworu Oyamy... Próbowałeś patrzeć na to w ten sposób?

OLIMP ENG-PL TRANSLATOR:
2 capsules 3 times daily = 4 kapsułki 3-4 razy dziennie

http://facebook.com/olokk
http://olokk.pl  http://bng-studio.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 493 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1000
jerzeli jakis klub wykazuje taki poziom i ma trenera z czarnym pasem to znaczy ze ktos musiał mu go dac - logika nie ... podam inny przykład nie z karate, ale z kung-fu które stabilizacyjnie jest podobne do naszego karate. Bruce lee w swojej kasiązce sam pisał ze "najwazniejszy jest ruch bioder i skumulowanie całej energi na jedno uderzenie" czyli tak jak u nas :) i on to udowodnił kopiąc yokogeri w kolesia co trzymał kalimate... co najmniej 5 metrów poleciał :) widzicie a warzył chyba nie całe 60 kg a taka moc :) i to jest fundament ciosu... Nas tego uczą :) a co do K1 to naprawde nic specialnego... Pozatym w K1 KK przegywa dosc czesto z tego co wiem... co do ciosu lee uderzał tak bo był bardzo dobry (wykorzystują fundament naszych technik, które są w tym przypadku identyczne jak w kung-fu) wyobraźcie sobie np. Pudzina króry by opanował tą technike do tego stopnia :) chyba w budynki burzył :) hehhe nie no joke ale czaicie czacze... Co do kihon i kata - polega to na doskonaleniu umiejetnosci i technik poniewaz karate to nie tylko walka ale równierz sztuka... Nie negujcie tego az tak bardzo bo to są akurat słowa teog waszego wielkiego trenera... Czyli jak zaprzeczacie idei kata i kihon to zaprzeczacie idei tego co cwiczycie... uczymy sie walczyc i to sporo :) tak aby zabic nawet... Pozatym nie raz widziałem wasze techniki własnie w kata i ogólnie w kihon - są wyprowadzane prawie z samych rąk... mówie to co widziałem na treningach przez ponad tydzien jak byłem na obozie naszym i wasi tez przyjechali... Wasza grupa miała treningi z kick - boxerami co pokazuje ze nie zabardzo odbiegacia od tej walki :) Aha co do mawashi jodan : blok wykonany dwoma rekoma jest bez sensu (moim zdaniem) poniewaz masz uczą aby wejsc pod przciwnika tak jakby - czyli zbilzyc sie na taką odległosć aby nie miał mozliwoscie kopniecia, a jerzeli nawet juz kopnie to według zasad fizyki a konkretnie teori dźwigni cios ten bedzie duzo bardziej osłabionoy i napewno nie połamie rąk :) Aha Klub ten o którym mówieł to Poznan i Nowa Sól - ten był na obozie nie wiem konkretnie który ale powiem szczerze smieszne to było... Aha a na K1 sie nie zabijają po ciosach bo mają rekawice :) czyli szybkosci przekazania energi zmniejsza sie diametralnie... Pozdro i piszecie konkrety jak ten ostatni komentarz a nie tylko: my jestesmy najlepsi reszta sie walcie... Mam w szkole Kiokuszina z brązem ma 18 lat a dostaje baty od kolegów i jakos sie nie broni tak jak by mu ciastka zabrano...

LIGHT WEIGHT BEJBE !!! LOOOO!!:)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 761 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 8830
Gdy tak czytam te wypowiedzi to wydaje mi się że już dawno przestałem trenować shotokan (a dziwnym zbiegiem okoliczności na dyplomach pisze shoto): ruch bioder jest(przy kopnięciach i uderzeniach), sparingi są (jedynie kopnięć na głowę nie ma bo na tym etapie to chyba zawcześnie - jedyne czego mi brakuje do lowkicków - czasem są ale to chyba nie to co powinno być - jednak po to jest główka na karku żeby samemu dochodzić do tego co wypadałoby jeszcze udoskonalić)

Wejdz tutaj i kliknij na pajacyka http://www.pajacyk.pl/ 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 102 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1266
Witam, na wstępie zaznaczę że trenuję KK. Tego lata zupełnie przypadkiem wylądowałem na zawodach Shotokan w Zamościu, był to jak się nie mylę Puchar Roztocza. Pusty śmiech mnie ogarnął jak zobaczyłem jak "walczą" zawodnicy Shotokan, to nie ma nic wspólnego z realną walką, a co do K1 zawodnicy Kyokushin bardzo dobrze sobie radzą, natomias nigdy nie słyszałem o żadnym Shotokaniście który byłby zaproszony jakby nie było do tej elitarnej formuły.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
OloKK www.olokk.pl
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 34575 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 195972
Bruce zawsze mówił, że style w których się nie walczy to ściema. Sam zresztą jeździł po kung-fu stawiając wyżej boks, kick itp, sam uczył walki kotaktowej.
Bajki o tym, że przeciwnik leciał pięć metrów są nieprawdą

Poznania nie znam, nie mój rejon. Zresztą tak jak w każdym innym stylu i tu pojawiają się takie kwiatki jak niedo***ane sensei co naprawdę nie wiadomo za co ma ten czarny pas. No, chyba z litości... Na szczęście takie przypadki są marginalne

Blokuje się dwoma rękoma także po to żeby przechwycić nogę i ustawić przeciwnika lekko tyłem do siebie - taka jedna z opcji. Zresztą odsłaniając przy tym bloku kawałek tułowia naprawdę nie wiem co może mi się stać. Dostanę ręką? Od kogoś, kto jest w trakcie wykonywania techniki nożnej? A może dostanę kolanem?

W Kyokushin bardzo dużą uwagę się w kata i w kichon przywiązuje do tego, co wy nazywacie kime. Naprawdę bardzo dużą.

Na K-1 nie mają ochraniaczy na nogi.

Pudzian ćwiczy Kyokushin.

Poza tym wyjaśnij mi. Jak Twój cios ma się sprawdzać w walce i być zabójczy, skoro nigdy go w walce nie przetestowałeś? W walce zupełnie inaczej to wygląda. Sam Bruce mówił, że deska nie oddaje ciosów Po to, by wyśmiać tych, którzy przekładają siłę uderzenia w przedmioty na walkę realną...

OLIMP ENG-PL TRANSLATOR:
2 capsules 3 times daily = 4 kapsułki 3-4 razy dziennie

http://facebook.com/olokk
http://olokk.pl  http://bng-studio.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 157
Tricownik...Twoimi postami tylko ugruntowujesz moje zdanie na temat Karate Shotokan, które wyrazilam kilka stron wstecz...Nie...Przez takie osoby jak Ty ono się zmienia na gorsze:/:/

"Chodzi o akceptację bólu..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 37 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 378
OloKK : "Idzie Oyama ulicą, widzi dwóch amerykańskich żołnierzy napastujacych Japonkę. Podchodzi, spuszcza im w******l i tym samym ratuje Japonkę z opresji."

To jest chyba motyw z filmu "Fighter in the Wind" jak nie widzieliście to gorąco polecam dla entuzjastów kyokushin Osobiście jestem pełen szacunku do Sosai Masutatsu Oyamy i do tego jak genijalny system walki opracował na japońskiej tradycki karate oraz na najbardziej skutecznych i sprawdzonych formach walki jakim jest Katate Kyokushin.

I żeby nie było nic nie mam do Karate Shotokan jestem wszechstronnym człowiekiem np. kata w wykonaniu zaawansowanych karateków sa bardzo efektowne i moga się naprawde podobać , ale niestety daleko im do tak skutecznych systemów uderzanych jak: muay-thai, kick, kyokushin, oyama.

Na koniec małe sprostowanie co do K1
Tricownik:" a co do K1 to naprawde nic specialnego... Pozatym w K1 KK przegywa dosc czesto z tego co wiem..."
Powiem ci kolego że mało wiesz bo Kyokushin sporo namieszało na scenie K1.
Takie osoby jak : Francisco Filho, śp. Andy Hug jeden z lepszych fighterów i techników tamtych lat, Glaube Feitosa który nawet dobrze zamieszał na tegorocznej gali K1 świetny zawodnik! Noi ku moiemu zaskoczeniu finalistą i zwyciezca tegorocznej gali K1 został Semmy Schilt!!!! który akurat też jest zawodnikiem wywodzacym się z Kyokushin

...a tak nawiasem trenuję Oyama Karate!!
OUS!!:)

POZDRAWIAM!!!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Najlepsza broń biała...?

Następny temat

Wiek a wybór dyscpliny SW + pytanie o sens

WHEY premium