SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

karate SHOTOKAN - dlaczego nie?!?!

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 50262

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 20 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 834
Niech kazdy trenuje to, co lubi (albo chociaz to co moze)

A person can become really strong, when he want to protect his important person. Do you have a precious person?

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 137


Ja tam ćwicze Shotokan karate 2 lata i jak narazie nie narzekam!A co do gardy czy sztywnych długich, pozycji to wcale nie jest tak ja sie pisze! My bynaj mniej mamy mniej wiecej taka bozycje jak kickboxerzy!Chodzi mi o rozstaw!Na pewno nie sa to pozycje dłuższe!No chyba że ktoś jakiś wymyślony styl ćwiczy!Nasz trener uczy nas przede wszystkim obrony przed przeciwnikami w wealnych warunkach!Na ulicy, w pubie, lub z zaskoczenia!A co do gardy na ulicy to wystarczy lekko zmienić położenie dłoni i nawet kickboxer nie przejdzie!Wszystko zależy od trenera i od tego jak my wykorzystamy to czego on nas nauczył!Gdybym uważał że te zajecia mało mi dają to od razu zmieniłbym na coś skuteczniejszego!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 32 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1889
Na ostatnim treningu sensei mówił że za rok będzie jakiś turniej full contactowy a jak by się zdarzyło że nie będzie to sam zorganizuje
Ćwiczę shotokan oczywiście

Karate Shotokan

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 29 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 337
Saracen
W walce (WKF) mozna uderzac i kopac na glowe i korpus - calowita kontrola jesi chodzi o techniki jodan, natomiast na chudan mozna(nawet trzeba) pyknąć trohe mocniej Wycinki tez dozwolone.
Natomiast są zabronione kopniecia w nogi, uderzenia lokciem i kolanem .
Tyle z podstaw...
pozdrowionka

))

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 105 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 96
Sam chodze na Shotokan ponad 10 lat. Pamiętam, kiedyśyo bbbbył twardy styl.... Waliliśmy się po ręcach, nogach.. A jescze rok temu mówiłem, gdzie się podziały tamte czasy.. Ale to skończyło się. Teraz shotokan jest bardziej szybki, elastyczy. Może rzeczywiście patrząc na polaków w tym karate (w większości) mówimy : eee lipa! Ale ostatnio widziałem jak zdolności francuzów w Shotokan. Normalnie ja cie sune! Nie no! Są zarąbiście szybcy, giętcy. Takie akcje jak my robimy na 3 oni robią na raz. Noi silne też mają ciosy. Jednakże teraz w Francji to głównie murzyni wymiatają, bo białasy sie nie starali i posprzedawano ich innym krajom.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
OloKK www.olokk.pl
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 34575 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 195972
Q-bosh, ile Ty miałeś lat jak sie tak lałeś po ręcach i nogach?
Francuzi mają silne ciosy? A walczą w kontakcie, że taką tezę postawiłeś?

OLIMP ENG-PL TRANSLATOR:
2 capsules 3 times daily = 4 kapsułki 3-4 razy dziennie

http://facebook.com/olokk
http://olokk.pl  http://bng-studio.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Q-bosh. Jesli biorac pod uwage Twoj wiek "kiedys" waliliscie sie po rekach i nogach, to ja bardzo prosze o NIEpodawanie nazwiska trenera. Jeszcze kiedys go spotkam i wygarne co mysle o takim trenowaniu dzieci.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 10832 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 38587
Nareszcie. Juz myślałem, że odpuściliście. Serio, czytałem z mieszanymi uczuciami wypowiedzi typu:
wystarczy tylko lekko zmienic ustawienie dłoni i nawet kickbokser nie przejdzie.
prawie bezkontaktowe ale to nie znaczy ze bezskuteczne
zato cwiczymy duzo szybkosci i roznych kombinacji
My bynaj mniej mamy mniej wiecej taka bozycje jak kickboxerzy!Chodzi mi o rozstaw!Na pewno nie sa to pozycje dłuższe!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 73 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1546
Prawie , nie oznacza taka sama - skoro ktorys z przedmowcow wspomnial o walce z przeciwnikiem atakujacym z zaskoczenia, raczej przyjmiesz postawe trenowana x lat na Shotokanie pod katem zawodow, nie bedziesz pamietac o "lekkiej zmianie ustawienia dloni " - gdyz jest to kwestja odruchow, blednych odruchow w konfrontacji dozwalajacej chociazby uderzenia na twarz.

Czy Shotokan jest nie skuteczny ? Nie wiem, nigdy nie trenowalem ani nie znam nikogo kto trenowal wiec nie bede sie wypowiadal.

Lecz czy nie uwazacie ze skoro wszyscy sie z niego smieja to cos w tym musi byc ? :)

wroga nalezy zabic szybko - uderzajac w plecy...
...o honor nalezy martwic sie wsrod przyjaciol.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 105 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 96
Hehe OloKK> Ty to zawsze masz jakieś ale Ty pewnie jesteś taki mięczak, że boisz się walenia porękach i mocniejszych ciosów Co do francuzów. Kurcze! To widać czy ktoś mocno wali czy delikatnie. Powiem wam u nich te ciosy wyglądają. Normalnie coś jagby sprężyna się napieła i błyskawicznie wybuchła. Takie mają ciosy i techniki. Co do Shotokanu w realiach. Ja tam nie narzekam już miałem okazję się bronić na ulicy pare razy. W pierwszych starciach czułęm strach i spięcie. Ale kidy miałem starcie już po dłuższym czasie terningu, moje ciało było wyrelaxowane i nawet przyjemnie zadawało się ciosy Nie no ale tak konkretnie. To trenerzy Shotokanu dobrze uczą. Uczą dobrej gardy, takiej przez którą się ciężko przedostać. Uczą szybkiej reakcji. Obrony również przed nożem, kijem itp. Nie używamy dziwacznych technik typu ręka żurawia, szpony tygrysa Uczą nas dosyć nowoczesnych technik bloków uników, również z boxu , kickboxu. Uczą nas tak walczyć abyśmy byli gotowi na starcia na dzisiejszej ulicy. Uczą też dobrej pracy nuk i wygodnych, a stabilnych pozycji.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Najlepsza broń biała...?

Następny temat

Wiek a wybór dyscpliny SW + pytanie o sens

WHEY premium