SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

karate SHOTOKAN - dlaczego nie?!?!

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 50350

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 58
nie low kick. mawashi. mawashi jest bardzo podobne do low kicku dlatego karatece odruchowoo reka leci
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 58
i odpowiadam ze TAk w karate JEST blok noga
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 56 Napisanych postów 10091 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 53086
" a low kicki temu nie sa blokowane bo karateka ja widzi cios wykonywany noga mniej wiecej po okreznej to leci albo gedan barai (blok reka na dol)"

tak to zrozumiałem.

1. pisz wolniej.
2. edytuj posty.
3. nie odświeżaj umarłych tematów.

Gory upajaja.Czlowiek uzalezniony od nich jest nie do wyleczenia.Mozna pokonac alkoholizm,narkomanie,slabosc do lekow.
Fascynacji gorami nie można.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 58
Tak jest!:D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 4405 Wiek 5 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46052
''

mawashi jest bardzo podobne do low kicku dlatego karatece odruchowoo reka leci

Po pierwsze low kick a mawashi w shotokanie to są lata świetlne, jak ktoś Cię poczęstuje prawdziwym low-em to ręczę, że już Ci się nigdy nie pomyli...Po drugie, ręka "leci" chyba tylko jakimś wybitnie utalentowanym karatekom, i to z shotokanu wyłącznie. Po trzecie, nie pisz bzdur o walce w bliskim dystansie, bo widać że nosa poza własną sekcję nie wystawiłeś.

"The wise win before the fight, while the ignorant fight to win."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 56 Napisanych postów 10091 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 53086
a tak przy okazji to przypomniala mi się scena, jak chłopakowi "leciała ręka" w dół przy blokowaniu lowów. Po kolejnej takiej akcji z opuszczaniem ręki podczas sparingu mój kolega pozorując lowa wyprowadził mu kopnięcie na głowę. Bardzo mu to wtedy pomogło o ile pamiętam.

Gory upajaja.Czlowiek uzalezniony od nich jest nie do wyleczenia.Mozna pokonac alkoholizm,narkomanie,slabosc do lekow.
Fascynacji gorami nie można.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 4405 Wiek 5 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46052
Nie ma jak terapia wstrząsowa

"The wise win before the fight, while the ignorant fight to win."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 2712 Wiek 41 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 30062
powodzenia w blokowaniu lowkicków ręką.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Na jakimś seminarium KK (chyba w Polsce), ktorys z czarnych pasów blokowal lowki Filho ręką. Ciekawe jak wygladała jego łapa na drugi dzien
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 58
nie blokuje low kickow reka. po to wlasnie napisalem ze w karate shotokan jest blok noga a to ze nie ucza blokowac low kicka to juz inna bajka. mawache blokuje sie od-ru-cho-wo reka ale kiedy nauczysz sie ze low kick blokuje sie noga to to ci zostaje. to jest jedna z tych rzeczy do ktorych dochodzi sie samemu. poza tym kk trenowalem codziennie z ojczymem ktory trenowal 7 lat.i on kiedys pojechal na zawody nie kyokushiny tylko shotokanu. lezal po 2 uderzeniach. teraz zasady walki troche sie pozminialy. a i to byly zawody full kontakt. to on mi polecil shotokan. kiedy z nim trenuje szansesa raczej wyrownane. mowi on ze pewnych rzeczy trzeba sie nauczyc samemu. a jezdzil on po zabawach kiedy byly jeszcze czasy sztachet:). i kiedys meody selekcji byly bardzo ostre jak przyszlo do nich na trening 100 osob to zostalo 30 a pozniej 20. zdawal u drewniaka. a poza tym z tego co mowi to te style sa prawie takie same. ale ja tam sie nie znam. moze moj szichan(nie wiem jak to sie pisze) inaczej uczy

Zmieniony przez - luu15 w dniu 2007-11-21 14:53:33
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Najlepsza broń biała...?

Następny temat

Wiek a wybór dyscpliny SW + pytanie o sens

WHEY premium