SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

jaka sztuka walki dla drobnej dziewczyny?

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 15526

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 56
witam wszystkich ,
to mój pierwszy post :).
chciałabym prosić was o poradę . jestem dziewczyna o drobnej budowie ciała (160 wzrost 55 kg) i chciałabym zacząć trenować jakaś sztukę walki . moim celem jest zwiększenie wytrzymałości ,kondycji siły i zwinności. chciałabym tez ,żebym mogła się sama obronić. nie łudzę się ,ze z moimi warunkami dam rade większemu kolesiowi w razie nieprzyjemnej sytuacji . chodzi o to ,żeby w razie czego nie być całkiem bezbronnym ,zrobić coś ,co zatrzyma napastnika choćby na moment żebym zdążyła zwiać :P. w ogóle to chodziłam kiedyś na street krav mage , kung fu shaolin (bialy zuraw i dluga piesc ) oraz wing tsun - wszystko bardzo krotko , bo chciałam obadać style ,zobaczyć co mi się spodoba. po tych doświadczeniach powiem tak - krav maga podoba się -problem z ćwiczeniami z dużo większymi facetami ( tak od 90 kg) już nie mogę niektórych technik wykonać . z gościem tak z 170 - 180cos wzrostu o normalnej wadze jakoś szlo. wing tsun - styl ,który jest stworzony z myślą o ludziach drobnej budowy - hmm . może i jest fajny ,ale nie bardzo mi się podoba, brakowało mi ćwiczeń na kondycje itp. Shaolin- bardzo ładnie wygląda ,jest wycisk kondycyjny ,ale sama nie wiem . co myślicie , może powinnam pomyśleć o zupełnie czymś innym? jeśli na forum są dziewczyny o podobnej budowie ,napiszcie też co ćwiczycie i jak oceniacie wasz styl . pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 43 Napisanych postów 8449 Wiek 41 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 48421
Tak jak Olokk kobieta swoja masą niewiele zdziała w starciu. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie aby wyuczyć się paru dobrych technik w stójce i w sytuacji zagrożenia cisnąć raz i uciekać. Jakakolwiek sztuka walki nawet Akido czy Judo pozwoli popracować nad charakterem oraz zachowaniem zimnej krwi, co w przypadku ucieczki ma znaczenie. Bezmyślne danie dyla również jest głupie A w akcesoria do samoobrony jakoś nie wierze, bo zanim się zdąży ich użyć to bywa po wszystkim.

... .. .

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 1603 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 24079
Ja poleciłbym Ci judo lub bjj, ewentualnie MT.
Jak już troche opanujesz judo to powinnaś już jakoś kolesie żucić, ale nie oszukujmy się dużego nie rzucisz. Wbij do Saidy na gg ona trenuje judo to Ci powie jak to się ma do walki z mężczyznami.
Bjj jest dobre ale tam nie ma powstrzymanie przeciwnika na chwile tylko trzeba się wdać w czynną walkę na ziemi.
Na MT nauczysz się ciosów może to być przydatne szczególnie front i low kick.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 56
dzięki za odpowiedz ,ale czy możesz pisać cala nazwę stylu? nie orientuje się za bardzo w tym jeszcze a skróty bjj czy mt jakoś nic nie mówią . domyślam się tylko mt-muai thai? a bjj- wszyscy piszą na forum tym skrótem i nie czaję o jaka walkę chodzi :P.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 725 Wiek 40 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 14919
A ja powiem tak. Jak sama koleżanko zauważyłaś:

nie łudzę się ,ze z moimi warunkami dam rade większemu kolesiowi w razie nieprzyjemnej sytuacji

Kobietom jest bardzo ciężko obronić się przed facetem, na dodatek cięższym i większym - to jest fakt. Nie będę się tu rozpisywał, ale w Polsce były przypadki, że mistrzynia kick-boxingu została pobita przez 2, czy 3 gości - niby by się wydawało, że powinna ich roznieść, ale róźnica w sile i masie (nawet jeśli gościu nic nie trenuje) po stronie mężczyzny zawsze stawia go na lepszej pozycji w starciu.
PETEK08 poleca Ci Judo, BJJ i MT. Ja bym Ci polecił - połaź trochę po sekcjach i wybierz tą gdzie jest Twoim zdaniem najlepszy zapieprz kondycyjny (na Karate na przykład da się ostro zmęczyć, na BJJ, MT też) i co Ci się spodoba jako styl - pod tymi kryteriami wybierz sobie SW.
Mogę dodać, że jak będziesz miała okazję to zajrzyj jeszcze na jakieś zajęcia Krav Magi, albo samoobrony dla kobiet. Są tam techniki, które warto poznać bo mogą się kiedyś przydać w ekstremalnej sytuacji i jest prawdopodobieństwo (nikłe, ale jest), że uda Ci się je zastosować i uratyją Ci tyłek.

Tyle ode mnie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 706 Napisanych postów 4378 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 75792
Jest tylko jedna prawidłowa odpowiedź:

TRENUJ DZIEWCZYNO TO CO LUBISZ I CI SIĘ PODOBA

W każdej SW wzrost, waga i siła mają znaczenie, więc jako niewielka osoba w każdej SW masz na wstępie przerąbane. Pogódź się z tym i trenuj dla przyjemności.

Jeżeli jednak chcesz coś do tzw. samoobrony to trenuj coś wielopłaszczyznowego (stójka, klincz i parter) uderzano-chwytanego (MMA, combaty, dobre jj), koniecznie ze sparringami. Wśród wielu technik i taktyk walki z biegiem czasu znajdziesz coś co będzie Ci najbardziej podchodziło i najlepiej wychodziło na oponentach.

ps. jakby tylko technika miała znaczenie to w sportach walki nie byłoby kategorii wagowych


ps. bjj - brazylijskie jujitsu

Zmieniony przez - cynik75 w dniu 2009-07-01 12:56:24
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
OloKK www.olokk.pl
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 34575 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 195972
Cynik wyczerpał temat w sumie

Jestem też zdania, że ze zdeterminowanym, większym facetem mała kobieta praktycznie nie ma szans i dobrze, że zdajesz sobie z tego sprawę.

OLIMP ENG-PL TRANSLATOR:
2 capsules 3 times daily = 4 kapsułki 3-4 razy dziennie

http://facebook.com/olokk
http://olokk.pl  http://bng-studio.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 10832 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 38587
jak wyżej, przecinek zawsze ma w plecy. niemniej jednak możesz sobie ułatwić... ucieczkę z miejsca zagrożenia wykonując np strzał w nos lub goleń i to już jest jakaś przesłanka do wyboru stylu.
nikt ci nic nie doradzi nie wiedząc, skąd jesteś (telefon możesz mi przysłać na priv) i ni wiedząc, co masz u siebie oprócz wymienionych już przez Cię styli.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 2595 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 24290
A ja powiem tak

moim celem jest zwiększenie wytrzymałości ,kondycji siły i zwinności.
tu polecam capoeirę tam nie ma większy mniejszy

chciałabym tez ,żebym mogła się sama obronić.

tu polecam muay thai na przykład,,,,jeżeli możesz to łącz sztuki walki np MT+capoeirę
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Possible Moderator
Ekspert
Szacuny 1967 Napisanych postów 19827 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 731745
Judo
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 54 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 676
Proponuje ci TKD ponieważ znam pare dziwczyn własnie twojej postury i uczeszczaja i bardzo sa zadowolone :) w kazdym bac razie polecam ;] pzdr ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 54 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 676
W TKD jest duzo samobrobny co dla kobiet jest wskazane ;]
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Reprezentacja Rosji Judo trenuje Bjj w Rio

Następny temat

pilka lekarska

WHEY premium