SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

dieta low carb na mase do oceny

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4767

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 837 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 12361
Pisałem jak dasz lepszej jakości białko to możesz zmniejszyć jego ilość.
Po "przebudowie" organizmu do spalania tłuszczy, nie będzie już tak spalana efektownie glukoza, a przetwarzana na triglicerydy i cholesterol. Ok 50-100g ww jest uważane za optymalne. Dłuższe stosowanie większych ilości ww w LOW CARB'ie przyczynia się m.in. do szybszego powstawania miażdżycy.

/pzdr.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2349 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 8760
Sorry, ale mnie zainteresowało, Aleg. Low carb to dieta z niskimi węglami, więc skąd nagle "dłuższe stosowanie większych ilości ww"? I skąd ten cholesterol/glicerydy? Nie znam się na dietetyce, próbuję rozwiać wątpliwości i nie zrobić sobie krzywydy poprzez niewłaściwe odżywianie, więc proszę o odp ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 837 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 12361
Dla każda określenie "niska zawartość węglowodanów" może oznaczać różną zawartość węglowodanów. Dla jednego będzie to np 50g a dla drugiego 150g. Wystarczająca ilość to ok 50g ww(trzeba sobie ustalić własna dawkę ww przez określenie ciał ketonowych w moczu, jak jest za dużo to trzeba zwiększyć o 10-15g na dzień ww) by organizm nie musiał wytwarzać ciał ketonowych i glukozy z białek itp.
W LOW CARB'ie głównym źródłem energii są tłuszcze, wtedy węglowodany są spalane w bardzo małych ilościach, nadwyżka zostaje zmagazynowana przy udziale insuliny w tkance tłuszczowej(glicerydy/cholesterol) lub przetwarzana w szlaku pentozowym na glicerydy, później na cholesterol oraz efektem ubocznym jest wytwarzanie tlenu.
Surowcem do produkcji glicerydów i cholesterolu jest glukoza, a czym więcej glukozy tym więcej produktów jej przemian, oraz więcej cholesterolu w ścianach tętnic.
Mam nadzieję że w miarę jasno to wytłumaczyłem.

/pzdr.

Zmieniony przez - aleg w dniu 2010-03-14 01:25:13
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2349 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 8760
W miarę... czyli jak mało węgli, to więcej tłuszczu. A jak mało tłuszczu, to pewnie więcej węgli. Zawsze dużo białka...
Ale tym cholesterolom mnie nastraszyłeś, już w końcu nie wiem, czy ja to sobie dobrze układam. Niby zleciało ze mnie trochę, choć dalej z brzucha nie chce (każdy ma jednak problem z tą częścią ciała...). Jak mogę prosić o zerknięcie na przykładową wypiskę do mojego dziennika...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 837 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 12361
Jak już to wysoko tłuszczowe-niskobiałkowe-nisko węglowodanowe żywienie.
BTW ok 13%-76%-11%

lub
13%-11%76%

Ale lepiej to pierwsze.
Przy dużej aktywności fizycznej trzeba wprowadzić niewielkie zmiany proporcji.

/pzdr.

Zmieniony przez - aleg w dniu 2010-03-14 20:29:17
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2349 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 8760
Dzięki.
13% białko? Hm, a jeśli to białka będzie za dużo, co wtedy, jeśli jeszcze mogę dopytać... ja mam chyba białka za dużo w takim razie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 837 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 12361
13% białka jak będzie najlepszej jakości, jak gorsze to trochę więcej trzeba dać.
Duże ilości białek spożywanych przez dłuższy okres może przyczynić się do rozwoju nowotworu jelita grubego.

/pzdr.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2349 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 8760
Ja zaczęłam może od BTW 40/40/20, potem się naczytałam o węglach i je obniżyłam, ale nie zwiększyłam tłuszczu. Zaczęłam jeść mięso, bo białko... kupiłam wheya, bo białko... a tu masz, nowotwór. Czyli może na redukcji się zwiększa? A potem trzeba coś pokombinować? Kradnę komuś wątek, jutro będę kontynuować u siebie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1257 Wiek 43 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 12695
w dni z treningiem na silowni dam ww 140, a w dni bez obnize na 100 i zobacze jak bede reagowal
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1257 Wiek 43 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 12695
a mam jeszcze jedno takie pytanie, czemu w posilkach okolo treninowych niedodawac wogole tluszczy?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

problem z dopasowaniem diety

Następny temat

pytanie do expertów-wegiel leczniczy a odchudzanie

WHEY premium