SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

biceps

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1743

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 176 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 946
co sądzicie o uginaniu ramiona uchwytem młotkowym na modlitewniku???
Czy lepiej ćwiczyć na stojąco uchwytem młotkowym?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 1240 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 8570
Na stojaco lub siedzac zdecydowanie lepiej, ale zalezy wszystko jak to sie ma do planu, bo jesli to ma byc jako ostatnie izolacyjne cwiczenie to moze byc na modlitewniku a jesli to ma byc normalne srednie cwiczenie to stojac lub d=siedzac mlotki. Sprecyzuj lepiej pytanie i odnies do swojego treningu

Don't be afraid to be weak,
don't be too proud to be strong.

www.wolny-finansowo.pl - zarabianie online i revshare
www.treningnamase.com.pl - indywidualne diety i plany treningowe

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1830 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 7377
Jak wyżej. Poza tym jeżeli ktoś ma problemy z kręgosłupem/boi się o kręgosłup/ma problemy z bujaniem tułowia[choć mając już pewny staż powinno się tego unikać], to też lepiej by było w gruncie rzeczy na modlitewniku.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 17852 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 63608
nie wiem z kad pomysl robienia cwiczenia w ktorym mozna szalec z ciezarem na modlitewniku
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1830 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 7377
Uważasz, że na młotkach można az tak szaleć z ciężarem? + to zalezy co dla kogo znaczy szaleć z ciężarem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 399 Napisanych postów 72270 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 304533
W uginaniu ze sztangą można tym bardziej poszaleć a robisz pewnie czasem na modlitewniku

MOREPOWER, a po >30 kg na rękę to nie szaleństwo z ciężarem?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 17852 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 63608
szalec z ciezarem czyli nie bac zie zejsc ponizej ~6 powt i pod koniec pokusic sie nawet o wymuszone powt (ciezar tak czy siak bedzie wiekszy niz w normalnym uginaniu podchwytem)

nie jest to dzial TDP czyli liczymy sie z tym ze kazdy ma opanowane przynajmniej takie podsatwy

modlitewnika wcale nie uzywam

Zmieniony przez - ziomlogos w dniu 2010-02-25 16:56:31
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1830 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 7377
W gruncie rzeczy tak Ale właśnie głównym i najbardziej podstawowym ćwiczeniem jest uginanie ramion ze sztangą i to tutaj bardziej przewidywałbym takowe"szaleństwo"czy też wymuszone powtórzenia.

Osobiście nigdy nie trakowałem młotkowego jako ćwiczenia, w którym tak ważny jest ciężar...Raczej jako ćwiczenie, gdzie liczy się dość mały ciężar ale w miare powolny, kontrolowany negatyw itp. Niska ilość powtórzeń to dla mnie sztanga. To bardziej ogólnorozwojowe ćwiczenie na biceps niż młotki[choć tutaj z kolei działa jeszcze przedramie-na które jednak z reguły [podkreślam-z reguły]nie zaleca się serii niskopowtórzeniowych]. Nie jest to oczywiście zbrodnia ale...Na pierwszym miejscu do roli takiego ćwiczenia jest sztanga. Natomiast w zwykłym treningu masowym nie widze sensu aby traktować biceps JEDYNIE takimi metodami.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 17852 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 63608
nie pomyslales o tym ze na mlotki podniesiesz wiecej niz podchwytem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1830 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 7377
Jeżeli chodzi o same kilogramy, to ja osobiście więcej ich podniosę na uginaniu ramion ze sztangą, niż na młotkach...
Natomiast jezeli ktoś więcej podnosi na młotki-cóż...jest to oczywiście dobry powód aby tak traktowac to ćwiczenie, nie będe zaprzeczał
Ale tak jak pisałem wcześniej-uginanie ze sztangą chwytem mniej więcej na szerokość barków angażuje mniej więcej równo obie głowy bicepsu, jest zatem bardziej ogólnorozwojowym ćwiczeniem na biceps i bardziej podstawowym.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 1836 Wiek 32 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 16130
Zgadzam sie z ziomocostam... Mlotek jest byl i zawsze bedzie silniejszy od podchwytu ;).

A prawie wszystcy robia klasyczne uginanie jako heavy, bo:
a) nie kazdy ma kratownice, a heavy na hantlach to juz mniej heavy, raczej asysta
b) nie kazdemu mlotek odpowiednio pobudzi cały zespół bicepsa, chociaż niektórym młotki dobrze działają na bica, jak mi, tyle ze nie mam kratownicy :D
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Seria pytań do znawców tematu

Następny temat

kto pomoze na trening fbw?

WHEY premium