SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

bardzo dziwna stagnacja jakiej nie znacie

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 10193

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Wiek 6 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 2931
ronie220
Poza tym potrafisz robić pompki ?


staram się zawsze robić każde powtórzenie poprawnie więc myśle że jest dobrze z techniką
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Wiek 6 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 2931
Tak jak pisałem na razie nie bede nic dodawał bo nic to nie da skoro nie moge nawet o 1p poprawić na pompkach ani na ściskaczu to tym bardziej nie poprawie na innych ćwiczeniach. Musze znaleść przyczyne zastoju (PODKREŚLAM ZE MAM ZASTÓJ OD PIERWSZEGO DNIA ĆWICZEŃ A NIE PO JAKIMŚ CZASIE JAK TO ZWYKLE BYWA)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Wiek 6 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 2931
ronie220
I tak jak pisałem wcześniej, poprawa ilości pompek to przecież najprostsza sprawa.



Dla mnie poprawa ilości pompek nawet o 1p to granica z cudem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1013 Napisanych postów 5401 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 136808
markon1
anubis84
Ale trening pompek to nie trening, weź sie za trening całego ciała.


jak dojde do 100 pompek to będe ćwiczył całe ciało ale nie ma żadnego sensu robić inne częsci ciała jesli nie moge tego poprawić tego ćwiczenia ani żadnego innego.


Tak się znasz na treningu jak koza na muzyce. Przy pompkach izometrycznie pracuje całe ciało więc wzmacniając plecy/tułów, nogi, łapy wzmocnisz pośrednio i te swoje pompki. Bez problemu trzaskam 50 w serii z rozwalonym nadgarstkiem i barkiem w ogóle nie robiąc pompek. W ogóle, tylko siłownia i judo.

Za mocno katujesz to ćwiczenie: dochodzi stres, nastawienie psychiczne, spinasz się. Wypalasz się psychicznie a ciągłe porażki tylko Cię dołują. Weź na wstrzymanie, zmień trening, zmień rodzaj pompek. Ćwicz całe ciało z hantlami i drążkiem, rób inne rodzaje pompek: wąsko, na taboretach, z nogami wyżej. Rób przysiady, żurawie - to na nogi itd

Odpocznij od pompek na 2-3 miesiące po czym do nich wróć. Powinieneś zobaczyć różnicę

Zdziwisz się jak Ci powiem ale silne przedramię też ma znaczenie przy robieniu pompek.

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Nagraj te pompki i wstaw tu do tematu.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Wiek 6 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 2931
Gats 2
markon1
anubis84
Ale trening pompek to nie trening, weź sie za trening całego ciała.


jak dojde do 100 pompek to będe ćwiczył całe ciało ale nie ma żadnego sensu robić inne częsci ciała jesli nie moge tego poprawić tego ćwiczenia ani żadnego innego.


Tak się znasz na treningu jak koza na muzyce. Przy pompkach izometrycznie pracuje całe ciało więc wzmacniając plecy/tułów, nogi, łapy wzmocnisz pośrednio i te swoje pompki. Bez problemu trzaskam 50 w serii z rozwalonym nadgarstkiem i barkiem w ogóle nie robiąc pompek. W ogóle, tylko siłownia i judo.

Za mocno katujesz to ćwiczenie: dochodzi stres, nastawienie psychiczne, spinasz się. Wypalasz się psychicznie a ciągłe porażki tylko Cię dołują. Weź na wstrzymanie, zmień trening, zmień rodzaj pompek. Ćwicz całe ciało z hantlami i drążkiem, rób inne rodzaje pompek: wąsko, na taboretach, z nogami wyżej. Rób przysiady, żurawie - to na nogi itd

Odpocznij od pompek na 2-3 miesiące po czym do nich wróć. Powinieneś zobaczyć różnicę

Zdziwisz się jak Ci powiem ale silne przedramię też ma znaczenie przy robieniu pompek.



Nie sądze że bym za mocno katował gdyż robiłem już po 2-3 serie na trening i 3 razy w tygodniu i nie czułem przemęczenia i uprzedzając inne odpowiedzi/komentarze eksperymentowałem też z większą serii itp i też to nic to nie dało

wątpie czy coś da zmiana sposobu ćwiczeń bo i tak staram się robić raz jedną serię pompek wężej a kolejną szerzej tak że jest jakieś urozmaicenie w tym względzie zresztą jak od pierwszego dzień ćwiczeń mam zastój to niby czemu zmiana miała by mi coś dać? tak samo na ściskaczu od pierwszego dnia mam zastój to co mi da taka zmiana ćwiczenia? jestem absolutnie przekonany że nie da mi nic. W przeszłości już ćwiczyłem całe ciało jak chodziłem na siłownie i NIC ŻADNA ZMIANA MI NIGDY NIC NIE DAŁA może po za lekką poprawą na drążku(choć o ile pamiętam spadła waga więc pewnie nic realnej poprawy nie było) a obecnie nie mam drążka nawet zresztą po co mam kase wydawać na sprzęt skoro wiem że będe miał zastój?

co do odpoczynku analogicznie ponadto miałem jakiś czas temu przerwę kilka miesięcy od pompek i gdy zaczełem ćwiczyć to jak zawsze miałem zastój OD PIERWSZEGO DNIA także jestem na MILIARD PROCENT pewiem że przerwa nic nie da gdyż już to przechodziłem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Wiek 6 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 2931
Jeśli chodzi o stres no to może być prawda. Mam taką teorię że mój organizm jest przesiąknięty stresem(tak że nie zwracam nawet uwagi na to) i na wskutek działania stresu organizm wydziela kortyzol który uniemożliwia mi jakiekolwiek postępy siłowe.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Wiek 6 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 2931
nagram i wrzucę nagranie z pompek w najbliższym czasie. Ocenicie technikę
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6513 Napisanych postów 62305 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777689
markon1
nagram i wrzucę nagranie z pompek w najbliższym czasie. Ocenicie technikę


Nagraj bo czasem jak się spojrzy na ćwiczenie z innej perspektywy to zawsze się znajdzie jakiś błąd do wyeliminowania.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12041 Napisanych postów 160432 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234391
czemu?%)
to wszystko siedzi w Twojej glowie, uparles sie na 100 pompek i teraz masz to w psychice jako glowny cel, ja bym wyluzowal i zaczal trenowac jak czlowiek

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening redukcyjny - ćwiczenia zamienne dla biegania

Następny temat

Trening kobiety

WHEY premium