Opisane ćwiczenie powinno być traktowane uzupełniająco, niestety często staje się pierwszoplanowym bojem, szczególnie dla początkujących. Dla większości ludzi jest to miłe uzupełnienie treningu, jednak nie nadaje się jako główny stymulator hipertrofii ramienia, w szczególności tricepsów. 

  1. Co warto wiedzieć?
  2. Prostowanie przedramienia z rączką wyciągu w tył - zaangażowane mięśnie
  3. Prostowanie przedramienia z rączką wyciągu w tył - prawidłowe wykonanie
  4. Uwagi i sugestie

Co warto wiedzieć?

Podobnie jest z rozpiętkami na klatkę piersiową czy unoszeniem bioder na pośladki. Są inne, ważniejsze ćwiczenia. Wykonując ćwiczenia izolowane, nie należy tracić z oczu większego obrazu i nie należy zapominać, jaką odgrywają rolę w sesji siłowej. Wskazane jest, by w planie treningowym znalazły się: pompki na poręczach (dość wąskich, jeśli celem jest triceps), wyciskanie sztangi leżąc wąskim chwytem, JM Press, wyciskanie francuskie sztangą łamaną, hantlem, hantlami i podobne ćwiczenia. Wtedy prostowanie przedramienia z rączką wyciągu w tył sprawdzi się jako uzupełnienie.

Prostowanie przedramienia z rączką wyciągu w tył - zaangażowane mięśnie

  • Mięsień trójgłowy ramienia
  • Tylny akton mięśnia naramiennego
  • Mięsień czworoboczny grzbietu („kaptur”)
  • Mięsień najszerszy grzbietu
  • Mięsień równoległoboczny
  • Prostowniki i zginacze nadgarstka

Prostowanie przedramienia z rączką wyciągu w tył - prawidłowe wykonanie

prostowanie przedramienia z rączką wyciągu w tył

  1. Ustaw żądane obciążenie.
  2. Przyjmij pozycję w opadzie tułowia, przodem do wyciągu i będąc w niewielkiej odległości.
  3. Chwyć rączkę podchwytem.
  4. Prostujesz przedramię pracującej ręki, wykorzystując pracę tricepsa.
  5. Powtarzasz ruch, według potrzeb. Później zmieniasz stronę.

Uwagi i sugestie

Ciało powinno być zablokowane, nie należy go skręcać lub w inny sposób zmieniać pozycji. Powinno się unikać angażowania dodatkowych grup mięśniowych, a taki może być skutek zbyt dynamicznego wyprostu przedramienia. Ponadto należy liczyć się z przeciążeniem stawu łokciowego, podobnie jak w wyciskaniach francuskich.

Jest to ćwiczenie akcesoryjne, a nie główne, nie należy do nadużywać. Jeśli zdominuje plan treningowy dla mięśni ramion, to możesz w ten sposób znacząco ograniczyć przyrosty masy mięśniowej.

Zawarte treści mają charakter wyłącznie edukacyjny i informacyjny. Starannie dbamy o ich merytoryczną poprawność. Niemniej jednak, nie mają one na celu zastępować indywidualnej porady u specjalisty, dostosowanej do konkretnej sytuacji czytelnika.
Komentarze (0)