Jeżeli zaczynasz swoją przygodę z siłownią zapewne nie chcesz stać się persona non grata klubu do którego się zapisałeś. Obyś tylko nie odnalazł siebie pośród podanych przykładów.

 

Entuzjasta rozmów

 

Rozpoznasz ten typ po tym, że wiecznie spędza czas na rozmowach (ciągle z kimś innym, bo każdy kto szanuje swój czas będzie przed nim uciekał) opowiadając ciągle te same historie (których zapewne jest bohaterem) wiecznie przerywając czyjąś serię treningową. Bezcelowe zagadywanie z pewnością nie jest dobrą metodą na pozyskiwanie przyjaciół.

entuzjasta

Przyklejony do telefonu

Entuzjasta smartfona to wyjątkowo uciążliwa postać. Jeżeli masz zamiar ćwiczyć na konkretnym sprzęcie, a on go właśnie zajmuje, lepiej zmień plan treningowy. Jego plan to pewnie 20 powtórzeń - 8 minut przerwy x3. Owszem, bez telefonów trudno nam sobie wyobrazić współczesność, jednak siłownia to nie miejsce na robienie codziennej prasówki, prowadzenie długich telefonicznych konwersacji lub wykonywanie dwudziestu zdjęć, spośród których wybierzesz jedno na swój profil social media.

przyklejony

 

Odżywkowy lanser

 

Nie chodzi tutaj o trenujących, którzy wspomagają swoje wysiłki odpowiednią suplementacją. Mam raczej na myśli facetów, którzy pierwszy raz w życiu napili się białka i zaczynają się zachowywać tak jakby byli właścicielami siłowni. Odżywki czasami zyskują niezwykłą moc przekształcania zwykłego ćwiczącego w siłownianego drania, którego hasło przewodnie to „patrz, za mało dźwigasz”. Dobrą wiadomością jest to, że tacy bywalcy sami się wykruszają, ponieważ jedyne nadzieje pokładają w suplementacji, nie interesując się dietą ani odpowiednim treningiem.

 

lanser

 

 

Zagubiony crossfitter

 

Crossfit jest fajny. Dzięki jego popularyzacji wiele osób odnalazło swój ulubiony system treningowy zyskując zdrowie i dobrą formę. Problem pojawia się wtedy gdy osoba, która dopiero opuściła box nagle postanowił odwzorować swój trening na siłowni. Pozajmowana spora ilość akcesoriów oraz powierzchni to domena zagubionego crosfittera. Nie jest to kwestia tego, że jego system treningowy jest zły, jednak powinien szanować prawo innych do wykonania treningu w spokoju.

 zagubiony

 

Obwodowiec

 

Brat bliźniak zagubionego crossfitera. Postanawia wykonać trening obwodowo-stacyjny w chwili gdy siłownia jest wyjątkowo zatłoczona, roszcząc sobie prawo do przynajmniej czterech-pięciu maszyn, na które wskakuje w określonej kolejności. Jeżeli jest zmyślny nie będzie miał nic przeciwko temu aby ktoś korzystał z „jego maszyny” w czasie gdy on jej nie zajmuje.

 

Samozwańczy trener personalny

 

Postać zajmująca wyjątkowo zaszczytne miejsce w Panteonie bywalców siłowni. Zazwyczaj ma za sobą na tyle długi staż treningowy, aby poznać dobrze większość ćwiczeń. Nie byłoby w tym nic złego gdyby nie to, że gdy tylko dostrzeże osobę, która wykonuje jakiś błąd techniczny czuje się zobligowana do tego aby natychmiast ją poprawić. Pomimo dobrych intencji, takie zachowanie nie jest najlepiej widziane.  

 

trener