SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening na wyskok, a trening innych partii mięśni na siłowni

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 6005

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 147 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 2898
Witam!
Mam pytanie, ćwicze na siłowni 4 razy w tygodniu (narazie mam przerwe) ale jak za 2 tyg wróce do treningów będe ćwiczył 5 razy w tygodniu ;D Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek. W czasie treningu na siłowni ćwicze 2x Biceps 2x Klatke 2x Triceps 1x Plecy 2x albo 1x Barki 1x Nogi, wychodzi ok ze przez 4 dni ćwicze 2 partie mięśni na dzień. Gram w kosza i mam tandetny Jump. Bawiłem sie kiedys w PeCo, ale szybko zrezygnowałem, jakoś większą wiarę i cierpliwość mam do treningu na cięzarach. mam pytanie, czy ćwiczyc 3x w tygodniu nogi, czy wystarczy tylko 2 lub 1. Chciałbym sobie dość znacznie poprawić jum teraz mam tandetny ok 35 cm ;/ chciałbym zeby mi z 20- 30 cm podskoczyło, czy moge tego dokonać samym trningiem siłowym, czy Peco Tez musze stosować, narazie nie mam gdzie grac w kosza, bo zimno, a sali nei mam. Mam 187cm wzrostu, waże 80 kg i chce ustawić sobie diete, zredukować tłuszu (duzo). Czy moge ćwiczyc 3 grupy dziennie, czy nie ulegne przetreowaniu, moze jakies suple na regeneracje czy cos, nie wiem. W domu narazie przez 2 tyg skacze sobie na skakance 3 min i 1 min przerwy i tak 4 razy, robie A6W. no i ćwicze triceps biceps, zeby nie spaść, Pompki. przysiady, bez obciązenia, boję się ze mi nic nie dadzą ;/ dziękuje za odpowiedz <lol2> duzo napisałem ;D
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 292 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 8519
ja proponuje taki trening ,ktory sam robiłem:
1 dzien
przysiady 4 x 4-6
martwy ciag4x4-6
szybkie przysiady5x2
wyskoki ze sztanga3x8-10
płotki5x5

2 dzien

klata płasko 4x6-8 wszytsko
wisołowanie w opadzie
wyciskanie na barki
podcaganie na drazku

3 dzien
zeskoki w głab 3x8-10
zarzut sztangi z połzwisu albo podwyzszenia 4x3-5
przysiady bułgarskie 3 x 4 kazda noga,wstawka izometryczna na dole ok 5 sec
i przysiady izometrzyczne,naciskamy plecami w jakis element w pozycji połprzysiadu i wytrzymujemy napiecie 3 serie po 5 powtorzen po 5 sec
nie wiem jak to przetlumaczyc <lol>
płoty

4 dzien

klata skos głowa w gore 4x8-10
wisołowanie sztnanielka jednoracz4x8-10
waskie wyciskanie4x8-10
biecps4x8-10
triceps4x8-10

troche jest ten program zmieniony ale nie mam go zapisanego ani stronki z nim........ale naprawde jest dobry!!!!!!

pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1069 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 17542
cwiczysz po 2x bica trica i klate, a tylko raz plecy i nogi. to juz jest wielki blad moim zdaniem. plecy i nogi to najwieksze grupy miesni a cwiczysz tylko raz. ja proponuje zebys poczytal o treningu full body i nie targal zelastwa 5 razy w tygodniu tylko 2-3. to czy sie przetrenujeszs to zalezy od intensywnosci treningow, mozesz cwiczyc wszystkie(tak jak proponowalem) i jak nie bedziesz przesadzal to nic Ci bedzie, tylko wiadomo ze musi byc cyklicznosc treningow, a nie caaly czas na 100%. co kilka tygodni albo wogole odstawiasz silownie na 2tyg, albo cwiczysz z mala intensywnoscia. jak beda ciezkie treningi to sie przetrenujeszs po pewnym czasie bez wzgledu na ilosc cwiczonych partii. aby zmniejszyc ryzyko przetrenowania sie to zdrowy tryb zycie(duzo snu, odpowiednia dieta)
tluszcz zrzucisz za pomoca diety i aerobow/interwalow (polecam to drugie) i zrobic taka kombinacje, ze masz silke w pon, sr, pt, a aeroby lub interwaly we wt. i czw.
co do jumpa to rzeczywiscie slabo (35cm chyba ze sie pomyliles i zle napisales). na takim etapie to samymi skokami mozna zdzialac cuda. nie chodzi mi nawet o programy peco, aa, sd, itp. nawet podczas gry w kosza jump powinien isc w gore. wystarczy tylko skakac do zbiorek czapowania i samo przyjdzie


pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 147 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 2898
Ja w Lato grałem, ale nie przychodziły efekty, a moze w domu skakac na skakance, i poprostu w domu skakac jak najwyżej ??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1069 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 17542
mozesz, ale w tedy juz lepiej jakis sensowny trening ulozyc niz tylko skakac, chociaz ja zawsze jak chodze po domu to sobie skocze od czasu do czasu jak najwyzej. jeszcze jakbys sie zdecydowal na trening interwalowy to sprinty tez pomoga troche na wyskok

pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 511 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 8504
a mierzyles wyskok? doskakujesz do poreczy przy koszu ? odp bo mnie to ciekawi mam podobne do ciebie warunki ;> (187 cm i 82-3 kg nie wiem dokladnie)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1069 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 17542
jak ma 35 cm skika to raczej nie. dobrze jak do siatki doskoczy na obreczy ja ci powiem dla porownania, ze mam 183-4cm wzrostu 78kg wagi i w najlepszych czasach mialem cala dlon ponad obreczal(bylem troche lzejszy wtedy), ale teraz jest slabiej:-/

pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 717 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 12479
podstawowe cwiczenie na wyskok stosowane np. w czasie trenowania rzutów za 3:

naskok, przykurcz i wyskok ... ważne, żeby naskok robić na palce i potem przykurcz lekki w kolanach i wyskok tez z palców ... broń boże przez spadaniem na piety :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 511 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 8504
ja tez na lajcie z miejsca doskakuje, niedawno zaczalem sie w sumie interesowac trenowaiem wyskoku bo sam z siebie mam dosc fajny. W sumie to dla siatki potrzebuje troche lepszego wyskoku chociaz z tym ktory mam i tak wystarczajaco wysoko skacze, ale jest ten niedosyt zawsze chcialo by sie latac :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 147 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 2898
ja miezyłem sobie dzisiaj i mam ok 43 cm jednak :P ale czy doskakuje do obręczy, to nie, bo nie mam sali zeby patrzec na 3,05 ;/ ale wydaje mi sie ze nie ;/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1069 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 17542
stan przy scianie, wyciagnij reke do gory i zmierz zasieg. dodaj do tego 43cm i bedziesz wiedzial, ze nie doskoczysz. bo napewno nie masz zasiegu 262cm (pewnie troche wiecej niz 240cm)

Przk - ja z miejsca to tylko palcami dotkne obreczy. wczesniej pisalem o naskoku

pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 208 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 3777
No ale widze ze temat zszedl na mierzenie dosieznego...
Mowisz ze chcialbys go zrobic.Skoro lubisz pizganie obciazeniem to proponuje program hansa oparty na silce:
https://www.sfd.pl/program_na_wyskok-t17374.html

No i proponowalbym zmiane twojego podejscia do treningu, tz. 5x na tydzien to mi sie wydaje troche za duzo... w dodatku robisz po 2serie... Tak jak wczesniej juz pisali pomysl nad zmiana planu treningowego i zadaj sobie jedno zaj...cie wazne pytanie co chcesz: czy robic wyskok czy cos tam pakowac zeby wygladac. Oczywiscie jesli jedno nie wyklucza innego.

Mozesz robic nawet 2 dni treningowe ze zwroceniem uwagi na nogi i plecy (ktore sa dwoma osrodkami sily czlowieka)
1.bary+klata+NOGI (no i nie 2 serie...)
2.plecy+bic+tric

oczywiscie to tylko taki bardzo ogolny zarys... i bedziesz mial czas na wiekszy odpoczynek przez co twoje miesnie beda sie lepiej regenerowaly a na treningach bedziesz mogl dawac z siebie wszystko wiedzac ze nie czeka cie jutro kolejny...

Jak zrobisz zalezy od ciebie. Dodam jeszcze tylko zebys nie ograniczal sie do silki bo wyskok to glownie szybkokurczliwe.

Bez ciężkiej pracy nie ma wielkich rzeczy...

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pétanque - zasady gry

Następny temat

Wasze zdanie!!

WHEY premium