Świat kulturystyki i fitnessu jest pełen utalentowanych sportowców, biznesmenów i osobowości, którzy pozostawiają wpływ na tę branżę. Prezentujemy Wam 10 wyjątkowych i ważnych osób, o których było głośno w tym roku i które miały wpływ na branżę kulturystyczną. Lista została stworzona przez serwis Generation Iron.

 

Shawn Rhoden

 

Pochodzący z Jamajki amerykański kulturysta zdetronizował w tym roku siedmiokrotnego Mr. Olympia Phila Heatha i zdobył statuetkę Sandow’a oraz nagrodę pieniężną w wysokości 400 000 $. Swój pierwszy tytuł Mr. Olympia zdobył w wieku 43 lat i zapisał się tym samym w historii kulturystyki.

 

James 'Flex' Lewis

 

James 'Flex' Lewis zdobył w tym roku siódmy tytuł Olympia 212. Ogłosił również, że był to jego ostatni start w tej kategorii. Flex prawdopodobnie zdecyduje iść o krok dalej i w kolejnych latach zobaczymy go w open.

 

Martyn Ford

 

Martyn Ford to człowiek o wielu talentach. Wystąpił w paru filmach, prowadzi własny biznes, a niedawno pojawiła się informacja, że zadebiutuje w federacji KSW. Wszyscy fani walk czekają na występ tego giganta z niecierpliwością.

 

CT Fletcher

 

CT Fletcher przeszedł bardzo wiele w mijającym roku. Cała branża z wielkim niepokojem śledziła informacje o stanie jego zdrowia. Na szczęście po przeszczepie serca doszedł już do siebie. Jego siła i wola walki jest prawdziwą inspiracją dla każdego.

 

Jim Manion

 

Niewątpliwie najpotężniejszy człowiek w branży kulturystycznej Jim Manion jest odpowiedzialny za ligę Pro League. Niestety uważa się, że to dzięki niemu IFBB PRO traci na wartości.

 

Hany Rambod

 

Hany Rambod to trener wielu najlepszych sportowców na świecie. Ma bogatą wiedzę i doświadczenie w branży fitness. Wyszkolił niezliczonych mistrzów w kulturystyce, w tym Phila Heatha i Jeremy'ego Buendii. Najnowszym “nabytkiem” Ramboda miał być Big Ramy, ale ostatecznie olbrzym zdecydował się dołączyć do team'u Neila Hilla.

 

Calum von Moger

 

Mijający rok był niezwykle pechowy dla australijczyka. Calum von Moger pokazał jednak, że nie tak łatwo go złamać. Po zerwaniu bicepsa i urazie mięśnia czworogłowego Calum już planuje wrócić na szczyt. W międzyczasie Calum odegrał rolę Arnolda Schwarzeneggera w filmie "Bigger".

 

Ronnie Coleman

 

Jeden z największych kulturystów wszechczasów miał bardzo ciężki rok. Przeszedł kilka poważnych operacji, które nie do końca udane, ponieważ śruby w kręgosłupie pękały. Teraz nie jest stanie chodzić bez kuli. Mimo ogromnego bólu jaki odczuwa codziennie, Ronnie Coleman utrzymuje pogodne usposobienie i nadal dąży do tego, by powrócić do choćby ułamka swojej formy, która doskonale została udokumentowana w filmie"Ronnie Coleman: The King".

 

Steve Weinberger

 

Steve Weinberger to główny sędzia, który ma duży wpływ na wyniki każdego ważnego wydarzenia w profesjonalnych zawodach kulturystycznych. To człowiek, który doradzał niektórym z największych kulturystów wszechczasów, m. in. Dorianowi Yatesowi. Weinberger określa kryteria, kto naprawdę zasługuje na najwyższe podium.

 

Arnold Schwarzenegger

 

Arnold Schwarzenegger po dziś dzień ma ogromny wpływ na branżę fitness. Dzięki swojej aktywności w mediach społecznościowych i na licznych wydarzeniach sportowych inspiruje i motywuje nadal miliony osób. W marcu Arnold przeszedł operację na otwartym sercu, która trwała kilka godzin, na szczęście szybko wrócił do zdrowia. W tym roku rozpoczęły się zdjęcia do filmu Terminator 6, gdzie Schwarzenegger pojawi się w roli T-800.

Komentarze (3)
MalyMati

Rambod przeciez nie jest trenerem Ramiego

0
robrob71

trenerem Big Ramyego jest Neil Hill

0
domosos

Ronie i Arnold zawsze będą najbardziej wpływowymi osobami.

0