SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

'olej liczbe serii i powtorzen'

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2018

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 4315 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 26980
przeczytalem sobie artykul na body factory, o ten [http://www.body-factory.pl/showthread.php?s=5b04fd4073c58da75367dadc174c78e5&t=2183]
i tam jest napisane zeby olac ilosc serii i powtorzen, jak się do tego odnosicie?
warto?

dzisiaj robiłem np. dipsy z obciążeniem 5 serii i czułem ze moglbym zrobic jeszcze kolejne 5... czyli co mam robic tyle serii na ile mam siłe...?
wg. mnie zaburzy to progresje i mozna sie przetrenowac
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 860 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 15913
no przeciez ja tak robie prawie od poczatkow mojej przygody z silownia nie licze ilosci seri ani nie mam z gory jej ustalonej z tym ze zakres ruchow robie od 6-10 i tego sie trzymam....

Zmieniony przez - Sopel_X w dniu 2010-08-20 11:18:08

www.sfd.pl/Sopel_X_moje_zmagania_[duzo_zdjec]-t539450.html
Tutaj chodzi o pasje tutaj chodzi o sile tutaj chodzi o MOC...
100% natury bez lipnych lekarstw bez antybiotykow bez anabolikow.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 129 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1310
Ja zwykle mam przedział 12-6 powtórzeń np i załóżmy 4 serie. Zaczynam od małego ciężaru, 12 pow, potem więcej, druga do ostatniej serii są bliskie do maxa. Jeśli uda mi się z łatwością zrobić 4 serie i w czwartej po dodaniu ciężaru okazuje się, że zrobiłem 8 powtórzeń to dokładam ciężar i robię jeszcze jedną serię i mam pewność, że ćwiczenie jest zrobione tak jak powinno. Nie zdarza mi się to często bo na następnym treningu dokładam kg od pierwszej serii i tak w kółko. Filozofii w tym niema żadnej Nigdy się nie zdarza bym zdołał zrobić 6 serii, po 5 już schodzę do zbyt małej ilości powtórzeń (jeśli zakładam, że zrobię 4 serie). Można robić rampę, wtedy zwykle nie wiemy czy serii będzie 5 czy 6 np.

Zmieniony przez - whiten w dniu 2010-07-27 21:05:04
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
myslę, ze pewne ramy jednak trzeba mieć- uważam rownież, ze treinng na tzw. maxa jest dobry jedynie okazjonalnie- a że sam lubię miec jakoś wszytsko usystematyzowanie to i naogoł sa tez i obciążenia, ktore zwiekszam stopniowo z treinngu na trening; to b. dobry sposób na nadgorliwość i wobec tego przetrenowanie.
myslę, rownież że zbytnie nierownomierność -przypadkowośc w dobieraniu obciązeń, intensywności- czy jak to juz określano nieraz trening instynktowny jest -a napewno byłby u mnie- sprawcą "rozbicia" a także nierownomiernośc taka, jeden trening móglby być b. intensywny, inny przeciwnia, potem za jakiś czas znowu katorżniczy co daje może i nadprogramowe bodźce ale rownież wytrąca z mozliwości adaptacji a więc i ciąglego postępu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ciągle słyszę tu (i nie tylko tu) słowo-klucz 'ciągłe postępy', a jak się to ma do tego że ze 3/4 userów ma w profilach wpisane 'spadki' (łącznie z Tobą apokalipsa) - jak to możliwe ?

jeżeli chodzi o liczbę serii i powtórzeń to ja właśnie ćwiczę dokładnie tak intenstywnie na jaką intensywność mam ochotę. trzymam forme, postępów od kilku lat nie zauważam, spadków też - jestem zadowolony z moich treningów.

pzdr
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
no tak- ale utrzymac max. forme przez 20 lat to sztuka raczej niemozliwa; więc stąd owe spadki, ponadto jeśli nie jest sie zawodowcem to wraz z wiekiem -niestety- jest coraz trudniej bez "jakiegoś wspomagania"...

ponadto pisząc "ciagłe postepy" najczęsciej mam na mysli poprawe wyników w określonych cyklu/ew. cyklach treningowych

duzo zalezy tez od cech indywidualnych- np. ja jesli przestaje trenowac lub poważnie odpuszczam -a w zyciu wypadaja takie sytuacje choćby człowiek nie chciał; najczęsciej może nawet gdy nie chce- notuje szybkie i poważne spadki, choc plusem jest znowuż, ze szybko potrafie to odrabiać- więc czasami jest solidna huśtawka

jesli natomiast ktos potrafi- i ma mozliwość- ciagle "stać wysoko" czyli przez b. długi czas prezentowac dobra formę to naleza mu się naturalne słowa podziwu

ale to już troche zbaczając chyba z tematu- przynajmniej jesli chodzi o moją mysl
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Szacuny 10046 Napisanych postów 30387 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728770
typowy art amerykanskich kulturystycznych dziennikarzy-jest tego masa w kazdym numerze fleksa, md,czy musclemag...
co ciekawsze jedne przecza drugiemu....:)

i ta pseudo nowosc i odkrywczosc......:)
kazdy cwiczacy systematycznie dluzej niz pare miesiecy sam na to wpadnie i nieswiadomie sam tak robi......
bo to zaden problem zrobic okreslona ilosc powtorzen w czterech lub pieciu seriach.....nic sie od tego nie stanie i na pewno nikt sie tym nie przetrenuje....
ale moze jest ten art dobry dla ludzi o okreslonych charakterze-typowych ,sztywnych szczegolarzy.troche pozwoli im wyjsc z kregu wlasnego ograniczenia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 608 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 7103
wedlug mnie jest to absolutna bzdura..
dajmy na to, ze w treningu na klatke masz 3-4 cwiczenia. Skoro w pierwszym zrobisz tyle serii, ze nie bedziesz mial sil to jak zrobisz pozostale?

Jesli pomoglem, poczestuj sogiem.

AVE!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
bubkowaty : i dalej twoje rozumowanie: 'jeżeli w 1 serii zrobisz powtórzenia aż do absolutnego upadku mięśniowego, to jak w ogóle zrobisz 2 serię?

nie regenerują ci się siły po dwóch-trzech minutach? ciekawy organizm..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 608 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 7103
Ale skoro robisz to cwiczenie do upadlego to skad pozniej wziac sily na next cwiczenie?..

Jesli pomoglem, poczestuj sogiem.

AVE!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
stąd, że 'upadłość' to jest stan na daną sekundę.. jakbyś odpoczął 5 sekund po serii 'do upadku' to miałbyś siłę na jeszcze jedno powtórzenie.. 15 sekund -pewnie na jesczse 1 powt.. odpoczywasz 2-3 minuty i masz siłę na całą kolejną serię.

tylko wyjaśniam...sam wcale nie jestem fanem ćwiczenia 'do upadku', a już na pewno nie w każdej serii!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1118 Wiek 43 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 12479
Popieram Mastiego w całej rozciągłości. Zwłaszcza ten fragment:

"kazdy cwiczacy systematycznie dluzej niz pare miesiecy sam na to wpadnie i nieswiadomie sam tak robi......
bo to zaden problem zrobic okreslona ilosc powtorzen w czterech lub pieciu seriach.....nic sie od tego nie stanie i na pewno nikt sie tym nie przetrenuje..."

Chociaż, z mojego doświadczenia wygląda to tak, że to właśnie początkujący mają tendencję do wykonywania treningów na pełnej piiii....
A wyczucia w doborze obciążenia treningowego nabiera się przy dłuższym stażu.

Pozdrawiam wszystkich!

Humanizm nie jest pacyfizmem za wszelką cenę!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Nadmiar tłuszczu ?

Następny temat

Długofalowo, masa jakościowa/siła.

WHEY premium