SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wyciskanie hantli

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1066

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 202 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1057
Czesc,

mam moze troche glupie pytanie ale zmagam się z problemami z plecami z odcinkiem lędzwiowym, i nie małym problemem stało się dla mnie podnoszenie hantli z ziemi przed kazdą serią wyciskania na plaskiej czy tez skosie, dodam iż moja waga to 70kg a wyciskam hantlami 37,5kg na płaskiej ławce. Zastanawiam się czy poszukać sobie jakiś alternatyw na te ćwiczenia czyli np wyciskanie sztangi na lawce dodatniej, czy moze macie jakies sposoby na to ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6515 Napisanych postów 62311 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777734

Uwielbiam hantle jako narzędzie treningowe bo są najbardziej uniwersalne do pracy, ale potrafią też być mocno problematyczne. W ćwiczeniach pull generalnie nie ma z tym problemu ponieważ wiosłowania, martwy ciąg pozwalają nam łatwo ułożyć ciężar w wymaganym miejscu, a gdy brakuje nam sił na kontynuowanie ćwiczenia po prostu puszczamy ciężar, który samoistnie opada na ziemię.

W przypadku ćwiczeń push głównie wyciskań samo przyjęcie odpowiedniej pozycji startowej jest problematyczne. Gdy hantle są dla nas wymagające trudno je zarzucić na barki czy samodzielnie zarzucić do pozycji wyciskania leżąc. Jedną jeszcze sami jesteśmy w stanie ustabilizować, a drugą podaje nam partner treningowy.
Jednak jeśli nie mamy możliwości skorzystać z pomocy partnera treningowego to możemy zmienić inne parametry treningu tak aby ciężar w hantlach nieco ograniczyć. Podstawa to zmiana ćwiczenia na przykład z hantli na sztangę, która ma większa stabilność.
Po drugie dajmy wyciskanie hantlami jako 2 bądź 3 w planie. Gdy mięśnie piersiowe będą zmęczone innym ćwiczeniem to w hantlach nam to ograniczy ciężar. Poza tym można się pobawić tempem wykonywania, zakresem powtórzeń, formą wykonania ćwiczenia.




Zmieniony przez - rion10 w dniu 2023-05-08 12:59:19

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
nie za bardzo rozumiem jaki masz problem, bolą Cię plecy podczas podnoszenia hantelek z ziemi ? To raczej nie problem z wyciskaniem a problem z plecami jak tu Cię bolą to jak wiosła robisz czy siady, martwy ciąg ?


Zmieniony przez - anubis84 w dniu 2023-05-07 15:23:26

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 202 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1057
Z plecami mam problem od około miesiaca, ale podnoszenie hantli z ziemi sprawiało mi juz problem przed kontuzją, a i nie wykluczam iz owe podnoszenie dołożyło cegiełkę do kontuzji bo jednak podnoszenie 2x 37kg w niezbyt "zdrowej" pozycji nie jest zbyt korzystne dla pleców.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
prz1993 Zawodnik IFBB
Ekspert
Szacuny 21533 Napisanych postów 30779 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 870395
Jeśli podnosisz te hantle bez zachowania jakiejkolwiek techniki, na krzywych plecach, to i bardzo możliwe że coś sobie uszkodziłeś podczas tego ruchu. Nie chcę natomiast wiedzieć, jak w takim wypadku wygląda technika takich ćwiczeń jak martwy ciąg czy wiosłowanie, i to tu bym się doszukiwał problemów.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
podnoszenie hantli jest bezpieczniejsz niż sztangi, bo masz je w lini prostej do ciała a nie przed sobą jak sztanga, widocznie źle to robisz, z pozycji przysiadu się to robi a nie martwy na prostych nogach.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Rezygnacja z fbw

Następny temat

Maszyny do najszerszych grzbietu, a wolne ciężary

WHEY premium