SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wyciskanie żołnierskie - technika

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 684

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 242 Napisanych postów 572 Wiek 27 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 7616
Trening ohp (wyciskanie żołnierskie) do oceny. Co poprawić co jest dobrze.


?feature=share


?feature=share

Monotonia jest kluczem do sukcesu.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6507 Napisanych postów 62299 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777657

Biorąc pod uwagę ułożenie ciała podczas ćwiczenia to jak dla nie powinieneś jeszcze wykonywać wyciskań nad głowę bo mobilność w barkach u Ciebie kuleje.

Zacznijmy jednak od początku. Na necie znajdziesz całą masę filmików z testami mobilności w stawie ramiennym i warto je wykonać. Jak staniesz luźno przy ścianie w neutralnej pozycji czyli biodra w neutralnej pozycji poprzez odpowiednie napięcie brzucha i pośladków, neutralna pozycja kręgosłupa w odcinku lędźwiowym, barki delikatnie ściągnięte dół-tył. Powinieneś w tej pozycji wyprostowaną rękę nad głową mieć bez zmiany ustawionych fragmentów.

Jeśli nie dasz rady to znaczy, że zakres ruchu w barku jest za mały. I u Ciebie jest za mały bo jak doszedł ciężar to nie jesteś w stanie zablokować ramion nad głową z pionowo ustawioną kością ramienną bez kompensacji w odcinku lędźwiowym.

Dokładanie ciężaru w takim układzie skończy się kontuzją barków lub bólem w odcinku lędźwiowym. Musisz nad tym pracować, a zanim dojdziesz do odpowiedniego zakresu możesz stosować na przykład landmine press stojąc bądź w klęku. Pracuj jednocześnie nad kontrolą rdzenia bo ona u Ciebie też kuleje.

Polecamy również: 5 ćwiczeń typu landmine, które urozmaicą Twój trening



Zmieniony przez - rion10 w dniu 2022-02-21 09:56:21

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6266 Napisanych postów 76018 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754780
Ciężko jest niestety ocenić technikę ćwiczenia z takiej perspektywy. Nie jest to nagrane zbyt dobrze pod kątem jakości. To, co rzuca się w oczy, to już na samym początku zaokrąglone plecy, gdy "podnosisz" sztangę z ziemii. Podobnie w sytuacji odkładania jej po zakończeniu ćwiczenia. Postaraj się trzymać bardziej brzuch i napięte pośladki, oraz łopatki. Twoje nadgarstki są w dość nienaturalnej pozycji, co z czasem może generować problemy. Szczególnie jeżeli podobnie je ukladasz przy wyciskaniu, czy siadach. Wykonując ruch postaraj się robić 3/1, czyli w fazie negatywnej 3 sekundy, pozytywniej bardziej dynamicznie. Obciążenie trzeba będzie zmniejszyć.
1

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 242 Napisanych postów 572 Wiek 27 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 7616
Ja mam takie ledzwie że wystaja mięśnie fizjo też powiedzial że mam bardzo bodre rozbudowane mięśnie dolne pleców. Gdy je prostuje to i tak wyskaje z 1cm Górka gdyż jest więcej mięsa niż np na środku pleców. Wiem że przy podnoszeniu lipa i opuszczaniu to wiem ale jak jest mały ciężar to plecy same się luzują przy większym spinam sztywno na MC.
Chodzi o pozycje i fazy górna i dolna czy coś nie tak.
Nadgarstki też wiem do poprawy sztanga powinna dociskać ramię nie przeginać nadgarstek.


Zmieniony przez - Arikes w dniu 2022-02-19 15:40:11

Monotonia jest kluczem do sukcesu.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 242 Napisanych postów 572 Wiek 27 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 7616
Rion10 a moge zastąpić je np przyciąganiem sztangi do klatki lub wyciskanie na maszynach albo na skośnej ławce na barki?

Monotonia jest kluczem do sukcesu.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6507 Napisanych postów 62299 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777657
Nie wiem czy nie piszemy w dwóch tematach

Wyciskanie na maszynie też będzie wymagać od Ciebie pełnego zakresu ruchu, oczywiście da się wyciskań nawet z ograniczeniami, ale często jest tak, że zaczynają boleć plecy, a nie wiadomo gdzie szukać przyczyny, a to jest jedna z nich.
Natomiast podciąganie sztangi wzdłuż tułowia możesz zrobić ale bardziej bym celował w wersję z hantlami ta wersja ze sztangą nie dla każdego jest dobra i problemy z barkami też mogą się pojawić. Pracuj nad zakresem ruchu w barkach jego dość szybko da się poprawić.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan treningowy FBW początkującego

Następny temat

Czy przy martwym ciągu rumuńskim pracują najszersze ?

WHEY premium