SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wybór celu treningowego

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2707

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 91 Wiek 2 lata Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 1287
Strategiczne roztrenowanie i diet break trwał od 30.09 do 21.10. Z dnia na dzień pomyślałem że żeby nie stać w miejscu i faktycznie wziąć się za spalanie tego tłuszczu trzeba działać bardziej "drastyczniej" to zszedłem z 2100 kalorii które jadłem przed diet breakiem i roztrenowaniem (ponieważ i na tych kaloriach nie mogłem schudnąć) to zszedłem na 1900 kcal i dorzuciłem według mnie sporo cardio. A koniec końców czy jem 2100 i mam mniej cardio a czy jem 1900 kcal i mam więcej kcal to wymiary i waga wciąż taka sama.
Pewnie lub zapewne byś zapytał czemu nie schodziłem z zera kalorycznego na mniejszy deficyt kaloryczny.?
Dlatego że myślałem że skoro na 2100 i małej ilości cardio nie chudne to trzeba coś zrobić i zszedłem jeszcze niżej z kaloriami i dorzuciłem cardio w większej ilości. Dlatego pisze bo już nie mam siły do tej całej mojej redukcji i pytam czy ma jakikolwiek sens wchodzenie z moim 14-15% bodyfatem na masę a następnym razem zrobić wszystko z głową.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
jesli widzisz,ze cos nie dziala to czemu dalej w to brniesz? bo youtub ci podpowiada ? sluchaj swojego organizmu twoje cialo ci podpowiada ze cos nie gra, stawia opor i moze wlasnie trzeba sprobowac w druga strone i zobaczyc jaki bedzie efekt jak organizm zareaguje wtedy... ja sadze tak jak pisalem wyzej ze wtedy cialo odzyje i wykorzysta paliwo ktore mu dasz na plus...1900 kcal wiaze sie z brakiem mikroskladnikow w diecie, zaloze sie ze na numer 2 to chodzisz teraz rzadko, ze metabolizm zwolnil, rozkrec go zebys sie szedl wysrac 2 razy i dokladaj ciezary w podstaowych cwiczeniach a zobaczysz zmiany! dopiero wtedy sie dotniesz konkretnie poki co nie masz na tyle miesni
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33118 Napisanych postów 23190 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278111
Dokładnie jak kolega wyżej to nie skupiaj się na filmikach czy na internecie i nie myśl o tym co ktoś ci podpowiada tylko zawsze słuchaj swojego ciała bo to nasze ciało najlepiej nam podpowiada co robić więc musisz prowadzić dziennik wszystko notować robić zdjęcia i dokonywać pomiary. Następnie na podstawie analizy dochodzisz do wniosku co robisz źle A co warto zmienić i metodą prób i błędów możesz korygować wszystko stąd mówi się że praca nad sylwetką to jest praca na lata bo zanim poznamy swoje ciało i dobierzemy pod nie wszystko idealnie to musi upłynąć kupa czasu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 91 Wiek 2 lata Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 1287
Mam prośbę czy mógłbyś zerknąć na moje wyliczenia czy wszystko obliczyłem tak jak powinienem
1. Podstawową przemianę materii(BMR):
BMR = (9.99 X 73 (kg)) + (6.25 X 180 (cm)) - (4.92 X 18) + 5 = 1770 kcal
2. Kalorię spalone podczas aktywności fizycznej(TEA):
Trening siłowy - 2 x 120 min (trening góry) i 2 x 90 min (trening nóg) = 2940 kcal
3. Wynik z punktu 2 dzielimy przez 7(dni tygodnia) = 420 kcal
4. Sumujemy wyniki z punktu 1 i 3:
(BMR)1770 kcal + (TEA)420 kcal = 2190 kcal (2200)
5. Dodajemy NEAT:
2200 kcal + 200 kcal = 2400 kcal
6. Doliczamy efekt termiczny pożywienia (TEF)
2400 + TEF(10% z 2400 = 240) = 2400 + 240 = 2640 kcal

Specjalnie dawałem zaniżone wartości jak w NEAT 200 kcal i w TEA pomnożyłem ilość minut aktywności fiz. przez 7 kcal. Ponieważ wydaje mi się że mam tendencje do tycia. A i mam odrazu pytanko czy do tych 2640 kcal dodać 100-200 kcal czy posiedzieć na tych 2600
PS. Na tzw. "dwójeczkę" to chodzę raz na 2 dni. I zauważyłem znaczne spadki energii w ciągu dnia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
wydaje cie ze masz tendencje do tycia? jak dla mnie to ty ektomorfik jestes i powinienes dobrac wieksze wartosci, masz 18 lat i jak dla mnie to ty wogole nie powinienes skupiac sie tyle na kaloriach. Mlody chlopak powinien byc dobrze najedzony nie mowie zapchany smieciami a najedzony ZDROWO tak zeby dostarczyc odpowiednia ilosc mikro i makroskladnikow a napewno nie glodzic sie. Jak sam piszesz ze na 2jke chodzisz raz na dwa dni to juz znak ze jest cos nie tak. Jedz zeby pojsc minimum raz a najlepiej to i dwa dziennie, dostracz odpowiednia ilosc blonnika, dodaj owocow do diety nie boj sie ich, platki owsiane, siemie lniane to powinno poprawic perystaltyke jelit.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 91 Wiek 2 lata Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 1287
Chciałbym się tak nie skupiać na kaloriach ale już mi tak weszło to w nawyk że nie potrafię się odzwyczaić. Ale to może i dobrze bo według mnie to dobry nawyk. A na te wyższe kalorie typu obliczone 2600 to wchodzić prawie że z dnia na dzień czy stopniowo po X kalorii dodawać co tydzień ?. A i czy te 2600 to mam rozumieć że to moje zapotrzebowanie według obliczeń czyli tam przez pierwsze 2 tyg. podejdę wodą + glikogenem a znikomą lub prawie zerową ilością tłuszczu bo w końcu to moje zapotrzebowanie?. A i czy żeby mieć kalorie żeby masować to śmiało do 2600 dorzucić sobie z 200 kalorii żeby coś móc zbudować?.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
oczywiscie, ze wchodzic na wyzsze kalorie odrazu skoro pojawiaja sie takie problemy jak wyproznianie, tu nie ma co dodawac po troche i byc dalej w deficycie, ktory nie dziala jak widzisz sam! no i dieta moze do poprawy jest, brak jak pisalem blonnika, monotonia w diecie, brak warzyw i ogolnie zle dobrane produkty...przeanalizuj dobrze co jesz i wprowadz poprawki... a czy to twoje zapotrzebowanie tego to ja nie wiem, kalkulator to tylko pomocne narzedzie w obliczeniu, a czy jest poprawne to musisz sam obserowac swoje cialo, sluchac go i wyciagac wnioski. Posiedz na tym 2600 odzyw organizm i obserwuj co sie dzieje
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6269 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754788
Myślę, że obliczenia zapotrzebowania kalorycznego organizmu są zaniżone. Np. NEAT dałeś najniższy możliwy. Jest to raczej błędne podejście. Skłonności do zaniżania swojego zapotrzebowania kalorycznego są już dość niepokojące pod kątem psychicznym, patrząc na to ile kalorii jadłeś wcześniej. Na tę chwilę sugeruję wejść na realny zerowy lub nawet nieznacznie dodatni bilans energetyczny, czyli około 3000 kalorii. Po miesiącu (mierząc pomiary obwodów ciała). Wykonać badania hormonalne:

https://www.sfd.pl/Długa_redukcja_Mężczyzno_zbadaj_się!-t1125995.html
1

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 91 Wiek 2 lata Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 1287
A za pewne jak wejdę na +- 3000 kalorii to obwody z wagą ruszą do przodu ale skoro to moje najprawdopodobniej zero kaloryczne to nie powinna to być tkanka tłuszczowa tylko spora ilość wody z treścią jelitową i glikogenem czy dobrze myślę?.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3363 Napisanych postów 4362 Wiek 45 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 108283
Moze tez i troche fatu zlapiesz, ale nie przejmuj sie tym tak bardzo, to bedzie tylko rozped do znacznie lepszej redukcji, ktora zrobisz potem. Twoje metody nie sprawdzily sie i musisz zmienic podejscie jak chcesz ruszyc te redukcje dalej, tak jak podchodzisz teraz to tylko sobie zaszkodzisz.
Jak koledzy proponuja, wejdz na te 3000 kcal i ciagnij to przez jakis czas. Jestes mlody aktywny chlopak, to nie jest dla ciebie wcale duzo.
Ja to jeszcze sugeruje spojrzec dokladnie na trening. Powinienes miec konkretny ciezki (jak na ciebie) wymagajacy trening silowy 3-4 razy w tyg. Ma byc konkret, zobaczysz jak bedziesz wiecej jadl jak ci to pomoze w treningu i w ogole w takiej aktywnosci pozatreningowej, bedzie ci sie bardziej chcialo, bedziesz po prostu bardziej aktywny, zuzycie kcal bedzie od razu lepsze niz na glodowych kcal.
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Konsystencja białka WPC

Następny temat

Waga kuchenna - jaką wybrać?

WHEY premium