SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wybór celu treningowego

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2704

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 91 Wiek 2 lata Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 1287
A mam wchodzić stopniowo na te 3000 kcal czy odrazu bo tak z dnia na dzień z 1900 kcal na 3000 kcal może być ciężko tak się przerzucić.
PS. Nawet przypuszczając że 3200 kalorii będę potrzebował żeby coś zbudować to dla mnie w aktualnej stytuacji jak jem 1900 3000-3200 wydaję się ogromem jedzenia


Zmieniony przez - Baj0 w dniu 2022-11-04 15:35:56
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 91 Wiek 2 lata Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 1287
madzia_666
Moze tez i troche fatu zlapiesz, ale nie przejmuj sie tym tak bardzo, to bedzie tylko rozped do znacznie lepszej redukcji, ktora zrobisz potem. Twoje metody nie sprawdzily sie i musisz zmienic podejscie jak chcesz ruszyc te redukcje dalej, tak jak podchodzisz teraz to tylko sobie zaszkodzisz.
Jak koledzy proponuja, wejdz na te 3000 kcal i ciagnij to przez jakis czas. Jestes mlody aktywny chlopak, to nie jest dla ciebie wcale duzo.
Ja to jeszcze sugeruje spojrzec dokladnie na trening. Powinienes miec konkretny ciezki (jak na ciebie) wymagajacy trening silowy 3-4 razy w tyg. Ma byc konkret, zobaczysz jak bedziesz wiecej jadl jak ci to pomoze w treningu i w ogole w takiej aktywnosci pozatreningowej, bedzie ci sie bardziej chcialo, bedziesz po prostu bardziej aktywny, zuzycie kcal bedzie od razu lepsze niz na glodowych kcal.


A i czy z aktualnej objętości o ile mogę zejść bo z aktualnych około 2,5-3 godzin tygodniowo ile powinienem zmniejszyć objętość.?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3363 Napisanych postów 4362 Wiek 45 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 108283
Pytasz o trening? Nie wiem, nic wlasciwie o swoim treningu nie napisales, moze napisz jak trening wygladal i wyglada teraz, napewno ktos ci madry tu dobrze doradzi.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 91 Wiek 2 lata Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 1287
O matko nie dopisałem chodziło mi o ilość cardio mój błąd. I nie wiem o ile mogę zmniejszyć objętość cardio przy wychodzeniu z mojej "redukcji" na budowanie masy mięśniowej.


Zmieniony przez - Baj0 w dniu 2022-11-04 16:19:24
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6269 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754788
Osobiście, od razu bym wszedł na wartość 3000 kalorii. Myślę, że nie ma na co czekać. Nie jesteśmy w stanie stwierdzić jak organizm na to zareaguje. Wiele zależne będzie od stanu Twojej gospodarki hormonalnej. Jeżeli tutaj są jakieś zaburzenia, to wydaje się prawdopodobne, patrząc na to jak mało jadłeś i nie miałeś efektów, to może być różnie.

Jeżeli chodzi o aktywność fizyczną, to nie ma potrzeby wyrzucania cardio. Jeżeli lubisz je robić, to śmiało. Osobiście Jestem zwolennikiem urozmaiconej aktywności fizycznej, np. kompleksy sztangowe, HIIT, tabata, a nie ciągle trening tlenowy.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 91 Wiek 2 lata Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 1287
Dobra wchodzę na 3000 kalorii i przez tydzień sprawdzę ile przyjdzie na wagę i czy nastąpią jakieś zmiany w pasie. Rozkład makro klasycznie 2 lub 2,1 B kg/mc 1 T kg/mc reszta WW
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
wyrzuc wage nie interesuj sie liczbami chlopie, czy przyjdzie troche to bez znaczenia...wolisz sie glodowac cale zycie ! czy czuc sie dobrze, byc najedzonym i miec sile na porzadny trening? nawet jak w pasie pojdzie lekko nie przejmowalbym sie na poczatku, dokladaj ciezar i patrz w lustro..tydzien to za malo aby cialo zaadaptowalo jakiegolwiek zmiany, posiedz 3-4 tyg tak i zobacz co sie dzieje wtedy, jak sie bedziesz czuc, jak ogolnie sywletka zacznie wygladac....i co za roznica czy masz 2 a 2.1 bialka, nie przejmuj sie takimi szczegolami, ty chlopie zacznij jesc i skup sie na treningu porzadnie zeby progresowac z ciezarem a efekty beda widoczne !


Zmieniony przez - Damiiian w dniu 06/11/2022 11:10:32
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33113 Napisanych postów 23184 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278098
waga nie jest zadnym wyznacznikiem i ona o niczym nie świadczy , skupiaj sie głównie na lustrze i zdjeciach , w trakcie progresu jak widzisz że siła rośnie , ciało zmienia sie w lustrze to jest dobrze , rób zdjecia co 4 tygodnie i tak sobie analizuj progres. Waga na masie ma iść jak najwolniej bo to nie wyscig co z tego że ty się bedziesz cieszył że wpadnie ci na wadze co miesiac 2 kg skoro 70% z tego to będzie woda , tłuszcz i treści jelitowe. Możesz jechac tygodniami na takich samych kaloriach i możesz nadal progresować
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 91 Wiek 2 lata Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 1287
Czyli waga jak najmniej, skupienie na lustrze, na progresie w ciężarze, i starać się żeby w pasie szło jak najmniej lub wcale co jest mega ciężkie zapewne. Aktualnie jem 2600 żeby się przyzwyczaić do większej ilości jedzenia ponieważ z 1900 na 2600 to jest dla mnie w jakimś stopniu szok a na dniach wejdę sobie na 3000 kalorii aktualnie podszedłem trochę wodą 1.5kg w 2-3 dni ale nie przejmuje się bo wiem że to nie może być tłuszcz.
Mam pytanie odnośnie dodawania kalorii (wiem wybiegam w przyszłość) tak jakby w którym momencie, sytuacji można dodawać kalorie do diety ?.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33113 Napisanych postów 23184 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278098
Baj0

Mam pytanie odnośnie dodawania kalorii (wiem wybiegam w przyszłość) tak jakby w którym momencie, sytuacji można dodawać kalorie do diety ?.
odnośnie pierwszego twojego stwierdzenia to tak na tym się trzeba skupiać natomiast Jak chodzi o dodawanie kalorii to to już jest kwestia mocno indywidualna i właśnie dlatego trzeba prowadzić dziennik i szczegółowe obserwacje aby w odpowiednim momencie dodawać kalorie lub ich nie dodawać żeby nie przesadzić z nadwyżką . Lepiej ciągnąć masę trochę dłużej niż zwyczajnie się zalać
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Konsystencja białka WPC

Następny temat

Waga kuchenna - jaką wybrać?

WHEY premium