SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wbicie 14 kg masy w zaciszu domowym - czy to jest możliwe?

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2416

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 284
Witam. Od razu zacznę, że jestem totalnym żółtodziobem w tej dziedzinie, więc jeżeli walnę jakąś głupotę, to z góry przepraszam.
Zacznę od tego, że jestem 24 letnim gościem, który przy wzroście 190cm, waży tylko 66kg. Problem z wagą miałem od zawsze, ale powiem szczerze, że nigdy nic z tym nie robiłem i tłumaczyłem sobie, że wezmę się za to "innym razem". Nie ukrywam, że zaczęło mi to już bardzo przeszkadzać, ba, stał się on nawet moim głównym kompleksem i postanowiłem, że to jest ten moment, aby w końcu wziąć się za siebie. Zanim jednak zacznę, chciałbym zadać Wam, ekspertom kilka pytań:
1. Czy w zaciszu domowym, pod warunkiem, że zakupię odpowiedni sprzęt do ćwiczeń i będę ćwiczył regularnie, to jest możliwość, aby osiągnąć cel zawarty w temacie?
2. Jako, że moja praca często uniemożliwia mi jedzenia 5-6 posiłków dziennie, to mógłbym CZASEM ograniczyć się do 4?
3. Obliczyłem (chociaż mogę się mylić), że muszę dostarczać dziennie mojemu organizmowi 2400 kcal, w tym 90g białka, 328g węglowodanów i 80g tłuszczy. Jako, że często muszę się zmuszać do jedzenia, aby osiągnąć te kalorie, to czy mógłbym wspomóc się jakimś gainerem?
4. Odnosząc się do pytania 1. Jaki sprzęt do ćwiczeń, byście mi polecili? Problem polega na tym, że nie mam zbyt dużej ilości miejsca, więc jestem ograniczony pod tym względem.

Z góry dziękuję za odpowiedzi i pomoc.

Z góry dziękuję za odpowiedzi ;)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2362 Napisanych postów 30609 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270708
typ budowy bardziej będzie pomocny przy układaniu przez Ciebie diety. Podstawy treningu będą takie same niezależnie od typu budowy.

A trening z hantlami będzie OK ale pod warunkiem że te hantle będą coś ważyć.

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Szacuny 33075 Napisanych postów 23167 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278055
Wszystko jest możliwe ale trzeba ostro zapierniczać , dieta dobrze ustawiona z nadwyżką odpowiednia + dobry trening + czas ( dużo miesiecyyyy) i będą efekty

1) TAK
2)TAK - liczy się bilans kcal
3)Dałbym białka do 2g/kg - Jeśli dietę ogarniesz dobrze to gainerem w trudnych chwilach można się wspomagać
4) Cwicze tylko w domu w pokoju dziecka - sprzęt chowam do rogu między łóżko a szafę .Wystarczą ci takie sprzęty - Drążek wielofunkcyjny , 2x małe hantelki ,gryf prosty , ławka regulowana , stojaki , obciążenie wedle uznania ( nie bitumiczne bo strata kasy ).


Tyle udało mi się w domu zrobić w pierwsze 4 lata :)







Zmieniony przez - monkey22 w dniu 2019-05-25 07:09:39
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 284
Dziękuję za odpowiedź ;) Czuję się wystarczająco zmotywowany. A proszę mi powiedzieć, jak mam się wspomagać tym gainerem? W sensie, ma on mi tylko zastąpić 1-2 z 4-6 posiłków dziennie? Oczywiście będę starał się ograniczać i polegać tylko na diecie, ale w jakich sytuacjach mam korzystać z tego wspomagacza.
P.S Bardzo dobry efekt przez te 4 lata ;)


Zmieniony przez - Amad100 w dniu 2019-05-25 09:11:55
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Szacuny 33075 Napisanych postów 23167 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278055
Wspomagacz się jak np wieczorem brakuje ci puli węgli i nie masz już ochoty jeść kaszy czy ryżu itp . Lub około treningowo robisz sobie szejka z gainera bo szybki i łatwy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2362 Napisanych postów 30609 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270708
ad 1)
14kg masy? da radę zrobić
14kg masy mięśniowej? Wiele lat uczciwej pracy + być może coś jeszcze.

ad 2)
można. Zresztą 5-6 posiłków to nie jest sztywny,jedyny słuszny, model

ad 3)
2400 kalorii dla osoby trenującej chcącej przybrać na masie to za mało. Gdzieś się pomyliłeś.

ad 4)
jak monkey22 napisał

PS: Monkey22,dobra przemiana. Graty
1

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
1 tak
2 jak najbardziej, sam mam 4 posiłki, mozesz nawet i 3 jesć
3 moze być
4 łaka stojaki drązek, gryfy i obciazenie, tyle będzie potrzebne

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 284
A jeżeli chodzi o ćwiczenia, które powinienem wykonywać, ile serii po ile powtórzeń, ile razy w tygodniu trening?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Szacuny 33075 Napisanych postów 23167 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278055
Na początek najlepiej sprawdzi się klasyczny FBW -trening całego ciała - poczytaj o tym treningu żebyś miał jakiekolwiek wyobrażenie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 284
Bardzo Wam wszystkim dziękuję za profesjonalne porady. Wydaje mi się, że już wszystko wiem. Dzięki!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
na początek 3 dnisiłowe starczą zakresy ok 10-12 powtózen, 4-5 serii

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 284
Wracam do tego działu, gdyż mam jeszcze jedno pytanie.
Dowiedziałem się, że jest ktoś taki jak ektomorfik i wszystkie cechy takiej osoby pasują do mnie, więc czy plan treningowy mocno różni się od osoby, niebędącej ektomorfikiem?
Co do sprzętu: Czy podobne efekty mogę osiągnąć za pomocą hantli i drążka do podciągania? Chodzi o to, że sztangi raczej na pewno nie pomieszczę w pokoju, gdyż pokój mój jest zbyt wąski i będzie mi bardzo ciężko trenować ze sztangą.


Zmieniony przez - Amad100 w dniu 2019-06-09 14:59:46
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan treningowy w domu - do oceny

Następny temat

Pomysł na trening w domowych warunkach

WHEY premium