SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak to jest z treningiem

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1079

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 320 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 8481
Cześć, chciałem się dowiedzieć jak wygląda sytuacja z treningiem split w wersji klasycznej 3 razy w tyg. Coraz częściej słyszy się głosy negatywne. Że taki treningi nie jest optymalny dla ludzi ćwiczących rekreacyjnie. Interesuje mnie dlaczego?

Coś o sobie: ćwiczę rekreacyjnie 3 razy w tyg, dieta- staram się jeść zdrowo ale bez szaleństw, suplementacji prawie brak. Nie interesuje mnie wielka masa i siła, chce po prostu dobrze wyglądać i jako tako mieć siły. Nie chce wszystkiego podporządkowywać siłowni. Siłka jest tylko dodatkiem nic więcej.

Wracając do pytania, czy faktycznie jest tak, że ten rodzaj treningu nie jest wskazany dla takich osób jak ja? i czy odpowiedzią jest to że powoduje za mocne skatowanie mięśnia oraz to że za rzadko trenujemy partie mięśniową? Wydaje mi się, że takiej osobie jak ja nie jest potrzebna taka objętość ćwiczeń na daną partię, gdyż nie przyniesie to oczekiwanego rezultatu. Nie wiem czy mam rację, może to ktoś jakoś uzasadnić, dokładnie to mi wytłumaczyć?

Trenowałem FBW, ale mi się znudził i trenuję pull/push i jestem zadowolony. Pull/push też jest treningiem dzielonym ale wydaje mi się, że lepszym niż klasyczny podział. Częściej trenuję daną partię oraz stosuje mniejszą objętość. A po za tym trenuje mięśnie ze sobą połączone na jednym treningu (przy mniejszej objętości nie przetrenuje ich).

Robienie raz w tyg klatki z tricepsem moim zdaniem zajedzie triceps, robienie raz w tyg mocno barków też jest ryzykowne. Przy klatce już dostaną mocno w kość a tu jeszcze jeden mocny trening w tygodniu na nie.... itp...
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1051 Napisanych postów 4763 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 128951
Wybacz, ale trochę sam sobie przeczysz;) Raz narzekasz, że split jest zły bo za rzadko trenujemy partię mięśniową, a w akapicie u dołu znowu narzekasz, że w splicie masz za duże obciążenie bo barki dostają przy klatce a później znowu są trenowane...zdecyduj się, co Ci nie pasuje;) Przecież przy klasycznym FBW czy HST też ćwiczysz całe ciało na jednym treningu, i to te same partie 3 razy w tyg. Nie nudzi Cię to w którymś momencie?

Trzeba zmienić bodźce ćwiczeniowe i styl treningu. Split powoduje lepsze przećwiczenie danej partii poprzez zaatakowanie jej kilkoma ćwiczeniami, a nie jednym, jak w ogólnorozwojówce. Ideą splita jest to, że ćwicząc raz w tyg daną partię, katujesz ją aż do nast treningu;) Poza tym, jakim cudem przy klacie barki Ci pracują? Mostkujesz, spinasz łopatki? Od kiedy zacząłem technicznie wyciskanie robić, barki i tric odpadły z gry;)

Nie wiem czy klasyczny split aż tak antagonizuje mięśnie. Robiąc mc w dniu przeznaczonym na nogi/plecy, angażujesz przecież przedramiona i bicepsy, o ile podchwytem robisz. Wiosłując nie pracuje tylko najszerszy, ale też i naramienne. Robiąc w dniu pleców drążek też angażujesz w jakiś drobny sposób naramienne i bica, zależy od uchwytu. Nie ma w splicie przecież tak, że jak masz dzień na klatę, to tylko klata się męczy-pośrednio zaangażowane są inne mięśnie tułowia i kończyn

Zmieniony przez - Gats 2 w dniu 2012-07-09 22:40:18

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 205 Napisanych postów 5637 Wiek 32 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 43870
temat stary jak sfd. są zwolennicy splitów i zwolennicy treningów typu Full Body. Wybór zalezy od ciebie, osobiście robię raz makrocykl na HST a raz na jakim splicie czy specjalizacji.

Doradca w dziale Alternatywna Droga
Instruktor Sportów Siłowych
Dietetyk

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 320 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 8481
hej, tak sobie tylko rozważam, po prostu chciałbym się dowiedzieć jak to jest naprawdę w treningach rekreacyjnych. Czy potrafi ktoś to wytłumaczyć? nie jestem jakimś zwolennikiem jednej metody, sam zmieniam, leczy chciałem uzyskać jakieś wytłumaczenie w tym dziale. Czy może odpowiedzią jest to że nie ma złotego środka i trzeba wszystkiego próbować itp
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1051 Napisanych postów 4763 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 128951
Dla mnie ćwiczenie rekreacyjne to po prostu ćwiczenie, ale nie występowanie na zawodach, tak się określa trenowanie w sw: ćwiczysz rekreacyjnie to chodzisz na treningi, ale nie jeździsz na turnieje. Trenując dla siebie możesz stosować każdą metodę treningową jaka Ci się spodoba, jedyne, co Cię ogranicza, to wytrzymałość ciała i siła. Jak czujesz się na siłach, kto zabroni Ci ćwiczyć GVT czy Smołowem? Oczywiście, musisz mierzyć siły na zamiary, jeśli wykańcza Cię 3 serie po 10 powtórzeń robienie 10 po 10 powtórzeń nie jest zbyt rozsądne. Po prostu, są treningi robione dla średnio- i wysoko zaawansowanych ćwiczących, dobierasz takie rozpiski wg poziomu, na jakim się znajdujesz. Więc tak, moim zdaniem możesz śmiało próbować wszystkiego

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

gryfy +stojaki

Następny temat

biceps co 3 dni

Fruzelina