SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Co to jest za trening???

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1338

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 11349 Wiek 43 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 35553
płeć: kobieta
lat: 29
waga: 69kg
wzrost: 169cm
bf: 29%
dieta: redukcyjna, zgodnie z 10tką Berardiego, 7 posiłków (z tego dwa potreningowe). BMR = 1510kcal, jem 1500 w dni nietrenigowe, 1700-1800 w dni treningowe
cel: wyrobienie kondycji na pół maraton w maju plus powolna redukcja.

Treningi rozłożone na 2 części: rano (po śniadaniu) i popołudnie.

Pytanie: czy tak rozłożone treningi mają sens

Pon: odpoczynek / HIIT i basen
Wt: biegi i trening obwodowy / basen
Śr: biegi i trening obwodowy / siłka (góra) i basen
Czw: odpoczynek / odpoczynek
Pt: biegi i trening obwodowy / HIIT i basen
Sob: biegi i trening obwodowy / siłka (dół) i basen
Ni: biegi / basen

Biegi: rozpisane w tym poście - https://www.sfd.pl/Co_ja_mam_za_trening__-t568092.html (tam mówię o rowerku ale naczytałam się tu dużo o HIIT i stwierdziłam że bardziej mi się przyda)

Trening obwodowy: wg. Jillian Michaels "making the cut" - wypady, plank, pompki, ćwiczenia z małymi ciężarkami itp.

HIIT: na początek planuję 10 interwałów (30 sec truchtu i 10 sec sprintu), zwiększać zgodnie z poprawą kondycji

Siłka: na maszynach (góra = górna część ciała - ręce, plecy, klatka; dół = nogi i pupa)

Basen: żabka, tempo wolne, na rozluźnienie bo lubię

Z góry dziękuję za jakiekolwiek wskazówki i korekty

Zmieniony przez - Maya S w dniu 2010-02-07 06:09:58

Redukcja 2012:http://bit.ly/yQSA4V
Nigdy nie twierdzilam ze jestem normalna!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 630 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 10962
treningu obwodowego nie łączyłbym z treningiem siłowym w danym dniu

przemyśl to jeszcze raz wszystko, bo bardzo dużo tego masz plus ujemny bilans kcl - daje ci z 2 tygodnie potem padniesz

Ludzie czasem myślą jak zabić czas, a to czas ich zabija

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 11349 Wiek 43 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 35553
Dziękuję za szybką odpowiedź.

Mam kolejne pytanie (skoro mam nie łączyć siłki z obwodowym). Biegałam (na razie ok 30min dziennie, 70-85%MHR), jeździłam na rowerku (45-60min, 50-60%MHR) i pływałam (60min) przez ostatni miesiąc. Poczytałam trochę artykułów i przestraszyłam się katabolizmu skoro cała moja aktywność fizyczna to mniej lub bardziej intensywne aeroby. Stąd pomysł dołożenia obwodowego i siłki kosztem roweru.

Planując obwodowy na 30min i siłkę na 30min przy moich celach (wyrobienie kondycji i zapobieganie katabolizmowi), czy mogę zrezygnować z siłki kompletnie? (znaczy się - czy obwodowy sam zapobiegnie katabolizmowi)? Czy lepiej zrezygnować z obwodowego w dni w które planuję siłkę?

Redukcja 2012:http://bit.ly/yQSA4V
Nigdy nie twierdzilam ze jestem normalna!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 630 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 10962
przestraszyłam się katabolizmu - czemu nie ma się go co bać

powiedz mi jaki jest twój priorytet bo na razie wnioskuje że bieg ?

jeśli przygotowania do maratonu to z treningu „biegowego” nie rezygnujemy bo to podstawa

i teraz pytanie czy zależy nam na ładniejszej sylwetce (zalecana siłownia – co również by wpłynęło pozytywnie na redakcje) czy na przygotowaniach do biegu (tu bardziej by był odpowiedni zwany przez ciebie trening obwodowy) ?

Ludzie czasem myślą jak zabić czas, a to czas ich zabija

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 11349 Wiek 43 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 35553
Na razie priorytetem jednak pół maraton, także wnioskuję że lepiej dla mnie trzymać się obwodowego (szczególnie że kilka maszyn ten program uwzględnia).
Swoją drogą, mam nadzieję że używając słowa "obwodowy" nic tu nie mieszam (z ang. circuit training - zestaw ćwiczeń między którymi nie robimy przerw, potem 30 sec oddechu i kolejny zestaw - w każdym treningu 5 takich zestawów).

Dzięki jeszcze raz za pomoc

Redukcja 2012:http://bit.ly/yQSA4V
Nigdy nie twierdzilam ze jestem normalna!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jakie ćwiczenia na mięśnie brzucha ????

Następny temat

Moj plan

WHEY premium