SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Warto trenować przedramię?

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 10016

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 66 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 835
Siemka mam takie pytanko.Otóż chodzę na siłownię niecały rok.Cwiczę regularnie klatkę, biceps, triceps, barki, plecy i czasem nogi (ale rzadko).Brzuch też sporadycznie bo nie mam tłuszczu i widoczny jest karolyferek.Ale nie o to biega.Otóż nie ćwiczyłem nigdy przedramienia.Ale w sumie przecież przedramie pracuje przy każdym ćwiczeniu.Jak myślicie, jeśli zacznę treneować przedramię tak ze 2 razy w tygodniu to może mi to pomóc w osiąganiu lepszych rezultatów na biceps czy klatkę czy cokolwiek?Z góry dzięki.Pozdrawiam
1

Strach przed śmiercią jest gorszy niż ona sama.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
saib__ ZASŁUŻONY
Specjalista
Szacuny 60 Napisanych postów 20426 Wiek 34 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 84647
Przedramie rob po treningu bicepsu. Ja po 7 miechach treningow robie jedno cwiczenie po wczesniejszym treningu plecy + biceps
i roob nogi !
Czy pomoze w osiagnieciu lepszych rezultatow... szczerze mowiac to nigdy sie nad tym nie zastanawialem..

Były moderator Sceny MMA i K-1 oraz elita SFD.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 397 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 7676
jak to w każdym cwiczeniu??no pomozę CI bo jezeli przedramię przestanie sie rozwijać to potem nie będziesz w stanie np utrzymać sztangi przy martwym albo biceps bedzie ciagnąl a przedramie nie juz to jest wszystko połączone ze sobą...

trening.mafia.hardcor.pl

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 981 Wiek 47 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 6852
wielkie warto! ja zawsze to olewałem a potem sztaga przy ciągu z ręki leci i szybko spadam z drążka. świetnie spisuje się sztanga i wyciągi, raczej dużo powt. i za każdym razem max, aż do bólu... a że przedramiona ciężko zakatować więc ból jest wielki...

tere - fere

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Seewy Piękny Zbyszek
Ekspert
Szacuny 116 Napisanych postów 21032 Wiek 40 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 208598
dokladnie... z przedramieniem jest mniej wiecej tak jak z lydkami (choc to w mniejsyzm stopniu)... ciezko je zakatowac, ciezko pobudzic do wzrostu, ale robic zawsze warto

1. wzmocnisz uchwyt, nie bedziesz musial odpuszczac powtorzen tylko dlatego gdy wlasnie twoje przedramiona beda odmawialy posluszenstwa

2. jezeli zwiekszysz jego mase to zawsze bedzie to lepiej wygladalo

FITNESS ACADEMY King Square Kraków


"Oddycham głęboko, stawiam piedestały. Jutro będe duży, dzisiaj jestem mały..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 385 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1987
w/g mnie warto !

"aviva, aviva... Włocławek się kiwa...!!!"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 47 Napisanych postów 7997 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 70855
ja ćwiczyłem je przez pewien czas i strasznie ciężko było je powiększyć nawet jak siła w nich rosła
a czy warto to pewnie że warto

Kudowa Zdrój noclegi hotele http://www.kudowazdroj.net 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 66 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 835
Dzięki.Teraz pewnie się wezmę za to nieszczęsne przedramię

Strach przed śmiercią jest gorszy niż ona sama.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 140 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 2047
A czy przy treningu na mase mozna robic przedramie 2 razy w tygodniu ( bo z tego co wiem, to ciezko je rozwinac)? Jezeli tak to kiedy? Cwicze klatka+tric, plecy+bic, nogi+barki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Seewy Piękny Zbyszek
Ekspert
Szacuny 116 Napisanych postów 21032 Wiek 40 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 208598
kabanek - nie zapominajmy ze przedramie bierze udzial w praktycznie kazdym cwiczeniu ktore zalezy od 'chwytu'... jest to poniekad jedna z przyczyn ciezkiego rozwijania tego 'miesnia', jednak cwiczenie 2 razy w tygodniu to tez nie za dobry pomysl...

FITNESS ACADEMY King Square Kraków


"Oddycham głęboko, stawiam piedestały. Jutro będe duży, dzisiaj jestem mały..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 17217 Wiek 45 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86319
Gwoli scislosci - w cwiczeniach w ktorych kozystamy z chwytu dloni pracuja glownie ... miesnie dloni. Przedramiona wykonuja posrednia prace (przy przyciaganiach i pracy w nadgarstku podczas cwiczenia) - zobaczcie:

- chwyccie dłonia druga reke w polowie przedramienia,
- scisnijscie piesc z calej sily - bez zginania nadgarstka - ile wlokien sie napielo ? Tylko niektore. ...
- teraz zacisnieta piesc zegnijcie w nadgarstku - i jak ? Twarde, nie ?

Cwiczenia w ktorych trzyamamy ciezar nie sa wystarczajace do pobudzenia miesni przedramion, natomiast ich tr4ening (np. uginania ze sztanga) dodatkowo wzmacniaja miesnie dloni - szczegolnie wykonywane "malpim chwytem".

Konkluzja - trzeba osobno cwiczyc przedramiona.

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Prosze o korekty planu

Następny temat

Barki i grzbiet?? ćwiczenia???

WHEY premium