SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening siłowy dla początkującej Lady :-)

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 283054

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 3 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 26606
aha no to juz rozumiem i bardzo dziekuje :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1530
Witam, a ja mam pytanie odnośnie sprzętu do tego domowego treningu. Zwykła ławka do ćwiczeń i sztanga i hantle z obciążeniem w zupełności wystarczą do tego treningu? Niestety nie mam możliwości ćwiczyć na siłowni i chciałabym sie upewnic, żeby nie kupować jakiegoś niepotrzebnego sprzętu.

Denn du bist was du isst
Und ihr wisst, was es ist.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
A widzisz tam inny sprzęt niż hantle i ławka?
Co masz na myśli pisząc "niepotrzebny sprzęt"? Chyba nie sztangę? Pomyśl nad planem, który będziesz robić po skończeniu tego. jeśli chcesz trenować na poważnie, to bez sztangi i konkretnych obciążeń będzie ci ciężko cokolwiek osiagnąć.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1530
Miałam mały mętlik patrząc po sklepach, bo tyle tego sprzętu jest +jakieś dodatkowe akcesoria i dlatego pytam.

Zmieniony przez - Rachelli w dniu 2012-06-13 22:03:22

Denn du bist was du isst
Und ihr wisst, was es ist.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 381 Wiek 39 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 3584
Hej, czy mógłabyś rzucić okiem na mój wątek - czytałam Twoje posty i jestem pod wrażeniem Twojej wiedzy. Byłabym wdzięczna za pomoc:)

https://www.sfd.pl/Prośba_o_pomoc_:_-t870144.html 
1

Nie rezygnuj z celu tylko dlatego że wymaga czasu- czas i tak upłynie...
http://www.sfd.pl/Prośba_o_pomoc_w_ułożeniu_diety_i_treningu-t870167.html
Siła jest kobietą! ;)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 36 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2210
Po 4 tyg oswajania się z siłownią i robienia rozpiski tamtejszego instruktora ( 3 dni, każdy dzień inne partie ciała na maszynach) chciałabym zarzucić tą całą rozpiskę i zacząć trening siłowy dla początkujących. Dzisiaj jeszcze idę zrobić ostatni dzień rozpiski a od poniedziałku startuję z tym planem:

1. Rozpiętki ze sztangielkami na ławce poziomej
2. Wyciskanie sztangielek leżąc na ławce skośnej
3. Przyciąganie drążka wyciągu górnego do klatki nachwytem
4. Wyciskanie sztangielek siedząc
5. Prostowanie tułowia na ławeczce
6. Uginanie ramion ze sztangielkami (naprzemienne)
7. Prostowanie ramion na wyciągu
8. Prostowanie nóg siedząc
9. Uginanie nóg leżąc
10. Przywodziciele na ginekologu
11. Odwodziciele j.w.
12. Wspiecia na palce siedząc

Mam wobec tego kilka pytań, być może banalnych ale chcę mieć pewność, że wszystko dobrze zrozumiałam:
1) W przypadku tego planu nie robimy obwodami tylko każde ćwiczenie seria po serii czy tak? "Czyli Rozpiętki ze sztangielkami na ławce poziomej" 15 powtórzeń, przerwa i znów 15 powtórzeń i przechodzimy do kolejnego ćwiczenia. Czy tak?
2) Czym można zastąpić odwodziciele na tzw ginekologu bo jak na złość jest to jedna z maszyn, której nie ma u mnie na siłowni.
3) Czy rozgrzewką może być bieg na bieżni (15 min) a po zakończeniu ćwiczeń może być 30 min orbiteka? (Celem moich ćwiczeń jest redukcja).
A ostatnie jeszcze z czystej ciekawości Czemu w 3 i 4 tygodniu przy tej samej liczbie serii liczba powtórzeń jest mniejsza niż w pierwszych dwóch tygodniach?

Zmieniony przez - love_caffelatte w dniu 2012-06-29 11:05:44

Zmieniony przez - love_caffelatte w dniu 2012-06-29 11:10:15
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 36 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2210
ponawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
1. obojtnie system trenowania nie jest najbarziej istotny osobisci enie preferuje obwodow
odwodzenie nog na wyciagu dolnym albo po prostu przysiad z nogai blisko siebie
- rozgrzewka moze byc kazdy ruch ktory spowoduje ze twoje tetno wzrosnie i twoje miesnie beda lepiej dotlenione, kazda maszyna czy nawet gimnastyka orzgrzewa
- licznba powtorzen jest "haslem" : zwieksz ciezar, zawsze cwiczysz takiem ciezarem ktorym mozesz aksymalnie i z trudem wykonac zadana ilosc powtorzen wiec sila rzeczy 15 powtorzn wykonasz mniejszym ciezarem niz 10 itd..
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 36 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2210
aaaa takie buty Dziękuję za odpowiedź!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 36 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2210
Jeszcze pytanko odnośnie powyższego treningu dla początkujących. Wiem, że co nagle to po diable, ale tyle się naczytałam o zaletach przysiadów z ciężarami, że mam ochotę od razu włączyć to do treningu. A że akurat mój tyłek bardzo potrzebuje pracy to może mogłabym do tych 12 pkt dołozyć np wypady ze sztangielkami (to robiłam przez ostatni miesiąc) albo przysiady z obciążeniem (tego jeszcze nie). Które będzie lepsze?


Jeśli chodzi o zamianę zaproponowaną przez Obliques (brak ginekologa i ćwiczenie przywodzicieli i odwodzicieli na wyciągu). Rozumiem, że ustawiamy się bokiem i odwodzimy obie nogi - zewnętrzną i wewnętrzną. Można dołożyć do tej dwójki odwodzenie nogi w tył - również w celu kształtowania pośladków?

Zmieniony przez - love_caffelatte w dniu 2012-07-01 11:07:20

Zmieniony przez - love_caffelatte w dniu 2012-07-01 11:08:21
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Z AEROBÓW NA SIŁOWE

Następny temat

Trening adzia2

WHEY premium