SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening dla początkującej - ocena planu (redukcja)

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2041

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Wiek 35 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 381
Witam

od mniej więcej 1,5 miesiąca jestem na diecie. Moim celem jest zrzucenie jeszcze ok. 8 kg.
Mam 26 lat, 156 cm, 54,5 kg.
Do tej pory trenowałam 3 razy w tygodniu full body workout. Jednak teraz chciałabym zmienić trening.

Poniżej podaję przykładowy trening. Proszę o radę i jakieś wskazówki, czy coś w nim zmienić, czy nie za dużo ćwiczeń nóg?
Czy może przejść już na split?

1. Prostowanie nóg siedząc
2. Uginanie nóg
3. Przywodziciele
4. Odwodziciele
5. Wspięcia na palce siedząc
6. Przyciąganie drążka wyciągu górnego do klatki nachwytem
7. Prostowanie tułowia na ławce
8. Wyciskanie sztangielek leżąc na ławce skośnej
9. Rozpiętki na maszynie
10. Wyciskanie sztangielek siedząc
11. Prostowanie ramion na wyciągu
12. Uginanie ramion sztangą
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 55 Napisanych postów 13783 Wiek 33 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 111973
Głodujesz a nie jesz. I to nie dość, że może gwarantować brak efektów, ale także pogorszenia stanu zdrowia. Jak długo jesz tylko 1000kcal? Brakuje co najmniej 2x tyle tłuszczu z mięsa, olejów, orzechów. Zdrowego tłuszczu. Odrzuć ten schemat jedzenia samego kurczaka, ryża i brokułu ... wbrew pozorom to nie jest zdrowa dieta. Monotonność nie jest zdrowa. W twoim przypadku, przy aktywności co najmniej 600-700kcal więcej. Obawiam się, że im dłużej tak jadałaś tym bardziej twój metabolizm zasypiał.

Zerknij na długo prowadzone dzienniki oraz poczytaj artykuły odnośnie żywienia, dużo ci to ułatwi.


Zmieniony przez - UNKNOVVN w dniu 2015-08-17 13:58:27

what doesn't kill you makes you stronger.
▪█─────█▪

PODSUMOWANIE PRZEMIANA SYLWETKI 2013
http://www.sfd.pl/PODSUMOWANIE_PRZEMIANY_/_UNKNOVVN-t953320.html

PRZEMIANA SYLWETKI 2013
http://www.sfd.pl/Konkurs/UNKNOVVN-t933010.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
8kg? Ja myślę, że nie ma co redukować...ale niech się wypowiedzą inni. Po zrzuceniu 8kg wejdziesz w niedowagę. Masz wagę w normie, tutaj nie ma nadwagi.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Wiek 35 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 381
Waga niby ok, ale wymiary jednak trochę za duże. Talia 70 cm, biodra 98 cm, udo 57cm.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 134 Napisanych postów 20191 Wiek 12 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 69241
Witam,

zachęcam do skorzystania z indywidualnych porad, diety opracowanej precyzyjnie dla Ciebie przez naszych dietetyków oraz treningu przygotowanego przez naszych trenerów personalnych.

Nasi specjaliści przygotują wszystko za Ciebie i specjalnie dla Ciebie

http://potreningu.pl/plany/strefa-kobiety


Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 127 Napisanych postów 10723 Wiek 38 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 139371
Zdjęcia prawdę Ci powiedzą

Waga nie jest jakimkolwiek wyznacznikiem, z pewnością przydało by się też masę mięśniową zbudować i wtedy waga o zgrozo nawet może wzrosnąć

Żeby poprawić wygląd sylwetki ważny jest nie tylko trening ale i dieta.

Możesz wziąć jakiś FBW w wersji A i B robiony naprzemiennie z regulaminu. Podejrzewam, że na split jest jeszcze za wcześnie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 66 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1683
No nie wiem czy waga prawidłowa... to ja mam 180 wzrostu i 80 kg i tez mam prawidłową? Pokaż zdjęcia, bo sama waga to nic nie mówi, może faktycznie nie trzeba redukować zbyt wiele :)


Zmieniony przez - Lawstory w dniu 2015-08-14 10:00:08

Niezadowolenie to pierwszy wymóg postępu

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
kebula Instruktor K&F
Ekspert
Szacuny 661 Napisanych postów 8604 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 143874
No dobra, ale na pewno nie az 8 kg. Waga jest slabym wyznacznikiem. O wiele lepiej sie po prostu mierzyc centymetrem

Niema nic gorszego niż bycie więźniem własnej głowy, pędzić za ideałem którego nie istnieje kosztem wszystkiego: zdrowia, relacji przyjacielskich/rodzinnych, kosztem bezcennych minut życia, które nigdy nie wrócą..


aktualny dziennik: http://www.sfd.pl/Kebula_w_remoncie_part_2-t1142515.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 745 Napisanych postów 3413 Wiek 48 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 37245
Waga moze ale nie musi byc wyznacznikiem, czasem patrze sie na zdjecia lasek lzejszych ode mnie, a roznica w figurze i skladzie ciala kolosalna. Ja mysle, ze mozna sobie miec i 70 w talii ale tak rozbudowane poslady i plecy, ze wyglada jak 60. I jakie to ma znaczenie. Mozna nie miec widocznych miesni, nalane lapy,latajacego tricka, bebzol i obwisly zadek i wazyc 60kg....
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Wiek 35 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 381
Poniżej zamieszczam ankietę

****DANE PODSTAWOWE***************************************
NICK: Pauna
WIEK: 26
NIEPRZERWANY[CAŁKOWITY] STAŻ TRENINGOWY: od 1,5 miesiąca siłownia, wcześniej tylko aeroby

****PARAMTERY OBWODÓW*************************************
WAGA CIAŁA: 54,5
WZROST: 156
OBWÓD RAMIENIA: 28,7
OBWÓD ŁYDKI: 37,5
OBWÓD UDA: 57
OBWÓD BIODER: 98
OBWÓD NA WYSOKOŚCI PĘPKA: 83
OBWÓD TALI: 70
OBWÓD KLATKI PIERSIOWEJ: 89

****CEL*************************************************
CO CHCESZ OSIĄGNĄĆ PO PRZEZ DIETĘ I TRENING?
Redukcja tłuszczu
, poprawienie wyglądu sylwetki i rozbudowa mięśni.

****STAN ZDROWIA*****************************************
CHOROBY PRZEWLEKŁE: brak
PRZEBYTE KONTUZJE: brak
WADY POSTAWY: brak
ALERGIE: brak
PROBLEMY ZDROWOTNE NIEWIADOMEGO POCHODZENIA: brak
CZY REGULARNIE MIESIACZKUJESZ? nie
CZY PRZYJMUJESZ TABLEKI ANTYKONCPECYJNE? tak
CZY PRZYJMUJESZ LEKI Z PRZEPISU LEKARZA? Tak - Qlaira

****PYTANIA DODATKOWE**********************************
CZY STOSUJESZ SUPLEMENTY: nie
CZY STOSOWAŁAŚ DO TEJ PORY JAKIEŚ DIETY (JAKIE/KIEDY/JAK DŁUGO)
Już w wieku 17 lat zaczęłam się odchudzać. Od tej pory wiecznie jestem na diecie, tyjąc i chudnąc na zmianę (w dość szybkim tempie przytyłam z 42 do 64 kg). Jadłam albo bardzo dużo albo bardzo mało. Nie potrafiłam unormować jedzenia i jeść zgodnie ze swoim zapotrzebowaniem. Choć zdarzały się nieliczne momenty, że się zdrowo odżywiałam (ale musiałam mieć wtedy wszystko pod kontrolą, wszystko dokładnie liczyłam, żeby przypadkiem nie zjeść za dużo).
Najczęściej stosowałam diety niskokaloryczne. Była też Dukana, Kopenhaska, Atkinsa. Na tej ostatniej byłam dość długo, sporo schudłam i długo utrzymywałam wagę. Ale panicznie bałąm się przytyć (a i tak w końcu przytyłam), jadłam 1800 kcal, ćwiczyłam 6 razy w tygodniu (same aeroby). Przy wadze 42 kg musiałam zacząć się leczyć hormonalnie. Zaczęłam tyć, aż doszłam do wagi 64 kg. Więc znowu próbowałam się bezmyślnie odchudzać.
Od 3 miesięcy staram się jeść zdrowo i regularnie, choć pewnie trochę za mało.

****DIETA*************************************************
JAK WYGLĄDA TWOJE ODŻYWIANIE OBECNIE?
Staram się jeść w miarę systematycznie co 3-4 godz. 4 posiłki dziennie, czasem 5. Jem ok. 1000-1200 kcal dziennie (boję się, że jedząc więcej zacznę tyć). Węglowodany ograniczam (ok. 50-80 g).
Pieczywo, ryż, makaron jem ciemne (choć i tak prawie ich nie jem), ryby, kurczak, indyk, wołowinę i wieprzowinę prawie w ogóle. Sporo warzyw, owoców niewiele.
Tak ogólnie to wygląda na to, że jem większość białka i warzyw.
Piję tylko wodę, herbaty zielone, owocowe, czasem kawę z mlekiem, od czasu do czasu colę light.
Niestety należę raczej do osób, które jak sobie choćby troszkę dłużej pofolgują, to od razu odbije się to na wadze.
CZY PRZY OBECNEJ DIECIE CHUDNIESZ/UTRZYMUJESZ WAGĘ/TYJESZ? Powoli chudnę

****SPRZĘT**********************************************
PROFESJONALNA SIŁOWNIA: TAK

Proszę o radę co do treningu (opisałam w pierwszym poście) oraz diety. Jaki rozkład B/T/W ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 66 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1683
Ja nie jestem ekspertem od diet ani treningu więc nie pomogę. Ale patrząc na Twoją historię, to powiem tak- bardzo współczuję i gdybyś chciała pogadać, pisz na priv :* Powodzenia i zdrowia życzę!

Niezadowolenie to pierwszy wymóg postępu

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 745 Napisanych postów 3413 Wiek 48 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 37245
Zrob zrzut z miski w tabeli z potreningu bo nie wiadomo jak dokladnie ilosciowo i przede wszystkim skladnikowo. Powiem tak: jestes nizsza ode mnie, lzejsza sporo bo o ponad 10kg, mlodsza o 15 lat a podstawowe wymiary masz podobne (o ile nie takie same, udo, talia i biodra) i o czym to mowi? Ze mamy inny sklad ciala i waga nie ma z tym nic wspolnego. Zamiast obsesyjnie myslec o kg i przytyciu to proponuje myslec jak tu poprawic % tk tluszczowej. Masz najprawdopodobniej zarzniety metabolizm od glodowkowych diet, brak miesiaczki (wiec bardzo, bardzo niefajnie) i jojo. Tak nie powinno byc. Nie da sie zyc na 1200 kcal byc sprawnym (tutaj sprawnosc znaczy cos innego niz dreptanie na maszynach) i zyc pelnia zycia bez obsesji bo przytyje. Czas wziac byka za rogi. Permanentny low carb moze byc szkodliwy jezeli pozostale makrosy sa zle zrownowazone.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Problem ze zrzuceniem kilogramów,pomocy

Następny temat

[BLOG] pralson - I'm busy getting stronger!

WHEY premium