SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening na masę- biceps i barki.

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2213

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 74 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3342
Witam wszystkich. Dopiero zaczynam moją przygodę z siłownią i miałbym do Was taką prośbę. Czy mógłbym mi ktoś ułożyć trening (jakie cwiczenia, ile razy i po ile powtórzeń) na mase bicepsu (w tym również triceps i przedramię) + barku, na 3-4 dni treningu w siłowni... Znaczy sie pn,wt,czw bedzie siłownia, a do tego piątek na wlasnych hantekach w domu. Dodam że mam 22 lata, 170cm i waze jakies 61kg. Z góry bardzo serdecznie dziekuje.

Płeć: Mężczyzna

Wiek: 22

Waga: 61

Wzrost: 170

Cel treningowy: zdobycie masy

Staż treningowy na słowni: brak

Uprawiane inne sporty: piłka nożna- obecnie kontuzja

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki): siłownia

Dieta: brak, ale przymierzam się zacząć stosować.

Przeciwskaznania medyczne: brak

Zażywane suplementy: TCM Mega Caps Olimp
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 210 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2876
krzyss8 - odpowiedź dobra, ale warto wytlumaczyc dlaczego ;)
nie masz stażu na siłowni więc trenowanie calego ciała na jednym treningu(FBW) bedzie najodpowiedniejsze bo jeszcze miesnie sie sa tak mocne by odpoczywac tydzien i przygotowane na tyle cwiczen.
FBW można ćwiczyć nawet do roku stażu.. jak nie wiecej ;)

Wojek87, umiesz czytac? pierwsze zdanie Twojego planu brzmi: Przedstawiony trening nie jest dla tych co dopiero zaczynają swoją przygodę z siłownią!
a ty jak wiemy, nie masz stazu na silowni...

Zmieniony przez - Maciek-92 w dniu 2009-12-02 16:09:45
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 17852 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 63608
wiesz ze cale cialo nie sklada sie tylko z lap i barkow ??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 210 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2876
a po drugie nikt ci nic nie ulozy ;) od tego sa podwieszone tematy
FBW poczytaj
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 74 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3342
Wiem,że ciało nie składa się tylko z rąk i barku... Ale mnie akurat o to chodzi. I może jednak trafi się ktoś kto jest w stanie pomóc początkującemu... Także nie musisz od razu pisać za wszystkich. Czytałem co nieco jednak nie mogę jakoś konkretnie znaleźć jak ćwiczyć, aby szło w masę, a nie np. w rzeźbę, bo to własnie jej mi brakuje... Oczywiście mógłbym zrobić coś samemu, ale może to mieć dla mnie tylko gorsze efekty... Pozdrawiam :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 74 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3342
I jeszcze dodam, że na resztę części ciała już mam ustalone ćwiczenia. W grę wchodzą jednak tylko górne partie, ponieważ mam zerwane ACL i nóg praktycznie nie mogę ćwiczyć...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 144 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2830
To spróbuj sam napisać i daj do oceny a wtedy ktoś ci pomorze :D

Trening na mase to przeważnie 12 serii na duży mięsień a 8 na mały typu biceps triceps;p a powtórzenia w granicach 12-8 :D

Wystarczy poszukać ;p
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 210 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2876
jesli chodzi o split :P
po FBW to 9serii duze i 6 male, tak orientacyjnie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1168 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 13775
Ćwicz całe ciało.

"Abs of a skinny guy is like a fat girl with big boobs... it dosent count."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 74 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3342
Witam. Znalazłem na internecie coś takiego:
http://forum-kulturystyka.pl/treningi/3_dniowy_trening_na_mase_dla_poczatkujacych.html

Czy waszym zdaniem ten trening jest dobry (czy wystarczy raZ w tygodniu ćwiczyć każdą partię ciała?? Mógłbym go stosować ?? I jeżeli tak czy muszę za każdym razem robić dzień przerwy. Chodzi o to że na siłownie mogę chodzić w poniedziałek, wtorek i czwartek...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 74 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3342
O Panowie mam jeszcze takie pytanko. Jak wiecie jestem początkujący, a masy mam zdecydowanie za mało. Doradźcie mi teraz czy lepiej będzie dla mnie jak ułoże trening split czy fbw?? Wiem jakie sa roznice w treningu (w pierwszym raz w tygodni dana partia miesni, w drugim nawet3), ale przy czym szybciej nabiore mase??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 672 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2511
Dla ciebie lepszy bedzie FBW oraz odpowiednia dieta i masa powinna przyjść.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan treningowy semi-domator

Następny temat

Patologiczne pytanie + biceps

WHEY premium