SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening dwa razy w tygodniu od 3 miesięcy bez rezulatów

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1115

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Wiek 34 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 115
Jestem bardzo szczupła. Ważę 48 kg przy wzroście 168 cm. Od trzech miesięcy ćwiczę dwa razy w tygodniu na siłowni. Początkowo było to FBW, ale zajmowało za dużo czasu, więc zamiennie ćwiczę teraz zawsze nogi oraz klatkę, ramiona i biceps lub plecy, ramiona i triceps. Jem ok. 1700 kcal dziennie. Mimo to w ogóle nie widać, żebym ćwiczyła, ani nie przytyłam, ani nie wyrzeźbiło się choć trochę ciało. Może powinnam zmienić plan treningowy? Wrócić do FBW?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6512 Napisanych postów 62312 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777798

Na efekty kształtowania sylwetki składa się cały szereg czynników, a najważniejsze z nich to dieta, trening i regeneracja. To takie trzy filary, ale niejednokrotnie czyta się, że dieta to 70% sukcesu, a trening 30% lub inne proporcje. A tak na prawdę nie ma ważniejszych składowych do wszystkiego musimy dołożyć należytej staranności i sprawdzać bądź korygować.

W każdym z tych podstawowych filarów można wprowadzać zmiany na lepsze. W treningu częstotliwość 2 treningów tygodniowo może być za mała i trzeba ją zwiększyć. Trening dzielony może nie być zbyt dobrym pomysłem i trening całościowy będzie lepszym pomysłem.

Czy 1700kcal jest wystarczające? Nie wiadomo, bo jeśli przez tydzień czy dwa nic w naszej sylwetce się nie zmienia, waga nie rośnie ani nie maleje to trzeba coś zmienić na przykład podnieść kalorykę diety.
Może w ostatnim czasie jakość snu się nam pogorszyła, więcej mamy stresu lub obowiązków to może mieć wpływ na regenerację, a tym samym efekty.

Istotne jest aby jednorazowo zmieniać jedną rzecz żebyśmy mogli stwierdzić gdzie leżał błąd w naszym podejściu, aby w przyszłości go nie powtarzać.

Polecamy również: Brak efektów ćwiczeń. Trening nie działa? Poznaj 5 pułapek



Zmieniony przez - rion10 w dniu 2023-03-24 15:07:52

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 264 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 3693
Napis cos wiecej o treningu, tzn ilosc serii jakie to cwiczenia i jakie obciazenia. Z obciazeniami mam na mysli ile mnie wiecej ciezaru nakladasz w serii w stosunku do Twojej sily 100 % na jedno powtorzenie i czy ja wogole znasz. Ostatnie i moze najwazniejsze, czy ktos kumaty oglada twoje treningi i czy udziela wskazowek co do poprawnej techniki wykonywanych cwiczen. Jesli tak to jakie tosa wzkazowki a jesli nie to opisz jakie i jak wykonujesz cwiczenia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6512 Napisanych postów 62312 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777798
Plany fbw najczęściej bardzo dobrze się sprawdzają i nie powinny zajmować więcej niż 1 h na siłowni.
A dieta była z kimś konsultowana czy sama ją układałaś?

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Wiek 34 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 115
Wykonywałam 4 serie każdego ćwiczenia po 15 powtórzeń. Potem trener, który tam jest i czasami coś doradza powiedział, żebym zmniejszyła ilość powtórzeń do 10-12, ale z większym obciążeniem i tak ćwiczę od miesiąca. Obecnie ćwiczenia na ramiona to odwodzenie ramion w bok (3 kg), wyciskanie sztangielek ( po 5 kg), wyciskanie na wyciągu dolnym (15kg). Klatkę ćwiczę ze sztangielkami 5 kg, a na maszynie z 10 obciążeniem. Plecy: ściąganie drążka do karku (20kg), wiosłowanie na wyciągu poziomym (15 kg). Biceps i triceps robię z 2-3kg obciążeniem na stronę. Jeżeli chodzi o technikę wykonywanych ćwiczeń to raczej proszę zawsze kogoś z obsługi (trener) o sprawdzenie i ew. skorygowanie albo jak ktoś, kto długo już tam chodzi i widzi, że robię coś nie tak, to też pomaga. Obecnie raczej już sobie technicznie radzę. Podpatruję też na filmikach i w książce. Dietę konsultowałam z tym trenerem z siłowni, ale mówił głównie, żebym jadła więcej białka i węgli.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
1700 kcal na budowanie masy, to mało. Na takim bilansie, to sie redukuje, albo stoi w miejscu - mówię z autopsji - a też kobietą podobnego wzrostu. 2 treningi to tez niewiele. 3 miesiace treningów to tez niewiele. A myślę, ze problem lezy w tym, że sobie dośc chaotycznie ćwiczysz -jeśli chodzi o same ćwiczenia i nie progresujesz. Osobiście też się tak kręciłam w kółko, jak sobie "chodziłam poćwiczyć". Efekty się pojawiły, jak jest sensowny plan, ja się go trzymam, zapisuję sobie obciażenia i staram się progresować, czy to z ciężarem, czy ilością powtórzeń. I naprawde trzeba sporo cierpliwości, bo kobietom mięśnie nie rosną specjalnie szybko.

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Wiek 34 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 115
deja vu, a czy możesz mi podać swój przykładowy plan? maksymalnie postaram się wygospodarować 3 dni w tygodniu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
Tu jest zbiór treningów siłowych https://www.sfd.pl/Trening_siłowy_dla_początkującej_Lady_:_-t803543.html, poza tym zajrzyj sobie do działu ladies, teraz sporo dziewczyn ćwiczy plan na pośladki autorstwa W. Jusiela - dzienniki mają w tytule "bad ass". Mój trening jest spersonalizowany i dzielony na 4 dni, możesz sobie zajrzeć do mnie do dziennika. Link mam w podpisie.

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Wiek 34 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 115
Dzięki wielkie za podpowiedzi.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 264 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 3693
Tak, progres to bardzo ważny temat. Staraj się zapisywać wszystkie cwiczenia (ilosc powt i ile kg) po tygodniu gdy rozpiszesz wklej tutaj i zaplanujemy kolejny tydzień. Co do diety tez uwazam ze maz za malo kcl ale nie jestem dietetykiem, wiec nie bede macil. Tak jak wyzej, nie machaj ciezarami bez sensu. Wykonuj dokladnie kazde powt w pelnym zakresie ruchu. Czasami trzeba nawet odjac i tak nie duze u Ciebie ciezary ale wykonac ruch prawidlowy. I zecz bardzo wazna, zamien cwiczenia na maszynach na wolne ciezary. Zobaczysz roznice po kilku dniach treningu. Maszyny traktuj jak dzwiczenia uzupelniajace. Ale najpierw popros kogos doswiadczonego o pomoc i o pokazanie prawidlowej techniki i tak, zamiast uginania nog zacznij robic przysiady ze sztanga (najtrudniejsze na poczatek) zacznij wyciskac sztange na lawce poziomej ( tu dasz rade) i zamiast wyciagu martwy ciag (koniecznie ustal poprawna technike, glownie chodzi o proste plecy podczas cwiczenia) mozesz na poczatek podzielic te cwiczenia na 3 treningi w tygodniu. Po ustaleniu odpowiedniej diety waga i ksztalty musza sie ruszyc :) A i jeszcze jedno, nie sluchaj bredni na temat uszkodzen stawow, plecow, kolan itp. Przysiady staraj sie robic mozliwie jak najglebsze i nie sluchaj bzdur o wychodzeniu kolan za linie palcy. Jak ktorys z trenerow zasugeruje tego typu uwagi, wyslij go na douczenie z motoryki cwiczen silowych. Wprowadz zmiany i daj znac jak ida treningi. Powodzenia :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Wiek 34 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 115
Zastosuję się do powyższych rad i dam znać Dzięki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6512 Napisanych postów 62312 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777798
Dobry trening i konsekwentne przestrzeganie diety na pewno da pożądane efekty innej opcji być nie może. Wytrwałości w realizacji celów

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan [only hantle]

Następny temat

rzezba czy masa

WHEY premium