Każdy kulturysta wie, że podróżowanie samolotem może być dość kłopotliwe. Szczególnie zawodnicy startujący w zawodach międzynarodowych znają ten problem, np. Marek Olejniczak czy ostatnio Piotr Borecki. Ograniczona przestrzeń w samolocie i dyskomfort są nie tylko uciążliwe, ale do tego dochodzi również odwodnienie czy zwiększone ciśnienie, które mogą sprawić, że nasz organizm będzie zmęczony. No i najważniejsze… jedzenie! Jak sobie z tym poradzić? Siedmiokrotny zwycięzca zawodów Mr Olympia - Phil Heath wyjaśnia w swoim ostatnio opublikowanym filmiku, w jaki sposób potrafi przetrwać podróż samolotem i daje wskazówki dla wszelkich zmagających się z tym problemem kulturystów.

Pierwsza wskazówka dotyczy lotów na krótkie odległości. Zwykle korzysta wtedy z restauracji znajdujących się na lotniskach. Phil mówi:

"Kiedy podróżuję po kraju mniej niż 4 godziny, to jest to całkiem proste. Zwykle jadę na lotnisko około godziny przed startem, więc mogę coś zjeść przed odlotem. Jeśli nie zrobię sobie posiłku w domu, zwykle kupuję coś w jednej z restauracji. Na międzynarodowych lotniskach znajduje się kilka dobrych lokali, w których mogę dostać dobry stek i ryż.”

Zazwyczaj ma miejsce w pierwszej klasie, ale mówi, że nie zawsze może być pewny tego, co mu zaserwują.

"Siedzę w pierwszej klasie, więc czasami mają coś smacznego, ale awaryjnie zawsze mam przy sobie swojego szejka i przygotowany wcześniej posiłek lub jem przed podróżą."

Loty międzynarodowe natomiast, to zupełnie inna para kaloszy. Phil mówi, że robi rekonesans z wyprzedzeniem na każdym lotnisku, na którym jest zaplanowana przesiadka i często mają tam restauracje przygotowujące posiłki przed czasem, które będą dla niego gotowe po wylądowaniu. Dodaje, że niestety nie jest to tania opcja, dlatego warto zawsze mieć przy sobie odżywkę i szejker. Drugą kwestią, którą należy się zająć, jest fizyczne wyczerpanie podczas i po podróży.

"Jedyną rzeczą, którą możesz robić w samolocie jest odpoczynek. Naprawdę ciężko jest spać w samolocie, bo znam to z własnego doświadczenia. Dla tych, którzy nie lubią siedzieć w miejscu wiem, że to bardzo kłopotliwe. Wstań, pochodź trochę- rada zwłaszcza dla większych chłopaków.”

Phil mówi, że kulturystyka bardzo kosztowną dyscypliną. Sportowcy powinni być gotowi zaplanować z wyprzedzeniem kłopoty, które mogą ich spotkać związane z jedzeniem i móc wprowadzić dodatkowe korekty, w celu pokonania przeszkód w podróży. Obejrzyjcie poniżej pełny film. A jak Wy radzicie sobie w podróży?

https://youtu.be/ObjKpAMfEI8

Komentarze (3)
Kaziupir

A jak przemycać strzykawki na pokład samolotu? :D

0
pavlog89

wchodzą w bagazu podręcznym :) igły do dolnego :)

0
domosos

A co tu jest do przetrwania, każdy kto latał to wie jak wygląda się wsiada i leci, gorzej jak się ejst bykiem to trzeba wyzszą klase wybrać by mieć wygodniejszy i większy fotel.

0