SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening dla nowego redukcja

temat działu:

Odchudzanie i forma po męsku

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2799

Formularz - Proszę o pomoc

Masa ciała

Wzrost

Obwód klatki

Obwód ramienia

Obwód talii

Obwód uda

Aktywność fizyczna w skali tygodniowej

Aktywność niezwiązana z treningami

Cel

Ograniczenia żywieniowe

Stan zdrowia

Zażywane leki

Ograniczenia treningowe

Przebyte urazy

Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty

Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów

Stosowane dotychczas diety

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 24 lat Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 118
Witam, zaczynając od początku zawsze byłem "duży", w wieku 17 lat ważyłem ponad 120 kg przy 185 cm wzrostu, zacząłem trenować kick boxing i przez nie całe 2 late zrzuciłem 30 kg. Niestety wkroczyłem w dorosłość, pracę po 300h w miesiącu w dodatku siedzącą, niezdrowe odżywianie itp. no i niestety brak również było czasu, chęci oraz siły na dalsze treningi. W efekcie tego w dniu dzisiejszym, mając 23 lata i 190 cm wzrostu, waże 138 kg ! (po prostu masakra). Rodzaj treningu jakim są sporty walki jest dla mnie niestety nadal niedostępny przez moją prace . Nigdy nie przepadałem za siłownią, lecz jest to jedyna forma treningu ( mogę pójść sam kiedy chce i mam czas czy o 7 rano czy o 23 wieczorem ) którą mogę wykonywać. Przedwczoraj poszedłem z kolegą, z którym zrobiliśmy trening (udało mu się zmotywować moje leniwe dupsko do ruchu) , papugowałem od niego wszystko ( nie licząc obciązenia) bo o ćwiczeniach na siłowni nie mam bladego pojęcia, nie wiem do czego służą maszyny, jak ich używać, kompletnie nic , lecz po takim ponad godzinnym wysiłku znowu poczułem się po prostu świetnie. był to trening (z tego co wyczytałem) typowo siłowy, 5 różnych ćwiczeń po 4 serie na klatkę (poprzedzony i zakończony 10 minutowym truchtem na bierzni). Przechodząc teraz do sedna mojej wypowiedzi oraz do pytania do Was, ludzi którzy wylali na siłowni nie jedne poty i mają doświadczenie (szukałem w necie i nie znalazłem nic co bym zrozumiał lub co by mi odpowiadało). Czy mogł by ktoś, rozpisać mi mniej więcej jaki kolwiek plan treningowy? co robić, jakie ćwiczenia, ile serii ? ile powtórzeń ? (pamiętając że o podciąganiu czy pompkach nie ma mowy ). Zapewnie ktoś spyta o moją dzisiejszą dietę, również od ponad miesiąca staram się odżywiać zdrowiej (nie jest to restrykcyjna dieta), przeżuciłem sie tylko na wodę , pije zieloną herbatę bez cukru, jedyny napój z cukrem (i to brązowym) to poranna kawa (jak można pić kawe bez cukru ?! fuj ;P) , przeżuciłem sie na jogurty naturalne, twarożki, więcej warzyw i owoców, mniejsze porcje itp. Motywacje również mam, zostało mi 8 miesięcy do mojego ślubu i nie mogę zawieźć mojej kobiety :) Jestem po prostu zdesperowany w poszukiwaniu odpowiedniego planu dla mnie, i bedę ogromnie wdzięczny za jakąkolwiek formę pomocy.
Pozdrawiam wszystkich ! ;)

Zmieniony przez - kowluk w dniu 2018-01-15 09:44:50
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
...
Napisał(a)
Usunięty przez Banan za pkt 1 regulaminu
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Wiek 1 rok Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 36
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
natalijka Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2901 Napisanych postów 7976 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 316236
" staram się odżywiać zdrowiej (nie jest to restrykcyjna dieta)," jak widze takie sformułowanie to już wiem że dieta pewnie lezy. a Ty wiesz ile kalorii jesz? wiesz ile makrosładników spozywasz (białka, tłuszcze , węgle) ? ile powinieneś? ile uciełeś na starcie żeby palic tłuszcz? wklej tu tą swoją diete to będziemy gadac dalej. bez tego moze być cięzko

http://www.sfd.pl/[BLOG]_natalijka__Mistrzyni_Polski_WBBF_WFF_2018_str.609-t1086760-s609.html#post-18499338 Dziwna Pani co chce być kulturystką!

pomoc w układaniu treningów, cykli, diet: natalijka88@gmail.com
pisz na lajcie, na wszystko odpowiem :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
lodzianin1 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 22121 Napisanych postów 252936 Wiek 43 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1311635
Trening na poczatku to najlepiej fbw, dzielony po jakims miesiace bym wprowadzil. Z dieta juz cos zaczales robic nawet patrzac ze cos tam zaczales z nie eliminowac.
Planujesz IF?
Poczytaj u nas blogi i zobacz co preferujemy.
Napisz rowniez jak jesz dokladnie na ta chwile.
Witamy w dziale!!!

treningi,cykle,suplementacja,odchudzanie,masa pisz-treningirafal@gmail.com

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
natalijka Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2901 Napisanych postów 7976 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 316236
weź gotowy podstawowy najprostysz plan FBW i go realizauj na siłce. Dodaj w dni beztreningowe powolne cardio - u Ciebie się sprawdzić bo masz dużą nadwagę. Cardio w formie szybkie spaceru może być. np. po 30-40min - 3-4dni w tyg. nie przessadzaj z treningami bo na poczatklu to nie trening a dieta odchudza. I wklej swoją diete, musisz być na deficycie kalorycnYm żeby chudnać. Zlicz kalorie odejmij z 500kcal na start i zobacz jak pójdzie.

http://www.sfd.pl/[BLOG]_natalijka__Mistrzyni_Polski_WBBF_WFF_2018_str.609-t1086760-s609.html#post-18499338 Dziwna Pani co chce być kulturystką!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 24 lat Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 118
Przykładowy dzień : śniadanie - twarożek i 3 kawałki pieczywa chrupkiego lekkiego sonko (19kcal) sztuka , 2 śniadanie jogurt naturalny duży , obiad 4 parówki plus pomidor , podwieczorek jakiś owoc x2 np 2 banany ,2 kiwi ,2 jabłka itp , kolacja , jakaś surówka (300g)i z 2 kawałki tego pieczywa co na śniadanie

To tylko przykład czasem na obiad jakaś zupa ale i czasem typowy polski schaboszczak ;P czasem warzywa na patelnie z kurczakiem i ryżem brązowym , tak samo śniadanie , czasem zwykle kanapki z szynka ,pomidorem ,ogórkiem ,sałata itp sztuk 3 , dziś po 2 tygodniach bez cukru wymieniłem i u rodziców zjadłem 1 kawałek sernika , lecz jak na pierwszą próbę i tak jestem z siebie dumny :P teraz minimum miesiąc bez cukru :D (taki plan)

Narazie wydaje mi się ze pochodzę na siłownię miesiąc z kolega , porobie to co on z innym ciężarem , nauczę się do czego służą kasY by ,jak wykonywać ćwiczenia itp , A po tym czasie spróbuję pójść sam i zrobić FBW

Naszło mnie jeszcze takie pytanie , lepiej pobiegać 12-14 min (bo niestety narazie tylko tyle jestem w stanie ) czy zrobić szybki marsz powiedzmy 40 min

I tak wgl bardzo dziękuję za wsZystkie odpowiedzi i pozdrawiam !;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
kowluk
Przykładowy dzień : śniadanie - twarożek i 3 kawałki pieczywa chrupkiego lekkiego sonko (19kcal) sztuka , 2 śniadanie jogurt naturalny duży , obiad 4 parówki plus pomidor , podwieczorek jakiś owoc x2 np 2 banany ,2 kiwi ,2 jabłka itp , kolacja , jakaś surówka (300g)i z 2 kawałki tego pieczywa co na śniadanie

To tylko przykład czasem na obiad jakaś zupa ale i czasem typowy polski schaboszczak ;P czasem warzywa na patelnie z kurczakiem i ryżem brązowym , tak samo śniadanie , czasem zwykle kanapki z szynka ,pomidorem ,ogórkiem ,sałata itp sztuk 3 , dziś po 2 tygodniach bez cukru wymieniłem i u rodziców zjadłem 1 kawałek sernika , lecz jak na pierwszą próbę i tak jestem z siebie dumny :P teraz minimum miesiąc bez cukru :D (taki plan)

Narazie wydaje mi się ze pochodzę na siłownię miesiąc z kolega , porobie to co on z innym ciężarem , nauczę się do czego służą maszyny ,jak wykonywać ćwiczenia itp , A po tym czasie spróbuję pójść sam i zrobić FBW

Naszło mnie jeszcze takie pytanie , lepiej pobiegać 12-14 min (bo niestety narazie tylko tyle jestem w stanie ) czy zrobić szybki marsz powiedzmy 40 min

I tak wgl bardzo dziękuję za wsZystkie odpowiedzi i pozdrawiam !;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 83 Napisanych postów 2772 Wiek 27 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 67572
Tragedia, do działu odżywianie się udaj
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Proszono abym podał przykład diety wiec podaje
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
lodzianin1 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 22121 Napisanych postów 252936 Wiek 43 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1311635
Liczyles ile jesz kcal i jaki masz rozklad BTW?? Bo jest bardzo slabo

treningi,cykle,suplementacja,odchudzanie,masa pisz-treningirafal@gmail.com

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
natalijka Doradca
Ekspert
mówiąc wprost - dieta to porazka. Nie zliczyłeś BTW a o to w diecie chodzi. Białka nie masz wcale w diecie (spalisz mięsnie), jako wegle same owocy, calkowity brak dobrego tłuszczu (zaraz hormony polecą i po ślubie nie będziesz już sie sprawdzał jako 'mąż' ). Parowki??? twarożki i jogurty jako podstawa diety? żart. a gdzie mieso, jaja, ryby ?jakie masz zapotrezbowanie na kalorie? idź do działu odzywanie i czytaj najbardziej podstawewe artykuły.
1

Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady?
Nasi specjaliści bezpłatnie odpowiedzą na twoje pytanie z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji!
Tomasz Maciołek
Tomasz Maciołek TomQ-MAG
Łukasz Domeracki
Łukasz Domeracki Domer
Sebastian Szmit
Sebastian Szmit flex1976
Agata Bugorska
Agata Bugorska eveline
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening