SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening, plan do oceny + kilka pytań

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1175

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 376 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 5228
Witam ; ) jako, ze nie mam aktualnie czasu na silownie musze trenowac w domu...moja propozycja to plan treningowy przyczajony w jakimś atlasie kulturystycznym. Jedyne co posiadam aktualnie w domu to...ekspander wiec tylko owy przyrząd musi mi wystarczyc tak wiec wybralem sobie te cwiczenia, ktore najbardziej mi odpowiadają, mialem juz okazję cwiczyc wg tego planu treningowego i ladnie szło, dość konkretny wysiłek + ładna pompa na treningu (o ile sie nie myle dobra pompa sygnalizuje dobrze wykonywane cwiczenia -> mam racje? ) tak więc oto te ćwiczenia :

1.Pompki płasko(dowolna z podanych wersji)-4-5 serii x do zmęczenia-ze zmiennym rozstawem dłoni.
2.Pompki głową w dół(nogi na podwyższeniu-rys.5)-4-5 serii x do zmęczenia- ze zmiennym rozstawem dłoni.
3.Rozciąganie ekspandera za plecami lub Rozciąganie zamocowanego na końcu ekspandera jednorącz stojąc-3-4 serie x do zm.
4.Pompki przy ścianie(rys.2)2-4serii x do zm.
5.Francuskie jednorącz z ekspanderem-3-4serie x do zm.
7.Rozciąganie ekspandera nad głową-3-4 serie x do zm.
8.Rozciąganie zamocowanego na końcu ekspandera do brzucha w siadzie-3-4 serie x do zm.
9. Przysiady(na jednej lub obu nogach)4-6 serii x do zm.
10. Wspięcia na palce(na jednej lub obu nogach)4-6 serii x do zm.



moje pytanie jest takie, jakie przerwy powinienem robić między tymi ćwiczeniami? dodam, iż jestem ektomorfikiem, moim celem jest masa + rzeźba, a że nie mam aktualnie możliwosci skorzystania z silowni musze cwiczyc w domu. Slyszalem ze trening w domu moze byc rownie efektywny co trening na silowni i mozna uzyskac bardzo ladna rzeźbę. Z odżywek jakie zażywam to WPC Ostrowia + GainBolic + CellPump, oczywiscie bialko i gainer wedle zapotrzebowania (dodam, ze nie wierze zbyt w diete, moim zdaniem dobry trening to podstawa, a wielu kolegow nie zachowujac diety wyglada swietnie ;) ). Czy przy treningu Domatora warto stosowac owy CellPump + w/w odżywki? No i czy ewentualnie mozecie dodac cos / zmodyfikowac ten plan?
pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 17217 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86319
Plan bardzo ograniczony, jeśli chcesz kompleksowo pobudzać mięśnie do wzrostu w domowych warunkach to polecam:

https://www.sfd.pl/Plan_treningu_dla_osób_sredniozaawansowanych-t407011.html

Myślę, że dla Ciebie będzie dobry, zakładając że nie jesteś początkującym. Bo chyba nie jesteś

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 376 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 5228
no początkującym nie jestem, bo bardzo często miałem niegdyś do czynienia z treningami siłowymi i rozbudowywaniem mięśni chciałbym jak najładniej w domu się rozbudować, obawiam się, że dostępu do siłowni nie bd miał baaaaaaardzo długo, więc stąd moje pytanie odnośnie jak najlepszego treningu ; )
Teraz pytania :
1.jakie przerwy powinienem robić między tymi ćwiczeniami?
2. czy przy treningu Domatora warto stosowac owy CellPump + w/w odżywki?
3. o ile sie nie myle dobra pompa sygnalizuje dobrze wykonywane cwiczenia -> mam racje?

pozdrawiam ; )

Zmieniony przez - lynczako w dniu 2008-08-11 13:13:15
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 368 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1399
rob tak dlugie przerwy zebys odpocząl, czy to bedzie 1m ,czy 3m to staraj sie wypoczac tak zeby nastepnej serii nie wymuszac, nie oszukiwac powtorzen lub poprostu opadac na podloge,
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 368 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1399
nie doczytalem, trening na rzezbe przerwy do 90s, na mase nawet do 5min, musis sie zastanowic co chcesz robic , ale z profilu widac ze raczej musisz skoncentrowac sie na masie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 376 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 5228
2. czy przy treningu Domatora warto stosowac owy CellPump + w/w odżywki?
3. o ile sie nie myle dobra pompa sygnalizuje dobrze wykonywane cwiczenia -> mam racje?

a te pytania? kurcze, ten plan z ktorego aktualnie korzystam (ten ktory rozpisalem) naprawdę konkretnie potrafi kopnąć, kompletnie opadam z sił + drżenie rąk, ładnie czuć palenie w mięśniach :D
pzdr
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 17217 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86319
1.Pompki płasko(dowolna z podanych wersji)-4-5 serii x do zmęczenia-ze zmiennym rozstawem dłoni. KLATKA
2.Pompki głową w dół(nogi na podwyższeniu-rys.5)-4-5 serii x do zmęczenia- ze zmiennym rozstawem dłoni. KLATKA
3.Rozciąganie ekspandera za plecami lub Rozciąganie zamocowanego na końcu ekspandera jednorącz stojąc-3-4 serie x do zm. KLATKA4.Pompki przy ścianie(rys.2)2-4serii x do zm.
5.Francuskie jednorącz z ekspanderem-3-4serie x do zm. TRICEPS
7.Rozciąganie ekspandera nad głową-3-4 serie x do zm. TRICEPS
8.Rozciąganie zamocowanego na końcu ekspandera do brzucha w siadzie-3-4 serie x do zm. PLECY
9. Przysiady(na jednej lub obu nogach)4-6 serii x do zm. NOGI
10. Wspięcia na palce(na jednej lub obu nogach)4-6 serii x do zm. ŁYDKI

Podsumowanie

Klatka - 14 serii
Triceps - 8 serii
Plecy - 4 serie
Nogi - 6 serii
Łydki - 6 serii.

Widzisz tu jakaś dysproporcję i braki w ćwiczeniu pewnych partii mięśniowych?

Do tego wkonywanie ćwiczeń - do oporu - szybko doprowadzi d ostagnacji. Max 2 miesiące będzie efektywny taki plan, a później mimo że będzie męczący nie będzie przynosił efektów w postaci - progresu.

Co do odżywek i supli w treningu domowym - oczywiście można stosować. Nie widzę żadnych przeciwskazań.

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 376 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 5228
na biceps moge jeszcze dorzucic jakies wolne ciezary, bo wkrotce bede mial hantle dostepne jeszcze brakuje w tym planie (musialem usunac przypadkowo) rozciaganie ekspandera przed sobą. Hmmm no wlasciwie mogę z 2 miechy pocwiczyc na tym, nic innego nie wymyślę aktualnie (glownie brak czasu, praca). A juz w trakcie roku szkolnego postaram się jakąs silkę wykminić
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 17217 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86319
Nie musisz wymyślać. Gotowy plan już Ci podałem. Zroisz jak bedziesz uważał.

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 376 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 5228
Skorzystam Mawashi z Twojego treningu ale jeszcze z miesiąc pociągnę na tym co mam aktualnie + dorzucę eksperymentalnie jakieś ćwiczenia od siebie a potem od razu wg Twojego planu ; ) sogi lecą, dzięki za pomoc
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ciężarki

Następny temat

Ćwiczenia w domu a masa

WHEY premium