SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

TEN-SHIN / Dziennik (TS)/ Trojboj Silowy - metoda 6x6

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 40579

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1341 Wiek 45 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 26265
Tradycyjnie totalna padaka z aktualizacją wpisów w dzienniku ale co się odwlecze to nie uciecze. Więc jedziemy:

Sobota

Martwy Ciąg 70/10, 90/8, 120/6, 140/6x6
Wiosłowanie na maszynie 80/8 95/3x6
Drążek 4x8
Biceps sztanga 35/4x8
Biceps młotki 18/3x8
Uginanie podudzi 102,5/ 3x8

Martwy ciąg – Powtórka ciężaru sprzed trzech tygodni. To był prawdziwy test dla pobudzacza i zgodnie z moimi przewidywaniami zdany na celujący! Moc, siła, skupienie, regeneracja – wszystko na topie. Oczywiście nie obyło się bez małego zamętu. Otóż próbowałem robić ciągi gryfem który ma większą średnicę. Prawdopodobnie jest to gryf który stosuje się na zawodach. Ten, którym robiłem też jest niby olimpijski ale troszkę ma mniejszą średnicę. Już w pierwszej serii czuć było różnicę w chwycie.Na minus naturalnie ale zrobiłem serię.Druga seria to już walka z wyślizgującym się gryfem mimo przechwytu. W trzeciej serii gryf wyślizgnął mi się z dłoni. Normalnie dramat. Zamieniłem więc gryf na ten cieńszy i dokończyłem ciągi z powodzeniem.

Wiosłowanie – energii nie brakowało więc poszło bez problemu.

Drążek – jak wyżej

Biceps sztanga - tylko 35kg więc dałem bicepsowi odpocząć.

Biceps młotki – ciężar mniejszy o 2kg niż przed przerwą.Mimo to wystarczyło, by spompować bica na koniec

Uginania podudzi, brzuch – na dobranoc,z lekkim wysiłkiem i do domu


Zmieniony przez - TEN-SHIN w dniu 2008-03-18 21:34:43

"Nie ruszaj gówna póki nie śmierdzi" - mówi staropolskie przysłowie

http://www.sfd.pl/_TEN-SHIN_/_Dziennik_/_Trojboj_Silowy_-_metoda_6x6-t376521.html
ZAPRASZAM!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1341 Wiek 45 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 26265
No i wypis z dnia dzisiejszego naturalnie:


Przysiad 50/10, 65/8, 80/6, 97,5/6x6
Wolne siady 77,5/4x4
Uginanie nóg 92,5/3x8
Przywodziciele 110/3x8
Brzuch
Wyciskanie na barki 40/8 50/6 60/6

Przysiad – no tu była moc!Żeby każdy mój trening tak wyglądał – tego bym sobie życzył.Było troszkę ciężko ale tylko w ostatniej serii.Nogi mocno spompowane i zmęczone a zwłaszcza lewa noga
Za tydzień, jeżeli nic się nie zmieni to wciągnę nosem 100/6x6.Mam nadzieję...

Wolne siady – jak powyżej. W ostatniej serii, mimo bólu ud poszło chyba najlepiej. Poprosiłem jednego gościa żeby spojrzał w razie, jakbym nie dał rady. Koleś krzyczał na mnie,darł się „dawaj dawaj,ogień!” i poszło lekkim pierdem.To się nazywa aktywna asysta J)

Uginanie nóg,przywodziciele – zakwasy po ciągach nie dały za wygraną więc musiałem się trochę wysilić ale dało radę bez większych problemów

Wyciskanie na barki – zgodnie z zapowiedzią na próbę odpuszczam barki.Zrobiłem tylko tak, asekuracyjnie. Jakby ktoś pytał czy robiłem to z czystym sumieniem mogę powiedzieć że tak Ze spoooorym zapasem. Zobaczymy jak to wpłynie na czwartkowy wycisk.

Powtórka ciężarów sprzed przerwy regeneracyjnej w siadach poszła wyśmienicie. Łatwo nie było ale, o ile dobrze sobie przypominam, było lżej niż przed przerwą. Obym tylko nie popadł zbyt szybko w samozachwyt bo prawdziwy test siły dopiero się zacznie. W przyszłym tygodniu. Ale nie uprzedzajmy faktów bo może coś się jeszcze zmieni. Oby na lepsze.W przyszłym tygodniu z głównych bojów będą znów filmiki!

"Nie ruszaj gówna póki nie śmierdzi" - mówi staropolskie przysłowie

http://www.sfd.pl/_TEN-SHIN_/_Dziennik_/_Trojboj_Silowy_-_metoda_6x6-t376521.html
ZAPRASZAM!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
martwy bardzo piknie! kurde musze was gonic wszystkich
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1341 Wiek 45 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 26265
Wuchta - jak dla mnie Twoje dawki byłyby aż nadto przesadzone No ale jesteś troszeczkę cięższy ode mnie
Ważę 77kg więc akurat 7 capsów po 1,1g jest idealnie wymierzone.

Russell - z moimi ciągami to jeszcze nie koniec Będzie dużo, dużo lepiej czego i Tobie życzę!

Zmieniony przez - TEN-SHIN w dniu 2008-03-18 22:08:26

"Nie ruszaj gówna póki nie śmierdzi" - mówi staropolskie przysłowie

http://www.sfd.pl/_TEN-SHIN_/_Dziennik_/_Trojboj_Silowy_-_metoda_6x6-t376521.html
ZAPRASZAM!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 7667 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 81617
Tak. Asysta to posstawa. Ostanio czułem moc. Więc założyłem 110 kg do siadów. Koleś mi przyasekurował. Nawet mnie nie dotknął. Ale bez niego nie zrobiłbym zapalanowanych powtórzeń.

Przy Martwym używasz pasków?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Senegroth POWERLIFTING
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 9543 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 61854
Kura nie obrażaj NAS, trójboistów Pasków to się używa przy dociąganiu ale to też ostateczność

PS: Ten nie musisz ciągów robić nachwytem. Z czystym sumieniem możesz wejść na chwyt przemienny.

Zmieniony przez - Senegroth w dniu 2008-03-19 09:53:29
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ja powyzej 140 to tez stosuje chwyt przemienny, a przy siadach tez prosze o asekurejszyn
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Senegroth POWERLIFTING
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 9543 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 61854
I pomyśleć, że ja przez dwa lata robilem siady bez asekuracji na powierzchni 1,5m kwadratowego z przodu mając kaloryfer a za sobą drzwi a te dociskania na 120kg bez asekuracji....a potem turlanie po brzuchu....to były czasy. Ale co Cię nie zabije to wzmocni
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 2414 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 10933
Też kiedyś będę robił ciągi 140 6x6 Siady robię czystą progresją, naprzemian z jakimiś 3x3(coś w tym stylu) naprawdę różnie to robię.

Muszę powiedzieć, że robię już ciągi 6x6 z 2,3 miechy i siła idzie dość ładnie, ale coś kosztem czegoś. Metoda nie jest łatwa, jest bardzo wyczerpująca.

Cóż Mam Napisać, Że Jestem Bardzo Silny, Nie Dopiero Do Tego Dążę.....

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1341 Wiek 45 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 26265
Używam pasków czasami. Chwyt mam kurde tragiczny.Mowa również o przechwycie . 140kg i więcej tylko przechwytem robię. Wracając do tego feralnego gryfu to mimo przechwytu wyślizgiwał mi się z rąk. Po prostu brakowało przyczepności do dłoni.Próbowałem z paskami ale mam paski skórzane i ślizgały się po gryfie.

Co do asekuracji to tylko czasami proszę o zerknięcie ale zabraniam stania za moimi plecami i wyciągania rąk w moim kierunku(albo sztangi) bo potem nie wiem, czy ktoś pomagał czy nie. Poza tym okrutnie mnie to rozprasza bo jakbym się,dajmy na to w siadach, wywrócił do tyłu to mógłbym komuś krzywdę zrobić.Zawsze mówię że "dwa kroki do tyłu i bez paniki, pomóż wtedy kiedy głośno krzyknę a tak to nie dotykać!"

"Nie ruszaj gówna póki nie śmierdzi" - mówi staropolskie przysłowie

http://www.sfd.pl/_TEN-SHIN_/_Dziennik_/_Trojboj_Silowy_-_metoda_6x6-t376521.html
ZAPRASZAM!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

FBW czy 1x5

Następny temat

Czy tak można.....???

WHEY premium