SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Od lekkoatlety, przez trójbój do kulturysty amatora?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 681

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

Mężczyzna

Wiek

17

Waga

90

Wzrost

185

Cel treningowy

masa/redu?

Staż treningowy na siłowni

14 mc

Uprawiane inne sporty

LA

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

full osprzęt siłownia

Dieta

3,5 kcal, 180b,450w,100t

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

brak

Zażywane suplementy

białko

Ostatnio przerabiany plan

FBW

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

130/152,5/102,5
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 62
Cześć,



Mam na imię Damian, mam 17, prawie 18 lat. Od 4 klasy podstawówki ,aż do 3 klasy gimnazjum - mniej lub bardziej przykładnie - trenowałem lekkoatletykę, konkretnie sprinty&sztafety na 60/100/200 m, skok w dal, skok w wzwyż. Pod koniec 3 klasy - po zakończeniu sezonu - podziękowałem trenerowi za współpracę i zdecydowałem rozpocząć pracę nad sylwetką na siłowni.

Gdy pierwszy raz przyszedłem na siłownię ważyłem około 68-70 kg, miałem 27 cm w obwodzie ramienia, sylwetka typowo lekkoatletyczna - chudy, zwinny, skoczny.
Słowem o rekordach.
Płaska : 60 kg
Przysiad : 50 kg
Martwy ciąg : nie wykonywałem, bo nie umiałem ;p

Po 14 miesiącach treningu siłowego na wadze około 88-90 kg, 38 cm w obwodzie ramienia.
Sylwetka podlana, lekkoatletyczny 6-pak zniknął wraz ze zwinnością i przyspieszeniem.
Mimo wszystko przybyło siły, na której najbardziej mi zależało.

Aktualne rekordy:
Płaska : 102,5 kg ( cel na 2016 : 100 kg )
Przysiad : 130 kg ( cel na 2016 : 125 kg )
Martwy 152,5 kg (cel na 2016 : 150 kg )



Przed przejściem do sedna posta jeszcze o diecie i treningu.

Praktycznie od początku ćwiczę fbw, ułożonym z ulubionych i najlepiej odczuwalnych przeze mnie ćwiczeń, jednocześnie opartych o plan Sakera.
Dla głównych bojów 3-4 serie wstępne, następnie system 6/4/2 ( piramida ), pozostałe ćwiczenia w zakresie 8-10 powtórzeń i 3 seriach roboczych.

Około 3500 kcal, 180b, 450w, 100t, z czego 1,2k regularnie od paru dni wlatuje z szejka. W razie potrzeby dodatkowy szejk z białkiem.


Przechodząc w końcu do sedna sprawy.

Nie wiem co dalej. Z jednej strony chciałem windować wyniki w bojach, a z drugiej, nie chcę podchodzić pod ulańca, a podtrzymywać w miarę estetyczną sylwetkę.
Próbuję założyć sobie cele na nadchodzący rok, ale nie potrafię się określić, w jakim kierunku powinny one iść.

Liczę na konstruktywną krytykę oraz rady od dużo bardziej doświadczonych i zaawansowanych sportowych świrów :)


Pozdrawiam,

Damian
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 357 Wiek 35 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 6182
Poczytaj w podpiętych treningach 15-10-5 Wodyna plus interwały w dni nietreningowe ;p na mnie sie sprawdza , siła idzie w gore obwody spadaja


Zmieniony przez - Kozisław w dniu 2016-12-23 10:09:57
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1013 Napisanych postów 5401 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 136804
To samo chcę powiedzieć: bez sensu na Twoim poziomie zaawansowania jechać 6-4-2, buduj wytrzymałość siłową przez zwiększenie objętości treningowej, większe zakresy powtórzeń. 15-10-5 sprawdziłby się idealnie albo jakiś split od Thibadeau Christiana. Do tego sprinty albo jakiś kompleks sztangowy na koniec treningu siłowego-na dopalenie. O diecie nie wspominając. Ogólnie progres kozacki, normalne że podlało, bez lat treningu i dobrego koksu nie zrobisz masy bez podlewania. Po prostu dodaj do swoich aktywności cokolwiek poza siłownią: rower downhillowy, piłka z kumplami, koszykówka, pływanie, musisz robić coś poza tą siłką bo zdziadziejesz

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Wpisz w wyszukiwarce "Crossfit jako uzupełnienie treningu kulturystycznego". Tam wrzucałem przykładowe plany, którymi można wzbogacić siłówkę.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Góra dół

Następny temat

Plan do Oceny

WHEY premium