SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

TEN-SHIN / Dziennik (TS)/ Trojboj Silowy - metoda 6x6

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 40294

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1341 Wiek 45 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 26265
Witam!
Pora na wypis z wczorajszego trenignu ciągów:

Martwy Ciąg 75/8, 100/6, 130/6x6
Pendlay Rows 80/8, 90/3x6
Drążek 3x8
Biceps sztanga 40/3x8
Biceps młotki 18/3x8
Uginanie nóg 97,5/5x5

Martwy Ciąg - +5kg - zgodnie z zaleceniem Senegrotha zaczynałem start z dupą niżej niż zwykle.Wyglądało to trochę jak siady ze sztangą w rękach.Cholernie ciężko szło wstawanie ale dociągnięcie już lekko.Tutaj winę ponoszą wciąż słabe nogi w porównaniu do ciągu.Byłem w stanie poprawnie wykonać 4 serie które i tak mnie potwornie zmęczyły.Potem już większość pracy przejęły prostowniki.Podejrzewam, że póki nie wzmocnię siadu to lepiej nie będzie.Okazało się też że 3 minuty przerwy to za mało - przed ostatnią serią zrobiłem sobie 5 minut

Pendlay Rows - byłem wykończony ciągami i nie przyłożyłem się zbytnio do tego ćwiczenia.Wiem,że niewiele tygodni zostało do końca ale zmienię to ćwiczenie na wiosłowanie siedząc na maszynie.Po ciągach prostowniki zmęczone okrutnie i utrzymanie się w mocnym pochyle ze sztangą to spory wysiłek.

Drążek - Tylko 3 serie.Zmęczenie po ciągach było wciąż odczuwalne.

Biceps sztanga,biceps młotki - ciężary te same.Odpocząłem trochę po ciągach więc robiło się dobrze.Biceps dostał za swoje choć nie specjalnie przepadam za robieniem bicepsa.W związku z tym uginania ze sztangą tylko 3 serie

Uginanie nóg - +2,5kg - czuć że jest ciężar.Może to przez zmęczone po ciągach?Połączyłem to ćwiczenie ze spięciami brzucha w superserię.


Znów nie mogę zaliczyć treningu do udanego. Rozleniwienie spowodowane dniem wolnym spędzonym w większości na kanapie nie jest specjalnie energetyzujące.Po ciągach myślałem już o pójściu do domu. Miałem nie wydawać kasy na duperele ale chyba zainwestuję w jakiś pobudzacz treningowy.Wolałbym zainwestować w BCAA i n-acetyl-l-glutamine.Może ktoś zna coś ciekawego na kopa przedtreningowego? Najlepiej w tabletkach - mam dość mieszania prochów po których atakuje mnie sraczkaNo i żeby było bez kreatyny!

"Nie ruszaj gówna póki nie śmierdzi" - mówi staropolskie przysłowie

http://www.sfd.pl/_TEN-SHIN_/_Dziennik_/_Trojboj_Silowy_-_metoda_6x6-t376521.html
ZAPRASZAM!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 49 Napisanych postów 5025 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 44469
coffeina (lub kawa) + aakg lub

lub boostera bez kreatyny:
aero2 z Bx
White Flood
NITROUS z syntrax
Pump Juice

dużo tego

z kreatyną to Shock therapy mogę polecić cena/jakość

Sama kawa + aakg też daje fajne połączenie (to czasem w przerwach między cyklem)

--=Zanim zadasz kolejne pytanie na forum=--
http://www.sfd.pl/Pierwsza_Wizyta_Jasia_na_FORUM-t355004.html

"Jak nie wiesz to się dowiedz, wpierw pomyśl potem powiedz..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Senegroth POWERLIFTING
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 9543 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 61854
Ten co do ciągów to proponuję tak. Ten cykl dokończ po swojemu a w offseasonie poprawimy technikę. Zaczniemy od małych ciężarów(100/6x6) i co tydzień będziemy dodawać co 2,5kg. Pół roku i będziesz śmigał 6x6 na 150 super techniką

Zmieniony przez - Senegroth w dniu 2008-02-10 13:20:15
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1341 Wiek 45 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 26265
Cześć!
Jutro wtorek a więc dzień barków i siadów.
Jak napisałem wcześniej,zrobię filmik z siadów ze zbliżeniem na same nogi żeby można było zweryfikować głębokość i pracę nóg.
Będzie też nowość - zamiast siadów przednich zrobię,jak radzi Senegroth, wolne siady klasyczne czyli zejśćie z ciężarem ok. 5 sekund,zatrzymanie i dynamiczne wstanie.Wolne siady będą robione systemem 4x4.Na początek myślę 70kg założę.Z tego ćwiczenia również wrzucę filmik.

King - myślisz że jedna tabletka z 200mg kofeiny plus aakg przed treningiem da solidnego kopa?

"Nie ruszaj gówna póki nie śmierdzi" - mówi staropolskie przysłowie

http://www.sfd.pl/_TEN-SHIN_/_Dziennik_/_Trojboj_Silowy_-_metoda_6x6-t376521.html
ZAPRASZAM!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 49 Napisanych postów 5025 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 44469
TEN-SHIN co do koffeiny to zależy jak na nią reagujesz?


pijesz kawę codziennie? nie sypiasz po niej?
wypróbuj reakcję organizmu, kolega po szklance kawy lub tigera trzęsie nim, i ma zawroty głowy!

co do AAKG to z OLIMP (5 caps) min, dużo zależy od wagi

na początek powinno być ok

--=Zanim zadasz kolejne pytanie na forum=--
http://www.sfd.pl/Pierwsza_Wizyta_Jasia_na_FORUM-t355004.html

"Jak nie wiesz to się dowiedz, wpierw pomyśl potem powiedz..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1341 Wiek 45 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 26265
Z lekkim poślizgiem wrzucam wypis z wczorajszego treningu:

Wyciskanie na barki 55/8, 65/6, 87,5/6x6
Przysiad 65/8, 75/6, 92,5/6x6
Wolne siady 70/4x4
Uginanie nóg 87,5/3x8
Przywodziciele 100/3x8
Brzuch

Wyciskanie na barki - +2,5kg - jest dobrze.Póki jest progres nie ma się o co martwić.Schody powinny się zacząć gdzieś koło 100kg

Przysiady - +2,5kg - oj ciężko było, ciężko...Nogi chyba nie zdążyły odpocząć po sobotnich ciągach przy których zaczynałem ruch z głębokiego siadu.Zwłaszcza czułem mocno dwugłowe.Nawet przy rozciąganiu zakwasy dawały się mocno we znaki a pierwsza seria byłą taka dość niepewna.Z ostatniej serii wrzucam filmik:
www.video.google.pl/videoplay?docid=-59438525252793331

Fatalne ujęcie trochę, myślałem że będzie lepiej.Niestety z tej perspektywy nie da się zobaczyć jak to wygląda z głębokością siadu.

Wolne siady - ćwiczeniem tym zastąpiłem siady przednie za namową Senegrotha. Na próbę 70kg było ale na następnym treningu dołożę spokojnie 5 kg.Tutaj ujęcie jest doskonałe.Będę miał przykład jak na następnym treningu siadów ustawić aparat
W ogóle zejście powinno być około 5 sekund.Tutaj jest jakieś 3 ale za to w ostatniej serii na bank każde powtórzenie było z co najmniej 5 sekundowym zejściem.Muszę za tydzień zwrócić na to uwagę i będzie git!No i oczywiście filmik z 3 serii:




Uginanie nóg, brzuch, przywodziciele - nie ma co się rozpisywać.Sensacji nie było

"Nie ruszaj gówna póki nie śmierdzi" - mówi staropolskie przysłowie

http://www.sfd.pl/_TEN-SHIN_/_Dziennik_/_Trojboj_Silowy_-_metoda_6x6-t376521.html
ZAPRASZAM!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1341 Wiek 45 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 26265
Senegroth - trzeba popracować nad ciągami ale sam wiesz że z mojego głębokiego startu niewiele wyjdzie póki nie wzmocnię nóg.Także troszkę trzeba będzie poczekać.
Przeczytałem gdzieś że zamierzasz poprowadzić dziennik z przygotowań do AMP - doskonały pomysł A na MP do Białegostoku się wybierasz?

King - kawę piję ale zwykle bezkofeinową.Jak wypiję taką z kofeiną(jedna łyżeczka) to nie mam problemów z zaśnięciem.Kupię jakąś kofeinę i po prostu sprawdzę jak na mnie zadziała.Ile to będzie w przełożeniu na łyżeczki kawy 200mg kofeiny?A co do aakg o olimpowskie trochę kosztuje tutaj w anglii.Wykopię coś innej firmy 3000mg chyba styknie.Może znajdę jakiś ciekawy mix np arginina z cytruliną albo ornityną czy coś w tym stylu...

"Nie ruszaj gówna póki nie śmierdzi" - mówi staropolskie przysłowie

http://www.sfd.pl/_TEN-SHIN_/_Dziennik_/_Trojboj_Silowy_-_metoda_6x6-t376521.html
ZAPRASZAM!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 49 Napisanych postów 5025 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 44469
co do kofeiny to nie ma problemu, kawa czy tabletki, niektórzy nie lubią kawy

co do AAKG to ja szamam z olimpu, oczywiście może być to arginina&cytrulina

ja samego olimpu łykam 6250 mg argininy i tyle na mnie działa, po jakimś czasie organizm się przyzwyczaja, jednak nie widze sensu dawać więcej

odpowiednia technika i posiłek przed treningiem i jest fajnie

co do $ to rozumiem, może zastanów się nad przesyłką z Polski, wtedy zakup większej ilości byłby opłacalny?
Nie wiem jak jest z suplementacją w UK więc tutaj nie pomogę

--=Zanim zadasz kolejne pytanie na forum=--
http://www.sfd.pl/Pierwsza_Wizyta_Jasia_na_FORUM-t355004.html

"Jak nie wiesz to się dowiedz, wpierw pomyśl potem powiedz..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1341 Wiek 45 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 26265
Tutaj mam spory wybór - idealnie jak na moje potrzeby.Węgle,białko, rzadziej jakiś specjalny towar typu stack, także daje radę.Nie kupuję wszystkiego na raz tylko konkretnie - jak mi czegoś braknie dlatego zamówienia z polski raczej w grę nie wchodzą.Zakombinuję jednak z tą kofeiną i aakg.Kupię coś taniego i w niewielkiej ilości tak na próbę

"Nie ruszaj gówna póki nie śmierdzi" - mówi staropolskie przysłowie

http://www.sfd.pl/_TEN-SHIN_/_Dziennik_/_Trojboj_Silowy_-_metoda_6x6-t376521.html
ZAPRASZAM!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1341 Wiek 45 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 26265
Aha - bo bym zapomniał.Muszę rozejrzeć się jeszcze za czymś na regenerację.Jest coraz ciężej a objętość treningu dość spora.Myślałem o n-acetyl-l-glutaminie i bcaa ale coś spróbuję jeszcze ekstra wykopać co by współdziałało.

"Nie ruszaj gówna póki nie śmierdzi" - mówi staropolskie przysłowie

http://www.sfd.pl/_TEN-SHIN_/_Dziennik_/_Trojboj_Silowy_-_metoda_6x6-t376521.html
ZAPRASZAM!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

FBW czy 1x5

Następny temat

Czy tak można.....???

WHEY premium