SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Suplementacja na urlopie

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 338

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 141 Wiek 28 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2842
Cześć jadę na urlop za granicę i w tym czasie chce zrobić totalny reset od treningów. Suplementuje na stałe kreatynę i beta alanina 5g dziennie. Jak myślicie zrobić przerwę suplementacji w tym czasie ? Nie za bardzo chce mi się zabierać ze sobą suple. Czy lepiej nie przerywać ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Banan BOSS FORUM Administrator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11391 Napisanych postów 72666 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 958439
Oczywiście większość racjonalnie myślących i trenujących osób napisze Tobie, abyś zrobił przerwę od suplementów na czas urlopu. Od tego właśnie między innymi jest przerwa wakacyjna, wyjazd, aby odłączyć głowę od codziennych spraw, problemów, treningów, rutyny, rygoru, dokładności, systematyczności (np. pór brania określonych suplementów itd.)

Polecamy również: Trening na urlopie - co i jak ćwiczyć na wakacjach?


Sam też tak podchodzę do wakacji, jadę się tam wyluzować, odpocząć, zregenerować - chociaż to nie zawsze wychodzi, wracamy bardzo często zmęczeni po urlopie bardziej , niż przed jego rozpoczęciem...Jednak jeśli to był jeszcze aktywny wypoczynek, np. aktywny wyjazd w góry, to w pełni zrozumiałe. Nie biorę ze sobą wtedy żadnych suplementów, witaminy, czy innych środków. Czasem zabierałem odżywkę białkową, ale najczęściej kończyło się tym, że nawet jednej porcji nie wypiłem,a straciłem tylko miejsce na małe opakowanie odżywki + shaker, w bagażu.

Oczywiście znam fanatyków, którzy lecą na urlop i tam codziennie trenują, trzymają michę, pilnują środków i suplementów - wszystko tak samo, jakby byli w miejscu zamieszkania. Ok rozumiem to , jak np. osoba taka ma za 1-3 tyg swoje najważniejsze zawody w karierze i szykowała się do nich wiele miesięcy, wszystko inne to po prostu "chora głowa " , która po 2-3 dniach odpoczynku zacznie świrować, że "widzę spadki", że "wodą podszedłem", że "nabicie spadło" itd itp. tego się już niestety wyleczyć nie da tak łatwo.

Na koniec wspomnę, że sporo zależy też o czasie trwania urlopu, jaki był on długi. Bo jak standardowe 1-2 tyg - to jak wyżej, ale jakby miał to być np. wielomiesięczny wyjazd ale a'la urlop, to już oczywiście inna sprawa i wtedy trzeba byłoby to jakoś zbalansować.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12043 Napisanych postów 160461 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234464
Witaj.
Ja właśnie taki okresy wakacyjne jak wyjazdy paru dniowe wykorzystuje do tego aby odpoczywać od treningów od suplementacji od diety tak więc na te parę dni jak nie weźmiesz ze sobą podstawowych supli kreatyny i tak dalej to nic złego się nie stanie. Oczywiście jeżeli nie zamierzasz dość mocno lecieć z używkami typu alkohol i tak dalej bo tutaj faktycznie witaminy i minerały podstawowe mogą się wtedy przydać bo drugiego Czy trzeciego dnia imprezowania możemy się zdziwić,jak nas skurcze nieco ponad wykręcaja%)

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Szacuny 14678 Napisanych postów 53193 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400707
Możesz zrobić reset od supli. Nie zaszkodzi Ci.

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2646 Napisanych postów 13588 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 469233
Cześć. Śmiało rób przerwe od tych suplementów i wgl sobie tym nie zaprzątaj głowy, jak przez tydzień czasu nie będziesz tego brał to zupełnie nic się nie stanie. Wakacje słuzą Nam do odpoczynku tak więc odpoczywamy od wszystkiego a przynajmniej ja tak do tego podchodzę , tydzień czasu w skali całego roku nie przyniesie Nam żadnych szkód a wręcz korzyści :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2478 Napisanych postów 5800 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 106172
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12043 Napisanych postów 160461 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234464
dokladnie:)
ja kiedys za mlodu wozilem torbe klamotow rozne puszki itd. Pozniej w praktyce okazalo sie, ze praktycznie 80% nie ruszona przez caly urlop bo nawet mi sie nie chcialo szejkow robic%) zostawmy takie zabawy zawodowca, gdzie faktycznie liczy sie kazdy detal :) dla nas nie bedzie mialo to kompletnie znaczenia, chyba, ze bedziesz zadreczal sie psychicznie i popsujesz sobie w ten sposob wakacje%) to wez co musisz i tyle. Ja zawsze robie sobie off od wszystkiego. Po tygodniu twoj organizm sie nawet nie skapnie, ze czegos nie brales

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6269 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754787
Suplementy to nie leki, żeby w ogóle zastanawiać się nad tego typu zagwostkami. Te kilka dni nie będzie miało żadnego znaczenia w kwestii ogólnych wyników. Nigdy bym nie pomyślał, żeby brać ze sobą np. za granicę jakiejkolwiek suplementy diety. Szczególnie jeżeli bym się wybierał na all inclusive. Być może jeszcze bym się zastanowił, nad odżywką białkową, w sytuacji, gdybym jechał gdzieś pod domek bez opcji z posiłkami. Wtedy, jak najbardziej może się przydać. Chociażby jako fajny dodatek do owsianki.

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Suplementacja na redukcji

Następny temat

Odżywka białkowa - najlepszy smak

WHEY premium