SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Strict Curl - wycwiela

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 14705

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 867 Napisanych postów 1054 Wiek 1 rok Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 12442
Wycwiel napisz coś więcej o Twoim podciąganiu. Wrzuć jakieś filmiki. Dla mnie temat ciekawy gdyż ja swoją siłę na bica czerpię właśnie z podciągania i teraz przygotowując się do mistrzostw robię jeden rodzaj podciągania dla mocnego zaangażowania bicepsów.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7305 Napisanych postów 12498 Wiek 65 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 87777
Tez mi się wydaje że podciąganie będzie dobre w przygotowaniu zarówno bicepsów jak i chwytu .
Te uchwyty są ustawione gdzieś tak pod kątem 45 - 50 stopniami i nie" wykręcają " mi nadgarstków przez co moge dłuzej powisieć bo w samym podciąganiu to słabiutki jestem . Robię 3 serie 14,13 i 12 powt. siłowych na dośc długich przerwach z tym ze przerwy wypełniam spinaniem brzucha na maszynie . A robiąc bica to robię w superseriach z tricepsem bo też szkoda czasu .Modlitewnik łączę z poręczami a sztangielki z wyciągiem
Postaram się coś nagrać .
A w sobotę planuje stoczyc bitwe z 52,5kg przy ścianie


Zmieniony przez - wycwiel w dniu 2023-09-14 19:25:58
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 867 Napisanych postów 1054 Wiek 1 rok Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 12442
Powiem jak to u mnie było jak pierwszy raz próbowałem bicka przy ścianie. Wtedy przez ponad rok nic bicepsa nie ćwiczyłem tylko podciagalem się na wąsko na drążku nachwytem z obciążeniem i trening kończyłem na 50kg. Wtedy gdy spróbowałem bicka przy ścianie to skończyłem na 68kg. Miałem za słabe nadgarstki bo by poszło by pewnie więcej. Teraz ćwiczę tylko podchwytem na wąsko i każde powtórzenie z przytrzymaniem 2-5s z brodą nad drążkiem. Mocno czuć napięcie bicepsów. U Ciebie jest już dużo powtórzeń, więc bym proponował ćwiczyć Ci z przytrzymaniem. Będziesz robił dużo mniej powtórzeń ale progres będzie lepszy. Jak dojdziesz do 8 powtórzeń to już trzeba zacząć dokładać obciążenia.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 867 Napisanych postów 1054 Wiek 1 rok Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 12442


?si=TeTllUfQjfvLAKKv
3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7305 Napisanych postów 12498 Wiek 65 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 87777
Ładnie ale mi by takie podciąganie zabiło łokcie i nadgarstki .
Dla mnie najbezpieczniejszy chwyt to neutralny .
A co do wyniku to spokojnie pobawie się bo lubie atmosfere zawodów a co z tego wyjdzie zobaczymy jak się uda zrobić wynik to jeszcze lepiej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 867 Napisanych postów 1054 Wiek 1 rok Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 12442
Spokojnie, myślę że jeszcze dużo chmielu musi przepłynąć przez Twoje podniebienie za nim byś zaczął dokładać obciążenia. Dla mnie jest to bezpieczniejsza wersja bo zakładam mniejsze ciężary i jest po części ćwiczeniem izolacyjnym a mocno działa na bicepsy. Mam starą kontuzję przedramienia, która ostatnio mocno daje znać o sobie dlatego mało robię klasycznego uginania na biceps i szukam jakiejś alternatywy.
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7305 Napisanych postów 12498 Wiek 65 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 87777
No ja akurat mam wiele do nadrobienia w treningu bicepsa więc wziąłem się za klasyczne uginanie
Dzisiaj trening WW więc wykorzystam rozgrzane łokcie do zrobienia uginania z łamaną sztangą .
Poleci 45kg x 8 , 50kg x 6 , 55kg x 2 i 52,5kg przy ścianie jak się uda to będzie to moja nowa życiówka
Jak będzie na treningu iti to będzie nagranie
Przenoszę tu z tematu o pompkach i WW moje podciąganie bo bardziej tu pasuje nie tylko ze względu na ilości ale i formę ruchu .
Podciągam się teraz raz w tygodniu w 3 seriach i będę tu dorzucał tygodniówki .
Od początku roku wykonałem 1 150 + 39 = 1 189 powt.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 867 Napisanych postów 1054 Wiek 1 rok Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 12442
Czekam na filmiki z podciągania że by Cię móc pochwalić lub .....hahaha
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 4592 Napisanych postów 7260 Wiek 42 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 39677
Wycwiel, ja to bym widział twój trening tak 2 razy w tygodniu, 1 trening lekki a drugi trening ciężki tak żeby bicepsów nie zajeżdżać, między treningami odstępy na regenerację tak z 3 dni. 1 trening robić więcej powtorzen np przy ścianie rozgrzewka i serię główne 4 x 10, potem robisz to samo na siedząco a na koniec z 2 serię stojąc bez ściany z bujaniem, natomiast drugi trening rozgrzewka i serię główne 4 serię po 5 nastepnie na siedząco 4 serię po 5 i na koniec z 2 serię albo na stojąco z bujaniem po 5 albo hantelki tak żeby był pełny ruch, żeby po treningu na siedząco biceps rozciągnąć na koniec


Zmieniony przez - goldberg1982 w dniu 2023-09-16 16:25:18
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7305 Napisanych postów 12498 Wiek 65 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 87777
Goldi wielkie dzięki ale to co mi proponujesz na ta chwilę dla mnie to za dużo .
Jak wiesz muszę dbac o nadgarstki bo pompki wiadomo .
Nie odpusze ich w połowie drogi .
Wiadomo w Truynov" dorzucę " się do drużynówki na ile będę mógł najwięcej .
Moje bice nigdy nie dostały w pierdziel więc spokojnie
Iti był na treningu więc czekamy na film no poszła życiówka 52,5kg ale nie była lekka tak jak 50kg
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Double Progression - Zasady

Następny temat

Trening fbw do oceny

WHEY premium