SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Słaby biceps proszę o pomoc

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1766

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 218
Witam.
Wiek:17
waga 70kg
staż treningowy: 8 miesięcy
Mam problem ze wzrostem siły bicepsów a mianowicie prawie od początku mojej przygody z siłownią biceps robie tym samym ciężarem gdyż nie daje rady gdy zwiększam obciążenie. Wszystkie inne partie poszły ładnie ( jak dla mnie). Z początku myślałem, że to przez to, że pare lat temu złmałem rękę w nadgarstku i przy ćwiczeniu gryfem łamanym odczuwam ból, lecz to chyba do końca nie jest to. Czy ktoś z Was miał podobny problem? Jeśli tak to jak temu zaradzić?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 43 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1630
Myślę, że warto zwrócić też uwagę na technikę. Ja na początku robiłem szybkie powtórzenia zwłaszcza na redukcji, teraz zwolniłem tempa tzn. staram się zdecydowanie podnosić cięzar np. cwicząc z gryfem i wolniej opuszczać kontrolując ciężar ale nie do przesady bo takie wolne ruchy mogą strasznie skatować łapke...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 142 Napisanych postów 2284 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 24765
Byc może zacząłeś zbyt ostro z samego początku. Tym samym przetrenowałeś biceps. Stąd brak efektów.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 127 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 5131
A jak do tej pory bicepsa ćwiczyłeś,może tam tkwi błąd

"Tyle jesteś wart, ile sam od siebie możesz dać"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 218
Robie 3 ćwiczenia po 3 serie 12 10 8 powt.
1. uginanie ramion z gryfem łamanym stojąc( i tu jest największy zastój... zaczynam od dychy na strone i max co mogę dołożyć to 1kg na strone co serie żeby zrobić pełne powtórzenia bo inaczej nie daje rady i tak od dłuższego czasu...)
2. uginanie ramion ze sztangielkami stojąc(supinacja) bądź siedząc.
3. Modlitewnik - gryf łamany lub sztangielki

Do tego dodam iż po gryfie łamanym strasznie boli mnie nadgarstek (ten ktory byl zlamany). Jeśli wiecie jak to przezwyciezyc to rowniez bede wdzieczny.

Zmieniony przez - Filipz4 w dniu 2010-04-18 09:47:48
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 218
up.
Znajdzie sie ktoś, kto pomoze?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 58 Napisanych postów 6529 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 36902
Spróbuj robić tylko jedno ćwiczenie - uginanie ze sztangą. Co serię progresja, i powiedzmy 6 góra 8 powtórzeń. 6 serii. Powiedzmy 8/8/6/6/4/4. Pierwszą serię zrób takim ciężarem żebyś ledwo poczuł, do reszty doładaj po trochu. W ostatnich nawet nie musisz kończyć - ale nie dochodź do nieudanego powtórzenia.

Ulubieńcy - Wikibokser, ten od Yiu-Tubitsu, Sensei(99999), Jarzyn, Jaguar, Frosti

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 212 Wiek 36 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 6459
proponowalbym dokladnie to co kolega zmniejsz ciezar, progresja ale raczej 12/10/8/6.
Zblokowany jestes psychicznie a nie fizycznie. Pzdr

Nothing is over till it's over!
It dosen't matter how much you hit it matters how much you can get

http://www.sfd.pl/[BLOG]_xpressed_po_przerwie_2015-t1089360.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 58 Napisanych postów 6529 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 36902
Może być i taka. Chociaż raczej dałbym 10/8/6/4 i ewentualnie inne ćwiczenie już typowo masowo Niech poczuje ciężar, do tej pory podnosił ciężar najwyżej na 8 powt, teraz spróbowałby na 2x mniej Fajne uczucie by go spotkało

Tylko oczywiście bez szarży, i solidna rozgrzewka. Nie chcesz zerwać sobie bicepsu na starcie.

Ulubieńcy - Wikibokser, ten od Yiu-Tubitsu, Sensei(99999), Jarzyn, Jaguar, Frosti

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 15
weź drążek i przymocuj do niego 2 baniaki 5l z woda jeden po jednej a drugi po drugiej stronie i stojąc podciągaj to w ten sposób żeby mieć jak najbardziej napięte mięśnie (sposób sprawdzony).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 58 Napisanych postów 6529 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 36902

Ulubieńcy - Wikibokser, ten od Yiu-Tubitsu, Sensei(99999), Jarzyn, Jaguar, Frosti

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 212 Wiek 36 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 6459
albo powiedz mamie żeby kupiła dwa worki ziemniaków tez można nosić, i moze mama tez zlapie forme ale na powaznie to skup sie na tym co juz przeczytales wczesniej

Pzdr

Zmieniony przez - xpressed w dniu 2010-04-20 09:31:50

Nothing is over till it's over!
It dosen't matter how much you hit it matters how much you can get

http://www.sfd.pl/[BLOG]_xpressed_po_przerwie_2015-t1089360.html 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

wysmuklenie i ujedrnienie glownie partii ciala

Następny temat

FBW - Do spr.

WHEY premium