SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Rozpiska na mase

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1615

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 174 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1337
Cześć prosiłbym Was żebyście ocenili i ew. poprawili mój plan treningowy więc:

Pon:
Klatka dolne partie+bic

Klatka:

1.Wyciskanie na ławeczce poziomej 3x 12 , 12, 10
2.Wyciskanie na skosie w dół 3x 12,12,10
3.Rozpiętki skos dół 3x 12,10,10
4.Przenoszenie sztangi 3x???? Tak czy nie?

Bic:

1.Unoszenie sztangielek supinacja nadgarstka 3x 12,12,10
2.Unoszenie sztangielki młotkowo 3x12
3.21 (siódemki) 3x

Wt:

Plecy+tric

1.Martwy ciąg 3x10
2.Wiosłowanie sztangą w opadzie 3x10
3.Wiosłowanie sztangielką 3x10
4.Podciąganie się na drążku szerokim nachwytem 3x max

Czw:

Klatka górne partie+bic

Klatka:

1.Wyciskanie skos góra 3x 12,12,10
2.Rozpiętki skos góra 3x10
3.Wyciskanie sztangielki 3x10

Bic:

To co w poniedziałek tylko zamiast unoszenia w oparciu o kolano zastępuję unoszeniem młotkowo

Piątek:

Nogi+barki

Nogi

1.Przysiad ze sztangą 3x10
2.Wspięcia na palcach ze sztangą 3x12
3.Wyprosty nóg 3x10

Barki:

1.Wyciskanie sztangielki nad głową 3x12
2.Wyciskanie sztangi zza karku 3x10
3.Unoszenie sztangielek bokiem 3x10

I teraz mam dylemat zamienić trening wtorkowy na piątkowy?
W szkole mam na siłowni wyciągi na plecy, a w domu nie.

Proszę Was o pomoc

Pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
Piotr100

"co z tą masą tzn dobrze , że idzie do przodu, ale troszkę tłuszczyku na brzuchu zawsze wejdzie"

To normalne i nie da sie tego uniknąć , MASA na ten moment przyjdzie czas bedziesz redukował ale nie zaptrzaj sobie glowy milionami pomyslow i rozwazan tylko RÓB TO CO JEST DZIS
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
Piotr100

Dla kogo ten plan twojego kolegi , brata ???

zapoznaj się z regulaminem bo nikt ci nie pomorze , wypełnij ankietę w dziale byśmy mogli wiedzieć o tobie minimum potrzebne do pomocy tobie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 174 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1337
Płeć : Mężczyzna

Wiek : 17 lat

Waga : 84kg

Wzrost : 183 cm

Cel treningowy : masa

Staż treningowy na siłowni : z przerwami około 3 lat

Uprawiane inne sporty : Brak

Dostęp do sprzętu: ławka wszystkie skosy, hantelki,gryf prosty,gryf łamany,drążek,ekspander


Dieta : Jest

Przeciwskazania medyczne :Brak

Zażywane suplementy : bcaa, cell pump

Ostatnio przerabiany plan: masówka z mniejsza ilością powtórzeń

Ciężary w podstawowych ćwiczeniach (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc):

Prysiad- Jescze nie sprawdzałem

Klasyczny martwy ciąg- nie sprawdzałem , ale serie to 70 kg
Wyciskanie leżąc- 80+
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
Piotr100

przeczytaj MIT 4 i wróc by produktywny był ten czas!

http://www.body-factory.pl/showthread.php?t=7862
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 174 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1337
Już widzę mój błąd leżący w powtórzeniach. Teraz wiem czemu, gdy miałem 14 lat szybko rosłem na siłowni bez jakiegokolwiek planu treningowego (ogólnorozwojowy). Zastanawiam się nad tym treningiem który był przedstawiony w artykule mianowicie:

Np. poniedziałek:

klatka wyciskanie 3-bojowe 5 serii lub pompki na poręczach (ciężko; 85-95% CM), RAMPA, 4-8 powt.
przysiad ze sztangą z tyłu lub z przodu 5 serii (lekko 75-85% CM; 10% mniej niż w piątek), RAMPA, 4-8 powt.
wiosłowanie sztangą 5 serii (ciężko 85-90% CM), RAMPA, 6-10 powt.
biceps 3-5 serii (lekko; początkujący wykonują mniej serii, bardziej zaawansowani więcej), 8-12 powt.
wspięcia na palce 2 serie (lekko), 75-85% CM, 20-40 powt.


środa:

Wyciskopodrzut (push press) 3-6 serii x 3-6 powt (75-90% CM), RAMPA
martwy ciąg klasyczny lub sumo 5 serii (jeden tydzień lekko 75-85% CM, drugi ciężko 85-95% CM), RAMPA 4-8 powt.
podciąganie na drążku 4-5 serii (75-85% CM), 5-10 powt.
wyciskanie sztangi siedząc, do czoła (barki; ławka 70-90 stopni) 3-5 serii (75-85% CM), 5-10 powt.
wyciskanie sztangi wąskim chwytem 3-4 serie (lub podobne ciężkie ćwiczenie angażujące tricepsa np. pompki w podporze tyłem z ciężarem, pompki na poręczach; (80-95% CM), RAMPA 4-8 powt.
wznosy sztangielkami (po 1-2 serie każdego rodzaju przodem, bokiem, w opadzie), 8-15 powt.


piątek:

wyciskanie 3-bojowe lekko 3-4 serie lub pompki na poręczach (10% mniej niż w poniedziałek czyli 75-85% CM), RAMPA, 4-8 powt.
przysiad ze sztangą z tyłu lub z przodu 5 serii (ciężko 85-95% CM), RAMPA, 4-8 powt.
wiosłowanie sztangą oburącz lub pół-sztangą jednorącz 5 serii (lekko 75-80% CM), RAMPA, 5-10 powt.
podciąganie na drążku podchwytem 2-3 serie z obciążeniem (80-90% CM), 5-10 powt.
biceps 2 serie (lekko; ze względu na wiosło, drążek), 6-12 powt.
wspięcia na palce 2 serie (ciężko), 20-40 powt.


A może po prostu skorygować mój plan i zmniejszyć ilość powtórzeń jak myślicie?

Dziękuję Ci Tomasz1405 za podanie odnośnika do sensownego artykułu ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
Nie ma za co czytaj rozwijaj się

Piotr100

powiem tak narazie wystarczy ci coś prostszego , zawsze szukaj metody najprosztej do twojego momentu .

np schemat

A.
Przysiad
wyciskanie
wiosłowanie
wycisk żołnierski
uginanie ramion z sztangą stojąc

B.
MC
wyciskanie skos hantle
drążek
wycisk hantli
poręcze

O wystarczy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 174 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1337
Ale jak przerzucić się z ciężkich treningów na lżejsze? Przypominam, że mój staż to około 3 lata, ale nie uważam się jescze za zaawansowanego amatora tego sportu. Ćwiczyłem już na wielu rozpiskach dużo cięższych od tej więc jakbym się przerzucił na w.w schemat to mój organizm nadal miałby bodziec do wzrostu?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 2061 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 32316
Ten trening wcale nie jest lekki jeśli pracujesz na odpowiednich ciężarach. Będziesz dokładał obciążenia to i bodziec dla mięśni też będzie odpowiedni. Jak po 3 latach możesz brać tylko 70 kg w serii na mc. Dowal tego ciężaru (w granicach rozsądku żeby technika była poprawna). Wystarczy porządny trening siadów albo mc i organizm już dostaje nieźle po dupie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 174 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1337
Skuszę się na ten trening ;) Tylko mam kilka pytań: wyciskanie żołnierskie to czyli jakie?;D a no i te schematy A i B przeplatać np. w poniedziałek schemat A , a środa schemat B i tak naookoło?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 174 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1337
Przepraszam na okrągło. I ile serii robić jakim ciężarem proszę o odpowiedzi byłbym bardzo wdzięczny ;) a z tym martwym ciągiem to wziąłbym i 100+, bo 70 to lekko idzie, ale plecy mnie nawalają po tym ćwiczeniu, a robię je technicznie dobrze
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 355 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 4231
1.wyciskanie zolnierskie to wyciskanie sztangi z klatki w staniu, chwyt mniej wiecej na szerokosc barkow, bez pomocy nog.
2. tak przeplatasz ABAB itd...
3.1-2 seri rozgrzewki nastepnie 3 serie wlasciwe po 10-12 powt, jak wykonasz to na nastepnym treningu dorzucasz kg.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ułożenie planu treingowego na siłe

Następny temat

robercik2906 / masa masa i jeszcze raz masa

WHEY premium