SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Redukcja tkanki tłuszczowej - pomoc

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 21695

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 201 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 10517
Po dwóch tygodniach na 2800kcal waga stała w miejscu, obwody bez zmian. Trening siłowy 3x w tygodniu, bieganie także 3x w tygodniu, jak wcześniej. Obciąłem więc dziś do 2650kcal. Mam nadzieję, że ruszy.

Mam pytanie odnośnie ściągania drążka do klaty, który mam w planie: stosując obciążenie którym mogę zrobić ok. 8 powtórzeń podnosi mnie w górę kiedy zaczynam ściągać drążek z góry. Nigdy nie spotkałem się jeszcze z taką sytuacją, widocznie mniejsza masa ciała robi swoje. Czy mam w taki sposób wykonywać to ćwiczenie, czy zejść z ciężarem do momentu aż nie będzie mnie unosić, a wykonywać ćwiczenie np. wolniej czy w zakresie powtórzeń do 10?

Zastanawiam się czy nie dodać po siłowni jakichś treningów ze skakanką, pewnie z 10min. żeby jeszcze trochę pogłębić deficyt bez cięcia kcal. Czy to dobry pomysł?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6272 Napisanych postów 76034 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754872
Dodatkowa aktywność fizyczna jak najbardziej będzie dobrym rozwiązaniem, pod warunkiem, że ogólnie nie jest ona już wysoka. Np. objętością treningów, czy aktywnością fizyczną w pracy. Będzie to miało istotne znaczenie pod kątem jej zwiększania.

Może to być trening tlenowy na skakance, HIIT (interwały o wysokiej intensywności), tabata, czy np. kompleksy sztangowe. Wybór pod tym kątem jest dość duży.

https://www.sfd.pl/art/Trening/Trening_HIIT__na_czym_polega_i_czy_jest_skuteczny_-a2405.html

https://www.sfd.pl/art/Trening/Tabata__co_to_jest,_jakie_korzyści_przynosi_i_jak_ją_wykonywać_-a835.html

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 201 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 10517
Skakanka zakupiona. Początkowo szło ciężko, musiałem wyregulować dobrze długość, często się plątała przez brak wprawy- ale pod koniec coraz lepiej i dłużej ciągiem dało radę skakać. Póki co zrobione z nią jedynie dwa treningi po 10-15 minut w dni kiedy mam siłowy, z rana, i na chwilę daję spokój. Nie byłem specjalnie zmęczony kiedy kończyłem, ale potem łydki i biodra czuć mocno, więc poczekam aż zakwasy zejdą żeby nie nabawić się kontuzji/przetrenowania i nadal stopniowo ją włączać w swoją rutynę treningową w takich małych dawkach.
Po kolejnym przeszło tygodniu z kaloriami obciętymi (2650), waga lata w widełkach 1kg z tygodnia na tydzień, bez spadku, obwody stoją. Zdejmować kolejne 100kcal? Czekać?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 201 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 10517
Waga nadal stoi, tak samo obwody, dlatego stworzyłem ze dwa tygodnie temu tabelę i podsumowałem wszystkie założenia- robiąc niejako rachunek sumienia. Okazuje się, że w sumie od początku maja z trzymaniem ustalonego zapotrzebowania było w życiu różnie- stąd zapewne zastój. W niektóre tygodnie dzienne przyjmowane kalorie mieściły się założeniach, ale czasem przekraczały ustalony poziom o nawet 500-600 dziennie - więc tyle ile powinien wynosić dzienny deficyt. Spowodowane to było jakimiś wyjściami ze znajomymi/grillami itp. Niestety nie zawsze udawało się trzymać dietę. Przez ostatnie dwa tygodnie próbowałem trzymać się 2350kcal- na takim poziomie udawało mi się zbijać kilogramy. W pierwszym tygodniu waga ruszyła w dół. Niestety zdarzały się nadal chwile słabości- szczególnie napady na słodkie. Jak zaczynałem jeść kawałek czekolady, to ciężko było powstrzymać się przed zjedzeniem za chwilę większej ilości. Więc w drugim tygodniu niestety znowu utracone kilkaset gramów powróciło. Dodatkowo towarzyszy mi nadal przejmujące uczucie zimna. Nie wiem czy ma to związek z utratą "izolacji", czy jakimś spowolnieniem przemiany materii - często muszę posiłkować się bluzą (a w nocy i ta nie starcza). Nigdy nie miałem z tym problemów- raczej towarzyszyło mi wieczne uczucie ciepła. Postanowiłem więc, skoro w tym sezonie i tak już założonej "kraty" nie pokażę, że dam sobie więcej czasu, wejdę na wyższy pułap kcal, gdzie łatwiej będzie mi utrzymać założone kcal, podjeść czasem coś więcej z "rzeczy zakazanych" (na głębszej redukcji nie miałbym na to zapasu wolnych kcal) i zobaczyć co będzie się działo. Obecnie wróciłem na 2650kcal - dam sobie dwa-cztery tygodnie i zobaczę co będzie się działo.


Zmieniony przez - Tristram w dniu 2022-07-19 18:32:41
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3173 Napisanych postów 4131 Wiek 26 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 130088
Dobra decyzja z tym zerem , zostań tak na jakiś czas i z głowa zacznij redukcje i będzie szło , sam widzisz jakie błędy popełniłeś i dlaczego nie szło :) , Każdego zawsze można oszukać ale samego siebie nigdy nie oszukamy :) było podjadanie to i nie ma efektów , trzeba spiąć tyłek i zapracować na jakieś plusy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6272 Napisanych postów 76034 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754872
Ciężko w takiej sytuacji doradzić cokolwiek więcej, niż w zasadzie sam wyciągnąłeś z błędów żywieniowych. W sytuacji, gdy dość często będziesz przekraczał zapotrzebowanie kaloryczne, to niestety nie będzie efektów. Tyle ile dasz z siebie, takie uzyskasz później efekty. Jeżeli chcesz zredukować poziom tkanki tłuszczowej, to niestety trzeba przyłożyć się do trzymania złożeń żywieniowych trochę bardziej.

Poza tym, Twoim celem nie jest zrzucanie masy ciała, o którym wspominasz. Cel to redukcja tkanki tłuszczowej, a nie zbijanie kilogramów.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 201 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 10517
Tak, niestety dałem sobie zbyt bardzo na luz w ostatnim czasie.
Jednak analizując przejedzone kalorie nie specjalnie mogłem doszukać się jakichś wzorców. Np. dzieląc tygodniowe przejedzone kalorie przez 7, gdy dziennie wychodziło mi ok. 3000kcal - mogłem na koniec tego, czy kolejnego tygodnia zrzucić te +/- 0,5kg. A np trzymając przez dwa tygodnie z rzędu 2300-2400 waga i obwody nadal stały w miejscu, lub zdarzał się skok o +0,5kg.
W tym tygodniu np. jadłem także ponad założony poziom, w granicach 2800kcal dziennie, a waga pokazała dziś 0,5kg mniej.
Czy jest możliwe żeby np. obwody stały, waga stała, a poprawiał (obniżał) się poziom bf w jakimś stopniu? Zauważam w niektórych miejscach coraz więcej żył - w szczególności przedramiona i łydki, dół brzucha/okolice miednicy. Nawet na bicepsie jakiś kabel się zarysował w spoczynku, którego kilkanaście tygodni temu nie było widać, czy też na boku brzucha.
Martwiło mnie to uczucie zimna. Nawet kiedy temperatury były dosyć wysokie, to miałem zimne ręce czy nos. Jak jem pod te 3000kcal to jednak nie ma tego uczucia.
Chyba pobędę na tym wyższym poziomie kcal, skoro waga ani obwody specjalnie nie ruszają się i poobserwuję co będzie za kilka tygodni.


Zmieniony przez - Tristram w dniu 2022-07-23 12:59:17
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 14 Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 295
jak zalozyc swoj temat na forum?

Mam takie pytanie: 2 msc bylem bez treningu (mialem wypadek, troche sie polamalem). Od sierpnia moge juz cwiczyc. Chce robic redukcje. Miesnie i tutaj pytanie: zmalaly glownie przez to ze nie sa napompowane cwiczeniami czy dlatego ze naturalnie sie zmniejszyly przez te 2 msc?

Zastanawiam sie co robic: redukowac (chce uzyc cwiczen silowychh glownie na podtrzymanie masy miesniowej) czy wrocic do formy sprzed wypadku (zeby wzmocnic miesnie) i dopiero wtedy redukowac?


Zmieniony przez - slavo_mir w dniu 2022-07-23 13:57:14
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 501 Napisanych postów 1886 Wiek 39 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 23353
Naciskając,,nowy temat,,
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33132 Napisanych postów 23203 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278137
slavo_mir
jak zalozyc swoj temat na forum?

Mam takie pytanie: 2 msc bylem bez treningu (mialem wypadek, troche sie polamalem). Od sierpnia moge juz cwiczyc. Chce robic redukcje. Miesnie i tutaj pytanie: zmalaly glownie przez to ze nie sa napompowane cwiczeniami czy dlatego ze naturalnie sie zmniejszyly przez te 2 msc?

Zastanawiam sie co robic: redukowac (chce uzyc cwiczen silowychh glownie na podtrzymanie masy miesniowej) czy wrocic do formy sprzed wypadku (zeby wzmocnic miesnie) i dopiero wtedy redukowac?



Zmieniony przez - slavo_mir w dniu 2022-07-23 13:57:14
Na komputerze w prawym dolnym rogu okna jest pole NOWY TEMAT a na wersji mobilnej wielkie pole NOWY TEMAT na dole po lewej stronie
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Masa ciała pod zawody

Następny temat

Przejście z redukcji na masę

WHEY premium