SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Redukcja tkanki tłuszczowej - pomoc

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 21613

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 201 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 10517
Podnoszę w pewnym zakresie powtórzeń, więc progresja nie polega tylko na dorzucaniu ciężaru (oprócz MC i przysiadu, w których stosuję staroświecką piramidkę z progresem ciężaru- póki idzie to zostawiam jak jest). Zakładam ciężar X i celuję w powiedzmy 6-8 powtórzeń w 4 seriach. Na kolejnym treningu staram się robić 7 powtórzeń. Jeśli wyjdzie mi np. 7-7-6-6 (bo czuję, że w ostatnich dwóch więcej już bezpiecznie nie dam rady zrobić; do odcinki nie robię- ćwiczę sam w domu, a stojaki nie mają zabezpieczeń/haków, więc jeśli powtórzenie mi nie wyjdzie, sztanga ląduje na mnie), to powtarzam aż dojdę do 7-7-7-7. Następnie staram się robić 8 powtórzeń. Jak osiągnę 8-8-8-8, to wrzucam ciężar Y i wracam do 6 powtórzeń. I tak w kółko. Skoro twierdzicie, że lepiej na redukcji robić więcej powtórzeń, to zmodyfikuję pod 8-10.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11970 Napisanych postów 160236 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1233692
Ogólnie zakres powtórzeń jaki opisałeś jest okej, bardziej tutaj na myśli miałem to że im większy zakres powtórzeń oczywiście nie wchodząc już zakresy typowo wytrzymałościowe, tym nieco Bezpieczniej będzie dla naszych mięśni i stawów. Jednak taki zakres powtórzeń jaki masz można na spokojnie wykonywać. Co do wykonywania serii i progresji obciążenia tutaj staraj się zrobić tak aby faktycznie ze dwie seria były naprawdę ciężkie tak zwane robotę a dwie tak zwane wstępne rozgrzewkowe. Bo wykonywanie wszystkich np. czterech serii tym samym obciążeniem niekoniecznie zawsze jest dobrym rozwiązaniem
1

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 201 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 10517
Trochę off bardziej w stronę treningu: czy komuś dokuczał może ból podczas ćwiczenia tricepsa (w mniejszym stopniu także klaty i barku- ćwiczeń, w których też tricpes wspomaga inne mięśnie) w zaznaczonej okolicy (nad łokciem)? Uwidocznił się u mnie ostatnio w największym stopniu przy "czachogniotach". Jest to kłujący ból, pojawiający się podczas zgięcia w łokciu, uniemożliwiający praktycznie wykonanie ćwiczenia (muszę zrzucić kilka kg ciężaru ze sztangi żeby wykonać ćwiczenie). O dziwo na niektórych treningach występuje, na innych nie i mogę ćwiczyć. Wcześniej nie stosowałem specjalnie rozgrzewki, obecnie po 2 serie z małym ciężarem przed praktycznie każdym ćwiczeniem, ale nie zauważyłem wielkiej poprawy w tym wypadku.

https://ibb.co/L5sfrpx




Zmieniony przez - Tristram w dniu 2021-12-13 08:40:32

Zmieniony przez - Tristram w dniu 2021-12-13 08:40:51

Zmieniony przez - Tristram w dniu 2021-12-13 08:42:05
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11970 Napisanych postów 160236 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1233692
Witaj.
Ogólnie tutaj problem może być z dość prostej czy przyczyny Jeżeli występuje tego typu ból po prostu zbyt mocno napięte mięśnie okołostawowe czyli tutaj by trzeba było rozciągać mięsień trójgłowy ramienia ale również idąc w górę tył mięśnia naramiennego również można było delikatnie porozciągać bo on będzie również poprzez powięzie gdzieś tam ciągnął, ale również tutaj można się prewencyjnie zając mięśniami przedramienia tak naprawdę bo tutaj również zginacze czy prostowniki naszego nadgarstka będą miały wpływ na funkcjonowanie łokcia.

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 201 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 10517
Jakie formy rozciągania na ten mięsień byś polecił? Łapanie się za ręce za plecami i pociąganie góra/dół? Jakieś ćwiczenia z lekką gumą oporową? Wykonywać je w ramach rozgrzewki, czy raczej w dzień nietreningowy?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11970 Napisanych postów 160236 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1233692
Ostatnio nieco nagrywałem filmików takich na szybko żeby umieścić w artykule na temat właśnie rozciągania tricepsa także myślę że wkleję ci tutaj w temat ich i możesz jeść miało zastosować u siebie.


?feature=share


?feature=share


?feature=share


?feature=share


?feature=share

Wybierz sobie ze dwa, trzy ćwiczenia i konsekwentnie je wykonuj
1

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 201 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 10517
Super, dzięki za instruktaż:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11970 Napisanych postów 160236 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1233692
Spoko;)

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 201 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 10517
Mały update po kilku miesiącach ciszy, żeby nie było że dałem sobie spokój: pękła bariera 90kg. W międzyczasie pozmieniałem trochę trening- dalej oparty jest na podstawowych ćwiczeniach, ale dodałem powtórzeń w granice 10-12, dołożyłem ćwiczeń na brzuch. Czuję się po nim bardziej zmęczony niż po wcześniejszym planie. Siła spadła, choć ciężko stwierdzić jednoznacznie ile, bo robię więcej powtórzeń w serii. Nadal biegam, coraz większe dystanse. Brzuch i talia od grudnia poleciały ok. 10cm, więc spodnie wówczas wymienione już też trochę wiszą i trzeba będzie udać się do sklepu po nowe. Zresztą duża część garderoby poszła już do koszy PCK. Bf% wg obliczeń obwodów spadł z 22 do prawie 15%. Mięśnie się rysują, ale kraty nadal nie widać, więc nadal planuję lecieć w dół, bo motywacji nie zabrakło. Krata do lata być musi!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 32864 Napisanych postów 23015 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 277710
Daj jakieś foto podgladowe co się podziało przez taki okres czasu bo jednak minęło kilka miesiecy więc pewnie sylwetka sporo się zmieniła , waga i cyfry nigdy nie zobrazują tego co zdjęcia . :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Wiecej