SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Redukcja tkanki tłuszczowej - pomoc

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 946

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 26 lat Na forum 116 dni Przeczytanych tematów 55
Dzień dobry, mam problem który polega na tym, że podczas mojej redukcji nagle przychodzi moment zastoju i cały proces "umiera" w mniej więcej podobnym momencie, jakbym nie potrafił zrobić mocniejszej redukcji.

Biegam 5x w tyg po minimalnie 3km z niską intensywnością - jest to taki rozruch poranny. ~150 kcal +-
Trenuje 3x w tyg typowo siłowo, a po każdym siłowym robię sobie jakieś rozciąganie z aerobami +-20 min. ~300-500 kcal +-
A 2x w tyg trenuje crossift ( 35-55 min w 3/4 strefie tętna). ~ 600-850 kcal +-
Codziennie robię około 15-18tyś kroków uwzględniając już te aktywności.

Aktualnie jestem na 2550 kcal (200B, 80T, 260WW), redukcje zaczynałem z zera kalorycznego, ucinałem jedynie po 20WW gdy miałem zastój z wymiarami/wagą.
Jestem świadomy tego, że ta kaloryczność jest NISKA jak na poziom aktywności które uprawiam, jednak przy 3000 kcal realnie zaczynam rosnąć jak szalony.
Moim celem jest wydolność przy możliwie niskim poziomie BF.
Załączam kilka zdjęć z prawdopodobnie szczytowych momentów moich prób zrobienia formy.
PS: Badania robione, morfologia, hormony ok.

No i tu oczywiście nasuwa się moje pytanie, czy ktoś byłby w stanie mi wskazać gdzie może leżeć błąd?
Czy mam ucinać jeszcze bardziej kcal, czy może wprowadzić jakieś zmiany w dotychczasowym reżimie.

Ankieta:
Wzrost:
185 cm
Waga:
97 kg
Współczynnik BF:
15%
Obwód bicepsa:
42 cm
Obwód łydki:
44 cm
Obwód klatki piersiowej:
117 cm
Obwód przedramienia:
35 cm
Obwód bioder:
95 cm
Obwód uda:
67 cm
Obwód w pasie:
92 cm












Zmieniony przez - Adriano1208 w dniu 2024-01-05 10:34:52
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 244 Wiek 38 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 45818
Czesc, moim zdaniem wszystko jest ok. Na tych zdjeciach BF wydaje mi sie niski, 10 maksymalnie. Forma bartdzo dobra. Pozdrawiam.
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33113 Napisanych postów 23184 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278098
Sylwetka bdb i na takim poziomie zaawansowania już powinienes znac doskonale swoje ciało i powinienes wiedziec co robic. Ja np zeby zejsc niżej z BF i zeby przełamac jakas granice i zrobic lepszy progres niż np 2 lata temu to rok temu musiałem dowalić tak duzo cardio ze sam byłem zdziwiony ale jednak zadziałało . :) Czasami trzeba wyjść poza strefe komfortu niestety i albo dokłądac wiecej aktywnosci albo mocniej ucinac kcal ( oczywiscie z rozsadkiem )
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6269 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754788
Sylwetka wygląda estetycznie i poziom tkanki tłuszczowej jest niski. Niestety trzeba mieć świadomość tego, że dochodząc do pewnego poziomu, dalsze efekty są już dość trudne do obserwacji i wyciągnięcia, a co za tym idzie zachowania ich w dłuższej perspektywie. Nie da się niestety być stale w mega formie. Można być w określonym momencie. U Ciebie będzie to związane z np. pozbyciem się wody z organizmu i innymi szczegółami, ale efekt nie będzie stały. Aby jednak zgłębić się w to bardziej, trzeba przeanalizować całość diety z treningu, zmian obwodów ciała.
1

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 442 Napisanych postów 912 Wiek 34 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 10978
Ja też obstawiam że masz z 10% bf a nie 15 , Troche mi się kłóci twoj cel wydolnosci przy tej masie mięsniowej, wbrew pozorom wydolnosc może sie pogoryszc w drodze do nizzszego BF bo performence nie zawsze idzie w parze z większym docięciem bo organizm dostaje za bardzo po dupie, przykład tego widać np u zawodnikow sportów walki którzy usilnie trzymaja sie przy zbijaniu do nizzszej kat wagowej a jak juz niedaja rady jej utrzymac i ida wyżej mówią ze to był przełom i powinni zrobic to juz dawno temu, to samo mówił mi kumpel Maratnczyk ze ma swoją idealną wage i jak zejdzie poniżej to jest gorzej. Musisz znalesc tę wagę dla siebie. A i kolejna Sprawa wcale nie robisz tak dużo Cardio, Może warto byłoby pozamieniac niektóre sesje na interwały mocniejsze a pozostałe sesje cardio wydłużyc. A i do czego Ci ta wydolnosc potrzebna?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 26 lat Na forum 116 dni Przeczytanych tematów 55
Dziękuję wszystkim za pozytywne opinie odnośnie sylwetki, to miłe i motywujące jednak dla mnie wciąż niewystarczające.
Zdjęcia są też robione w bardzo korzystnych warunkach - bezpośrednio po treningu i w dobrym świetle.
Ja generalnie przy mojej wadze mam już dość dobry poziom wydolnościowy, jednak chciałbym być możliwie najbardziej sprawny.
Każdy trening mierzę paskiem HMR, i moje treningi interwałowe prowadzone są w tętnie średnim 150-155, najniżej 145, znów maksymalnie 188 i tu co trening mam odruch wymiotny.
Przy tylu jednostkach treningowych bardzo ciężko mi się też regenerować, bo tu wspominam o treningach stricte zaplanowanych, a w życiu codziennym noszę mundur, więc generalnie takich aktywności "spontanicznych" również nie brakuje.



Zmieniony przez - Adriano1208 w dniu 2024-01-06 15:24:31

Zmieniony przez - Adriano1208 w dniu 2024-01-06 15:24:57
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33113 Napisanych postów 23184 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278098
Adriano1208

Przy tylu jednostkach treningowych bardzo ciężko mi się też regenerować, bo tu wspominam o treningach stricte zaplanowanych, a w życiu codziennym noszę mundur, więc generalnie takich aktywności "spontanicznych" również nie brakuje.




Zmieniony przez - Adriano1208 w dniu 2024-01-06 15:24:31

Zmieniony przez - Adriano1208 w dniu 2024-01-06 15:24:57
Tak jak napisłem wyżej to musisz sam zaobserwowac co dla ciebie jest najlepsze bo to ty wiesz jak prowadzisz swoja redukcje , ja w zeszłym roku robiłem redukcje 4 miesiace a ostatnie 5 tygodni jadłem 2000 kcal a na ostatnie schodziłem na 1800 przy zerze 2600

Tydzień wygladał tak jak chodzi o trening

Poniedziałek środa Piatek Niedziela
Rano cardio 40 min
W południe siłowy 70 min i cardio 40 min /
Wieczorem cardio 60 min

Wtorek Czwartek Sobota Cardio 2x 60 i raz 40 min
Robiłem około 90-100 sesje treningowych w miesiacu i przekroczylem poziom BF którego nie mogłem złamac rok wczesniej jednak na końcu redukcji organizm się zbuntował dał znac ze ma dosc jednak swoję zrobiłem :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 26 lat Na forum 116 dni Przeczytanych tematów 55
monkey22
Adriano1208

Przy tylu jednostkach treningowych bardzo ciężko mi się też regenerować, bo tu wspominam o treningach stricte zaplanowanych, a w życiu codziennym noszę mundur, więc generalnie takich aktywności "spontanicznych" również nie brakuje.





Zmieniony przez - Adriano1208 w dniu 2024-01-06 15:24:31

Zmieniony przez - Adriano1208 w dniu 2024-01-06 15:24:57
Tak jak napisłem wyżej to musisz sam zaobserwowac co dla ciebie jest najlepsze bo to ty wiesz jak prowadzisz swoja redukcje , ja w zeszłym roku robiłem redukcje 4 miesiace a ostatnie 5 tygodni jadłem 2000 kcal a na ostatnie schodziłem na 1800 przy zerze 2600

Tydzień wygladał tak jak chodzi o trening

Poniedziałek środa Piatek Niedziela
Rano cardio 40 min
W południe siłowy 70 min i cardio 40 min /
Wieczorem cardio 60 min

Wtorek Czwartek Sobota Cardio 2x 60 i raz 40 min
Robiłem około 90-100 sesje treningowych w miesiacu i przekroczylem poziom BF którego nie mogłem złamac rok wczesniej jednak na końcu redukcji organizm się zbuntował dał znac ze ma dosc jednak swoję zrobiłem :)



Chyba takiej właśnie odpowiedzi potrzebowałem, dzięki!
Wrzucę więcej cardio i za jakiś czas tu powrócę i sprawdzimy razem czy to wszystko zaowocowało.
Mam nadzieję, że pobiję samego siebie i będzie to forma już godna!
Zdrówka wszystkim i do zobaczenia niebawem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6269 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754788
Niestety, ale żeby zejść już do bardzo niskich wartości poziomu tkanki tłuszczowej, zakładając, że masz przy tym jeszcze trochę mięśni, rzeczywiście wymaga to dość radykalnych posunięć i tak, jak pisałem będzie to chwilowe. Pamiętaj, że nie utrzymasz tych krytycznie niskich wartości kalorii i aktywności fizycznej stale. Pik sylwetki, czy też przygotowania wydolnosciowego/siłowego można mieć na określoną chwilę i tyle. Dlatego też nasz plan treningowy powinien zakładać określone cykle, w których zwiekszasz aktywność fizyczną, zmniejszasz kcal i na koniec odchodzisz do finalnego efektu. Późnej można stwierdzić, że od początku, po roztrenowaniu.

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Budowa masy mięśniowej - ocena

Następny temat

Redukcja tkanki tłuszczowej - porady

WHEY premium