SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Redukcja tkanki tłuszczowej - pomoc

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2122

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

36

Płeć

Mężczyzna

Cel

Redukcja

Waga

75

Wzrost

181

Poziom bf (zdjęcie poglądowe)

15%

Aktywność w ciągu dnia (cały tydzień): (praca/uczelnia/zajęcia domowe? O której trenuję, wstaję, kładę się spać? O której mam przerwy w pracy?)

3 x trening dzielony, 2 x jazda rowerem szosowym po 50 km

Uprawiane sporty, częstość i intensywność treningów, staż treningowy, sprzęt którym dysponuję (wyposażenie siłowni)

3 x trening dzielony, 2 x jazda rowerem szosowym po 50 km

Stosowane wcześniej diety, ich wpływ na sylwetkę, obecne odżywianie

Stan zdrowia (preferowane badania lekarskie)

Dobry

Stosowana lub planowana suplementacja

WPC
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 64 Wiek 2 lata Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 1132
Witam

Zakładam temat gdyż poczynam przygotowania do redukcji.
Obecnie z tego co wyliczyłem wg jednego z kalkulatorów posiadam 15% tkanki tłuszczowej.
W dziale ze zdjęciami poradzono mi bym się jeszcze wyciął zanim zacznę budować tkankę mięśniową.
Według żony i tak wyglądam jak szczypior, ale niech będzie. Zrobię to jak trzeba.

Według wzoru z poniżej przytoczonego tematu wyszło mi, że dziennie potrzebuję 3085 kcal.
https://www.sfd.pl/Zapotrzebowanie_kaloryczne__jak_je_wyliczyć-t276436.html

Według niektórych kalkulatorów wychodzi mi między 3200-3400 kcal.
Którą wartość przyjąć?

Moje wymiary:
Wiek: 36
Waga: 75 kg
Wzrost 181 cm
Obwód w pasie 83 cm
Obwód uda: 56
Obwód łydki: 38
Obwód ramienia: 38 cm

Ogólny zarys mojej obecnej diety.

Rano:
Pół miseczki płatków owsianych + garstka rodzynek + mleko
Kromka chleba z masłem 82% tłuszczu pochodzenia zwierzęcego + masło orzechowe + odrobina dżemu porzeczkowego (własna robota)

Około 13:00:
3/4 twarogu + mleko + plus trochę białka WPC dla smaku (zmiksowane)

Około 17:00:
3/4 woreczka ryżu + nieokreślona ilość ugotowanej piersi z kurczaka (daję na oko) + warzywa na patelnię + sos na bazie jogurtu naturalnego z przyprawami

Około 21:00:
Mozarella lub 2-3 parówki z szynki + kromka chleba pełnoziarnistego z masłem 82%

Teraz chciałbym sobie to wszystko poważyć i sprawdzić jak to ma się do mojego zapotrzebowania kalorycznego.
Jednak totalnie nie wiem jaki powinien być rozkład b w t przy redukcji?

No i tak mnie trochę zastanawiają te parówki... Czy to może być elementem diety? Pieruńsko mi smakują

Poniżej fotka mojej sylwetki.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
DJ_DoDo Doradca
Ekspert
Szacuny 29915 Napisanych postów 27250 Wiek 32 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 384534
Rideon
Zastanawia mnie jedna kwestia...
Mianowicie dzisiaj na kolację zrobiłem jajecznicę z samych jaj.
Masa jajek wbitych do miseczki wyniosła mnie 310g.
Po usmażeniu masa ściętych jajek wyszła 275g.

Którą masę brać do wyliczeń?


wszystko ważymy przed obróbką
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 32808 Napisanych postów 22960 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 277539
Wzór jest dokładniejszy więc nim się sugeruj , diete wstawiaj w formie zrzutu https://www.sfd.pl/ZRZUT_DIETY_JAK_ZROBIĆ_ANKIETA_i_REGULAMIN_DZIAŁU.-t922822.html  co do celu to redukcja oczywiście bo zalega sporo tłuszczu na tobie a jak chodzi o makro to Białko daj sobie między 2 a 2.5g/kg , Tłuszcze 1 do 1.5 g a reszta wegle . Musisz obserwowac jak reaguje organizm na dany podział makro i potem tak regulowac aby było jak najlpeiej stricte pod ciebie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
DJ_DoDo Doradca
Ekspert
Szacuny 29915 Napisanych postów 27250 Wiek 32 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 384534
cel jak najbardziej obrany dobrze, dietę wrzuć wg wzoru podanego przez kolegę wyżej. Jeżeli zapotrzebowanie wyszło Ci z obliczeń 3085kcal to zacznij od 3000kcal i obserwuj
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 64 Wiek 2 lata Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 1132
Doszła do mnie waga. Także poważyłem i przeliczyłem to co zjadłem w dniu dzisiejszym.
I tak szczerzę to tak o wiele o za mało mi tych kalorii wychodzi.
Zjadam w ciągu dnia 2039kcal. Taką dietę mam już od około miesiąca i szczerze mówiąc waga za bardzo nie idzie w dół.
Jak dorzucam więcej węgli to mam wrażenie, że mnie podlewa.
Dopóki nie miałem wagi to posiłki jadłem na wyczucie i na zasadzie obserwacji.

A może źle wyliczyłem zapotrzebowanie?
Chociaż jak używam tego automatycznego kalkulatora na "PoTreningu" to mi wychodzi 3000 kcal.

Co byście zmienili w tej diecie? Jak to przemodelować i dalej pociągnąć?





Zmieniony przez - Rideon w dniu 2021-07-10 00:57:38
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 32808 Napisanych postów 22960 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 277539
Jadłeś do tej pory na wyczucie kierujac sie uczuciem głodu/sytości i zwyczajnie jadłes mało , większosc osób które zazwyczaj mówią że jaedzą dużo w ciągu dnia jak zaczną liczyc kcal to okazuje sie że tak naprawdę jedzą mało . Osobiscie zrobiłbym teraz tak że skoro tak długo jadłes na oko tak niskie kcal to wszedłbym teraz na zero kaloryczne ( z liczeniem kcal ) na jakieś 3 tygodnie i odpoczął a potem wystartował na nowo z redukcją ale juz z prawidłowym liczeniem i deficytem .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 64 Wiek 2 lata Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 1132
Zwiększyć gramaturę obecnych posiłków? Czy dodać kolejny?
Szczerze mówiąc to nie chciał bym zwiększać ilości posiłków.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
DJ_DoDo Doradca
Ekspert
Szacuny 29915 Napisanych postów 27250 Wiek 32 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 384534
to już zależy od Ciebie, jak dasz radę jeść większe posiłki to je zwiększ, a jak uważasz że się przejesz ilościowo to po prostu dołóż jeszcze jeden
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 4322 Wiek 26 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 171818
A jak wygląda u Ciebie sprawa z aktywnością fizyczną i rytmem dnia?
Ile razy, minut i jaką aktywność uprawiasz w tygodniu? Masz pracę fizyczną czy raczej siedzącą?

http://www.sfd.pl/[BLOG]_SnicK__W_drodzę_po_wymarzoną_sylwetkę._-t1081650.html

"Pasja rodzi profesjonalizm, a profesjonalizm daje jakość, jakoś to jest luksus"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 64 Wiek 2 lata Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 1132
SnicK
A jak wygląda u Ciebie sprawa z aktywnością fizyczną i rytmem dnia?
Ile razy, minut i jaką aktywność uprawiasz w tygodniu? Masz pracę fizyczną czy raczej siedzącą?


Praca siedząca.

Aktywność tak jak w ankiecie tj. 3 x w tygodniu trening siłowy typu split i 2 x w tygodniu jazda na rowerze szosowym po 50 km.
Trochę się obawiam, że jak podbiję jeszcze o te jakieś 900 kcal do zapotrzebowania zerowego to po prostu przybiorę na wadzę.


Zmieniony przez - Rideon w dniu 2021-07-10 17:37:37
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 32808 Napisanych postów 22960 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 277539
Jeśli podbijesz o 900 to cię zaleje najprawdopodobniej , podbija się stopniowo i obserwuje
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
DJ_DoDo Doradca
Ekspert
Szacuny 29915 Napisanych postów 27250 Wiek 32 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 384534
Rideon

Trochę się obawiam, że jak podbiję jeszcze o te jakieś 900 kcal do zapotrzebowania zerowego to po prostu przybiorę na wadzę.

900 to duży skok, rozbij na 3x300 lub 2x450
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kcal - rozkład na posiłki

Wiecej