Redukcja tkanki tłuszczowej dla osób, których celem jest po prostu schudnąć, zazwyczaj jest dość prosta w porównaniu do osób, które chcą naprawdę ekstremalnie zejść nisko z poziomem zatłuszczenia.

 1. Czym jest oporny tłuszcz?
 2. Na jakich obszarach powinna skupić się suplementacja?
 3. Z jakich suplementów można skorzystać?
 4. Podsumowanie

Artykuł kierowany jest głównie właśnie dla tych osobników, którym zależy na tym, aby przygotować sylwetkę do sesji fotograficznej lub pod zawody sylwetkowe, co powiązane jest ze znacznymi restrykcjami dietetycznymi, jak i wdrożeniem suplementacji, która niekoniecznie jest w pełni bezpieczna, gdy stosuje się ją w sposób mało rozważny.

Czym jest oporny tłuszcz?

Zazwyczaj określamy go mianem tłuszczu, który w organizmie jest wykorzystany na samym końcu, gdy nie ma już możliwości czerpania energii z innych miejsc na ciele. Do rejonów, które chętnie magazynują tłuszcz, należą: uda, pośladki,“boczki”, dół brzucha.

Co więcej, również te rejony są zależne od znacznej aktywności hormonów takich jak: kortyzol, insulina, testosteron, prolaktyna i estrogen. Z tego powodu też ważne jest, aby hormony te znajdowały się w granicach referencyjnych, które będą sprzyjały redukcji tłuszczu z tych okolic.

Jednak faktem jest, że redukcja sama w sobie, poprzez wprowadzenie większej ilości wysiłku fizycznego, jak i deficytu kalorycznego, powoduje stres i zaburzenia w poziomie hormonów, co dodatkowo utrudnia utratę tłuszczu z ww. okolic. Ważne jest więc wykorzystanie odpowiedniego wsparcia suplementacyjnego, które z powodzeniem pozwoli walczyć z pozostałościami tłuszczu w obrębie kłopotliwych miejsc, co przyczyni się do uzyskania szczytu formy.

odchudzanie tkanka tłuszczowa

Na jakich obszarach powinna skupić się suplementacja?

Jeżeli zależy nam na skutecznym pozbyciu się zalegającego tłuszczu, suplementację powinniśmy ukierunkować głównie na trzy obszary:

 • działanie stymulacyjne
 • działanie termogeniczne i lipolityczne
 • działanie regulujące poziom hormonów

Z jakich suplementów można skorzystać?

Przede wszystkim na wstępie zaznaczyć pragnę, że wymienione niżej substancję są dla osób zaawansowanych. Ich wykorzystanie może wiązać się z pewny ryzykiem jak pozytywny wynik podczas kontroli antydopingowej w sporcie zawodowym czy też z komplikacjami zdrowotnymi, związanymi z reakcją osobniczą na poszczególne środki i ich łączenie.

Wykorzystanie ich niezgodnie z przeznaczeniem lub bagatelizowanie siły poszczególnych substancji może doprowadzić do negatywnych następstw. Stąd też artykuł ma charakter czysto informacyjny. Nie jest on instrukcją stosowania poszczególnych środków.

Kompletując mieszankę składników aktywnych, skupić się musimy przede wszystkim na:

 • silnym działaniu stymulacyjnym, które wspomaga aktywność fizyczną i spalanie kalorii
 • działaniu termogenicznym, ukierunkowanym na wsparcie lipolizy i kontroli apetytu. Mając powyższe dane na uwadze, bazę naszego stacka powinny stanowić takie komponenty jak: johimbina, synefryna, kofeina, DMAA lub DMBA, AMP

Możemy je połączyć w odpowiedniej konfiguracji: 10 mg johimbiny, 10 mg synefryny, 200 mg kofeiny, 10 mg AMP i 30 mg DMAA. Będzie to kompletny zestaw stymulujący, zapewniający wykonanie wysokointensywnego wysiłku, który wspomoże walkę z opornym tłuszczem.

Jednak zastosowane stymulanty mogą wykazywać działanie antagonistyczne w kierunku samopoczucia, stąd konieczna jest kontrola organizmu, rozpoczynając suplementację od pojedynczych środków i stopniowe, dokładanie pozostałych z listy. Osobiście wykorzystuję na start połączenie johimbiny z kofeiną i w miarę potrzeb dokładam pozostałe środki. Zależne jest to od samopoczucia, jak i poziomu tkanki tłuszczowej w ciele.

Im dalszy etap redukcji, tym mniej kalorii i siły na intensywny trening, tym bardziej przyda się dodatek w postaci dobrej mieszanki substancji aktywnych. Pamiętajmy jednak, aby nie wykorzystywać tego typu wsparcia zbyt długo, gdyż wiązać się to będzie z wyczerpaniem nadnerczy, wypaleniem układu nerwowego i przetrenowaniem, co w konsekwencji może okazać się końcem redukcji i koniecznością powrotu na wyższy poziom kaloryczny, jak i zredukowaniem ilości treningów.

Dodatkowo mieszankę stymulantów uzupełniamy o:

 • l-tyrozynę
 • ALC
 • piperynę
 • kwas ALA
 • berberynę.

Wyżej wymienione komponenty mają na celu wspomagać gospodarkę cukrową, poprzez zwiększenie wrażliwości tkanek na działanie insuliny. Tego typu działanie doskonale wspomoże efekty okresowego ładowania węglowodanami czy też zahamowanie magazynowania wolnych kwasów tłuszczowych, które to nie zostały wykorzystane na potrzeby energetyczne. Dodatkowo l-tyrozyna wykazuje działanie termogeniczne, jak i neuromodulujące, wspomagające, wysiłek fizyczny, a także umysłowy.

Kolejnym niezbędnym czynnikiem jest wsparcie adaptogenów, których zadaniem jest utrzymanie hormonów w ryzach. Ich główne działanie polega na dbaniu o układ nerwowy, który w wyniku podjętych działań może ulegać osłabieniu i wyczerpaniu. Ilość treningów na redukcji, ich intensywność, jak i deficyt kaloryczny, powodować będzie ogromny stres dla naszego ciała. Powiązane będzie to ze zwiększonym poziomem kortyzolu, który będzie utrudniał pozbycie się tłuszczu z okolic brzucha, jak i pozostałych opornych partii ciała.

Ważne jest więc, aby zabezpieczyć układ nerwowy adaptogenami. Obecnie związki te zyskują na popularności przez to, że ich działanie jest odczuwalne poprzez poprawę samopoczucia, jak i przyspieszoną regenerację. Co więcej, środki te posiadają realny wpływ na poziom hormonów, skutecznie wspomagając utrzymanie w ryzach poziom hormonu stresu.

Zestaw, jaki możemy sobie zafundować, to mieszanka takich ekstraktów jak:

 • Ashwagandha 600 mg
 • Różeniec górski 1000 mg
 • Tribulus Terrestris 2000 mg
 • MACA 1000 mg
 • Żeń-szeń 1000-1500mg

Adaptogeny skutecznie zwiększają odporność organizmu, co jest ważnym czynnikiem, gdy brakuje odpowiedniej ilości energii do tego, aby walczyć ze stanami chorobowymi, zapalnymi czy infekcjami.

Podsumowanie

Uzyskanie znakomitej formy sportowej wymaga wiele poświęceń, nie tylko żywieniowych, ale i treningowych, jak i czasem ukierunkowania stylu życia, który będzie sprzyjał uzyskaniu świetnej sylwetki. Dobór odpowiedniej suplementacji ma na celu pozbycie się resztek zalegającego tłuszczu, który ogranicza efekt końcowy. Pamiętać jednak należy, że dobór substancji powinien być indywidualny i ukierunkowany na potrzeby danej osoby. Zaprezentowana wyżej suplementacja dedykowana jest głównie osobom zaawansowanym, które chcą przenieść swoją sylwetkę na poziom wyżej, schodząc do niskiego, jednocyfrowego poziomu tkanki tłuszczowej.

Komentarze (2)
Inf3ct3d

Wszystko spoko, tylko po co przy omawianiu ziółek zdjęcie kolesia, który 10 lat leci tren, t3 i gh? Każdy wie, że tak się wyglądać nie da.

1
Anonim

Niestety jeszcze nie kazdy a strona musi tez jakos na siebie zarabiac :D

1