SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Redukcja stoi w miejscu?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 864

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

27

Płeć

Mężczyzna

Cel

Redukcja

Waga

80.3

Wzrost

178

Poziom bf (zdjęcie poglądowe)

Około 20/21

Aktywność w ciągu dnia (cały tydzień): (praca/uczelnia/zajęcia domowe? O której trenuję, wstaję, kładę się spać? O której mam przerwy w pracy?)

Praca stojąca / treningi siłowe 3x w tygodni plus 3x w tygodni cardio i robię minimum 8 tysięcy krokó dziennie

Uprawiane sporty, częstość i intensywność treningów, staż treningowy, sprzęt którym dysponuję (wyposażenie siłowni)

Stosowane wcześniej diety, ich wpływ na sylwetkę, obecne odżywianie

Masa

Stan zdrowia (preferowane badania lekarskie)

Dobry

Stosowana lub planowana suplementacja

Aktualnie brak supli
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 141 Wiek 27 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1958
Cześć! Na redukcji jestem już prawie ponad 3 miesiące miałem w tym jedno wejście na 0 kaloryczne i po tym okresie waga trochę ruszyła. Od 26 lutego +/- zszedłem z wagi 84 do 80.3 a moim celem jest zrzucenie jeszcze 5kg czyli wydaje mi się że wtedy będę miał około 15 % BF (aktualnie 20-21%). Cel jaki sobie postawiłem to zejście jak najniżej z BF żeby zacząć na zimę fajną jakościową masę ale wydaje mi się że wszystko stoi.


Aktualne makro : 2600 180b 80t 286w

W tygodniu trenuję 3x w tygodniu plus 2x w tygodniu jeżdżę intensywnie 15-20km a 1x w tygodniu robię dłuższą trasę 30-100km


Pomiary aktualne :

Szyja : 38
Klatka : 101
Biceps : 37
Talia : 84
Brzuch : 89
Biodra : 96
Udo : 58
Łydka : 40

Pomiary startowe z 26 lutego:

Szyja : 39
Klatka : 102
Ramie : 38
Talia : 87
Brzuch : 92
Biodra : 99
Udo : 60
Łydka : 40

Dziennie robię około 10-12 tysięcy kroków i nie mam pracy siedzącej.

Myślicie żeby dalej trzymać się diety i ewentualnie uciąć kolejne 200 kcal w przyszłym tygodniu?

Ogólnie robię tak (zauważyłem) że 2 tygodnie mogę zostać na jednej kaloryczności potem muszę uciąć znowu 200 żeby ruszyło, potem w momencie kiedy już jest na prawdę ciężko dla mnie czyli okolice 2200 wjeżdżam na swoje zero kaloryczne na nowo wyliczone na około tydzień i potem znowu ucinam 200 kcal i tak w kółko. Proszę o jakieś rady co z tym dalej zrobić.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3418 Napisanych postów 1921 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 17389
Sproboj zamiast ucinac kalori dodac 3-4 tysiace krokow dziennie wychodzi na to samo a jedzenia masz wiecej. Nie zawsze trzeba ucinac kalori, mozna tez dodac ruchu :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 141 Wiek 27 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1958
U mnie już się więcej nie da, w takim sensie że już więcej nie mam na to siły. W pracy często robię nie mniej niż 14 tysięcy a pracuje w tygodniu 4/5 dni plus treningi do tego :⁠-⁠P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
DJ_DoDo Doradca
Ekspert
Szacuny 29913 Napisanych postów 27250 Wiek 32 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 384534
Prawie ponad 3 miesiące redukcji i jak masz jeszcze dużo do zredukowania to nie szedł bym dalej w deficyt, tylko teraz zrobił przerwę dwa tygodnie na zerze i po tym czasie rozpoczął nowy cykl redukcji 12-14 tygodni, zaczynając od minimalnego deficytu. Co do samego ucinania kcial to pamiętaj, że w pierwszrj kolejności powinniśmy dodawać aktywności, a dopiero jak już nie ma gdzie wcisnąć więcej to ucinać kcal, lepiej mieć więcej aktywności alr więcej jedzenia żeby organizm miał większą pulę mikro i makroskładników żeby mógł sobie wybierać to co potrzebuje - tak w telegraficznym skrócie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 141 Wiek 27 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1958
Czyli co proponujesz żeby wjechać na całe 2 tygodnie na zero kaloryczne i poten od tego uciąć 200 kcal? Ostatnio jakoś początkiem lutego byłem na zerze kalorycznym około 9 dni. Czyli co przeprowadzić teraz całe 14 dni na zerze i zacząć od nowa? Aktualnie tak myślę że muszę zrzucić jescze z 5-7kg k będzie super waga żeby zacząć na zimę masę, jescze przed masa będę chciał utrzymać te wagę może ciut jescze coś przyciąć ale do września chce jak najwięcej przyredukowac :⁠-⁠):⁠-⁠)


Zmieniony przez - Grzybu77 w dniu 2023-05-28 12:54:52
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
DJ_DoDo Doradca
Ekspert
Szacuny 29913 Napisanych postów 27250 Wiek 32 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 384534
Myślę że wejście na dwa tygodnie teraz na zero będzie najrozsądniejszym rozwiązaniem, zresetujesz organizm, odpocznie głowa i wejdziesz na redukcję od nowa, zaczynając od małego deficytu i akurat na te 7kg powinno Ci wystarczyć te 14 tygodni na spokojne redukowanie ok. 0,5kg tygodniowo, zdrowo i bez pośpiechu wspomniałem, że najrozsądniejsze takie rozwiązanie, bo to właśnie ilość na pełną redukcję i takie teraz przeciąganie dodatkowe parę tygodni byłoby bez sensu bo tylko będzie dojeżdżał organizm deficytem, a nie osiągniesz i tak w tym cyklu jeszcze tego co planujesz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 141 Wiek 27 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1958
Super! Dzięki w takim razie spróbuję i najwyżej odkopie trochę temat i dam znać czy zadziałało :⁠-⁠D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33170 Napisanych postów 23248 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278247
Możliwe ze organizm upomina się o przerwe i wysyła sygnały wiec mozesz jeszcze spróbować pogłębić deficyt ale nie ucinając jedzenia a dodaj aktywnosć jednak wnet warto zrobić przerwe i wskoczyć na zero aby odpocząć
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12096 Napisanych postów 160557 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234919
moze warto pokombinowac z innym makro?
uciac nieco fatu, dorzucic jeszcze bialka, nie bac sie zblizyc nawet do tej granicy 3g na 1 kg masy ciala. Fat okresowo uciac nawet na 0,5 g na 1 kg masy ciala, taka ilosc powinna wystar5czyc, aby nie bylo problemow z wchlanianiemw itamim czy synteza hormonow w organizmie. No i ewentualnie wtedy jak pisze Tomek wyzej, dalej poglebic deficyt... sa osoby ktore kreca cardio po 2x dziennie po 45 minu przy takiej samej kalorycznosci jak Ty i do tego trenuja silowo... Niesttey nie kazdemu palenie fatu idzie latwo i jest przyjemne :)

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 141 Wiek 27 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1958
No pierwsza redukcja szła elegancko zrobiłem tylko jedno wejścia na 2 tygodnie na zero i w około 4 miesiące poszlo 10kg ale wtedy miałem dużo mniej mięśni. Teraz wszedłem na to zero na 2 tygodnie o potem mam nadzieję że te około 7kg uda się zrzucić gdzieś do września/pazdziernika i będę gotowy na masę :⁠-⁠D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12096 Napisanych postów 160557 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234919
no niestety zazwyczaj jest tak, ze co redukcja, czy masa to trzeba nieco kombinowac ze schematami. Nasze cialo to cwana bestia, czasem niestetyy mocno sie adaptuje do tego co z nim robimy i trzeba szukac jakis sposobow na to, aby je zaskakiwac i oszukiwac, by podjelo dalsze dzialania z redukcja fatu itd. Czasem po prostu trzeba byc tez cierpliwym i poczekac az cialo zaskoczy ze zmianami. Ja zazwyczaj jak wprowadzam jakies radykalne zmiany do daje sobie okolo 3 tygodnie. U mnie te redukcje sprawdzaja sie nieco dluzsze, spokojniejsze

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Redukcja czy masa?

Następny temat

Warzywa mrożone, na czym w końcu smażyc?

WHEY premium